Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūsēns, Virga un Krievkalns, Krenberga un Villeruša, Keišs un Znotiņš, Ēķis un Grūbe, Vecmane un Jansone.

JRT Jaunās zāles atklāšana

Publicitātes foto

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Jaunās zāles atklāšana plānota trešdien, 10. aprīlī, ar izrādi “Melnais gulbis” pēc F. Dostojevska romāna “Idiots”. Režisors un scenogrāfs - Alvis Hermanis.

““Melnā gulbja” teorija ir zinātniska metafora par notikumu, kurš nāk absolūti negaidīts, neparedzams un kas pilnībā izmaina pastāvošo situāciju.

Šo apzīmējumu lieto gan ekonomikā, gan militārajā leksikā, gan politikā. Šis apzīmējums vēsturiski radies no pieņēmuma, ka melni gulbji dabā neeksistējot. Līdz pēkšņi vienā jaukā dienā Austrālijā tika atklāts šīs sugas pārstāvis.

Mūsu izrādes gadījumā “melnā gulbja” metafora ir atsauce gan uz krievu klasisko baletu, gan uz aktuālo politisko kontekstu, gan uz Dostojevska romāna “Idiots” dažiem varoņiem.

Šī tik sen atpakaļ sarakstītā parafrāze par Mariju Magdalēnu un Jēzu Kristu, kurš augšāmcēlies, šodienas kontekstā liek paskatīties uzmanīgāk un pārlasīt romānu rūpīgāk - ko tad īsti autors mums ir gribējis pateikt? Un vai tik mēs neesam kaut ko pārpratuši vai pārāk ilgi aizkavējušies savās ilūzijās?” tā Alvis Hermanis.

Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele, horeogrāfe - Zane Teikmane.

Lomās: Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Baiba Broka, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Jevgēnijs Isajevs, Sandra Kļaviņa, Inga Tropa, Jānis Grūtups vai Ivars Krasts, Evelīna Priede, Agate Krista, Aminata Grieta Diarra, Ritvars Logins, Dāvids Pētersons, Sabīne Tīkmane, Toms Harjo.

Nākamās izrādes: 12., 14., 16., 17., 18., 23. un 24. aprīlī.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā