Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Pasaulē

Zirga gaļas skandāla pēdas no Vācijas ved uz Poliju

© Scanpix

Izsekojot no Vācijas veikalu plauktiem atsauktajiem liellopa gaļas izstrādājumiem, kuros konstatēta zirga gaļas klātbūtne, atklāta to saistība ar piegādātāju Polijā, svētdien raksta žurnāls "Der Spiegel", atsaucoties uz Eiropas Savienības Pārtikas un lopbarības ātrās brīdināšanas sistēmas (RASFF) amatpersonām.

Kā norāda izdevums, liellopa gaļa ar zirga gaļas piejaukumu atklāta gulašā, ko tirgojusi zemo cenu mazumtirdzniecības kompānija "Aldi" un ražojusi Vācijas firma "Dreistern Konserven", kas savukārt gaļu ar starpnieka palīdzību iepirkusi no Polijā bāzētās firmas "Mipol". "Aldi" tirdzniecības tīklam piegādātas gandrīz 50 000 kārbas šo konservu.

"Dreistern Konserven" savā interneta vietnē sniegusi paziņojumu, kurā atzīst, ka tās produkcijā atklātas zirga DNS pēdas, bet vienlaikus uzsver, ka uzņēmums nenodarbojas ne ar kaušanu, ne gaļas izciršanu, bet vienīgi ar gaļas pārstrādi un iepērk svaigu vai saldētu gaļu tikai no sertificētiem piegādātājiem.

"Spiegel" arī raksta, ka Vācijas firmai "Vossko" cits vārdā neminēts piegādātājs no Polijas ziemeļiem ar dāņu starpnieka palīdzību nosūtījis aptuveni 20 tonnas gaļas 60 000 eiro (42 168 latu) vērtībā. "Vossko" apgādā Lihtenšteinā bāzēto firmu "Hilcona", kas savukārt apgādā vācu firmu "Gusto", kuras ražotie liellopu gaļas tortellīni tika atsaukti no tirdzniecības tīkla "Lidl" veikaliem Austrijā un Vācijā.