Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 13. līdz 19. martam

© Publicitātes foto

7.lapa

Maestro Raimonds Pauls audiovizuālā koncertlekcijā

Publicitātes foto

Par godu Maestro 85 gadu jubilejai pazīstamie un spilgtie jaunās paaudzes mūziķi - dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis - sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu «Latvijas skolas soma» ir sarūpējuši audiovizuālu koncertlekciju «Mūsu Maestro. Raimonds Pauls».

Tas ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi - laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām.

Koncertlekcijas pamatu veido Maestro jaunības aizraušanās - klasiskā un džeza mūzika, kuru viņš spēlēja un interpretēja, studējot Konservatorijā (tagad - Latvijas Mūzikas akadēmija): Džordža Geršvina «Summertime», Leonarda Bernstaina mūzika, Skota Džoplina regtaimi, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi, kā arī skaņdarbi, kas tapa laikā, kad Raimonds Pauls aktīvi darbojās Latvijas Radio 1. ierakstu studijā pagājušā gadsimta 60. un 70. gados - gan dziesmas, gan mūzika teātra izrādēm un kinofilmām.

«2019. gadā Maestro Raimonds Pauls nospēlēja 130 koncertus. Viņš, neapšaubāmi, ir mūzikas leģenda, kas ir pieejama gan tūkstošu lielai mūzikas gardēžu auditorijai, uzstājoties kopā ar pasaulslaveniem diriģentiem, orķestriem un solistiem, gan bērniem viņu pirmsskolas mācību iestādes izlaidumā. Bet vienmēr - ar augstu kvalitātes latiņu un ārkārtīgi cienījams, ar īpašu humora devu un asu prātu, raugoties uz notiekošo sabiedrībā,» stāsta Jānis Ķirsis, atgādinot, ka arī šodien lielāko daļu laika savā radošajā ikdienā Maestro pavada ierakstu studijā un koncertzālēs, kurās pulcē labākos Latvijas mūziķus un laikabiedrus - Elīnu Garanču, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, vokālo grupu «Framest» un daudzus citus. Arī šo mākslinieku radošā sadarbība ar Raimondu Paulu tiks atspoguļota Rūtas un Jāņa jaunajā koncertlekcijā.

*Ienāc un aplūko: https://janiskirsis.com/latvijas-skolas-soma/

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.