Latvijas valsts prezidents Egils Levits velta piemiņas vārdus dzejniekam Knutam Skujeniekam.
Šodien tika paziņota skumja vēsts - 85 gadu vecumā mūžībā devies dzejnieks Knuts Skujenieks.
Latvijas valsts prezidents Egils Levits mikroblogošanas vietnē "Twitter" dzejniekam veltījis piemiņas vārdus:
"Knutu Skujenieku raksturoja drosmīga intelektuāļa stāja un optimisms. Latviešu nācija bija viņa pamatvērtība. Par viņa latvisko un demokrātisko pārliecību padomju okupanti viņu uz septiņiem gadiem ieslodzīja soda nometnēs. Man vienmēr bija prieks ar viņu tikties. Savos darbos viņš izcili atspoguļoja latviešu tautas dvēseli. Līdzjūtība dzejnieka piederīgajiem un talanta cienītājiem."
Man vienmēr bija prieks ar viņu tikties.
— Egils Levits (@valstsgriba) July 25, 2022
Savos darbos viņš izcili atspoguļoja latviešu tautas dvēseli.
Līdzjūtība dzejnieka piederīgajiem un talanta cienītājiem.
1962. gada aprīlī viņu apcietināja un apsūdzēja par pretpadomju aģitāciju un propagandu un par neziņošanu par sarunu ar personu, kura stāstīja savas idejas par Latvijas atbrīvošanu un par darbību grupā Baltijas federācija. Viņš tika notiesāts uz septiņiem gadiem stingra režīma kolonijā. Pēc atgriešanās no izsūtījuma 1972. gadā viņu uzņēma LPSR Rakstnieku savienībā, 1978. gadā tika publicēta pirmā Skujenieka dzejoļu grāmata. 1989. gadā Skujenieku uzņēma Latvijas PEN klubā, tajā pašā gadā viņš kļuva par tā Rīgas nodaļas vadītāju. 1989. gada 6. jūnijā viņš tika reabilitēts.
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viņš 1991.-2003. gadā bija Latvijas Psoriāzes biedrības valdes priekšsēdis, 1992. gadā kļuva par Latvijas P.E.N. kluba priekšsēdi, organizācijai pārceļot centru no Stokholmas uz Rīgu. Pēc pārtraukuma (1995—1996) turpināja priekšsēža darbu līdz 2002. gadam. Kopš 2003. gada brīvas profesijas pārstāvis bez sabiedriskiem pienākumiem.
Viņa darbi ir atdzejoti zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, krievu un citās valodās. Skujenieka dzejoļu krājumi ir izdoti Zviedrijā, Ukrainā un Armēnijā. Pats viņš ir atdzejojis no krievu, senebreju, ukraiņu, spāņu, grieķu, lietuviešu, maķedoniešu, somu, zviedru, dāņu un poļu valodas.