Veselība

21.mai 2021
Sertificētā farmaceite Laila Zālīte iesaka piecas dabīgas drogas uzbudinātības mazināšanai un labam miegam.
17.mai 2021
Fiziskas aktivitātes un sabalansēts uzturs nav vienīgais priekšnosacījums, lai varētu veiksmīgi un viegli zaudēt lieko ķermeņa svaru. Būtiska loma svara zaudēšanā ir arī vielmaiņai. Jo labāk darbojas vielmaiņa, jo vieglāk būs zaudēt svaru. Tāpēc izlasi un izskaud no savas ikdienas šos septiņus paradumus, kas būtiski ietekmē vielmaiņas darbību!
16.mai 2021
Sausa, plaisājoša āda ir tikai viena no nepatīkamām problēmām, kas vasarā var skart pēdas, tādēļ tieši siltajā sezonā, pēdām nepieciešamas īpašas rūpes un ikdienas kopšana. Stāsta ārstnieciskās pēdu aprūpes speciāliste podoloģe Egita Livmane.
16.mai 2021
Reti kurš pārtikas produkts raisa tik daudz patīkamu izjūtu kā saldumi, kas lutina garšas kārpiņas, uzlabo garastāvokli un rada svētku sajūtu. Tas nav nekas pārsteidzošs – saldā garša ir pirmā, ko cilvēks iepazīst līdz ar mātes pienu, tāpēc tā šķiet sevišķi mīļa. Tomēr pārāk daudz cukura ikdienas uzturā var radīt veselības problēmas un izraisīt sliktu pašsajūtu. Tā kā cukurs ir atrodams daudzu ikdienišķu produktu sastāvā, ne vienmēr pietiek ar atteikšanos no saldumiem, lai uzlabotu veselību. Kā samazināt cukura daudzumu ikdienas uzturā, iesaka uztura speciāliste Lizete Puga.
12.mai 2021
Lai siltajā laikā izvairītos no organisma dehidrācijas, nepieciešams dienas laikā uzņemt daudz šķirduma. Citronūdens būs ne tikai garšīgs slāpju veldzētājs, bet sniegs organismam arī daudz laba. Dietalogi ir apkopojuši sešus iemeslus, kāpēc ikdienā ikvienam vajadzētu dzert citronūdeni! 
11.mai 2021
Parasti par galveno noguruma iemeslu mēdz uzskatīt miega trūkumu, taču nereti pat pēc pilvērtīga miega dienas laikā uzmācas pamatīgs nogurums. Tam par iemeslu var būt uzturs.
6.mai 2021
Olbaltumvielas ir vienas no svarīgākajām barības vielām, īpaši tiem, kuri nodarbojas ar sportu. Tām piemīt daudz labvēlīgu īpašību. Pierastākie olbaltumvielu avoti parasti ir olas un vistas gaļas, taču ir vēl produkti, kuri ir bagāti ar olbaltumvielām.
2.mai 2021
Pēc 30 gadu sasniegšanas palielinās nosliece uz dažādām veselības problēmām, kuras ietekmē uzturs. Dietoloģe Marija Mališeva nosaukusi produktus, no kuriem ieteicams atturēties.
1.mai 2021
Rīta stundas ir pašas produktīvākās, tāpēc tas jāizmanto. Šie seši ieradumi no rītiem palīdzēs veicināt svara zaudēšanas procesu.
30.apr 2021
Cilvēka ķermenis ir pietiekami gudrs, lai pats signalizētu, ka kaut kas nav kārtībā, un šajos signālos ir svarīgi laikus ieklausīties.
27.apr 2021
Laikā, kad sāk plaukt ziedi, mēdz tikpat strauji parādīties arī sezonālā alerģija. Asarojošas acis, aizlikts deguns, nieze - tie ir tikai daži no simptomiem, ar kuriem saskaras sezonālās alerģijas "slimnieki". Lai samazinātu alerģijas simptomus, nav nepieciešams obligāti ķerties klāt pie medikamentiem. Ja arī Jūs piemeklē sezonālā alerģija, tad izmēģiniet šos piecus pārtikas produktus un, iespējams, tiksiet vaļā no nepatīkamajiem simptomiem!
26.apr 2021
Veselības portāls "healthline" atklājis, kādas minerālvielas un vitamīni var noderēt tavam organismam tieši tagad, stiprinot veselību un uzņemot ziemas laikā zaudētās vielas.
25.apr 2021
Daudzi no tiem, kuri pārslimojuši Сovid-19, norāda, ka ilgstoši pēc atveseļošanās ir novērojami tie vai citi simptomi. Kādam “lēkā” temperatūra, kāds cits izjūt depresiju un trauksmi, vēl kādam rodas mentālas problēmas – tā saucamā “migla galvā”. “Taču visbiežāk pacienti norāda uz vājumu un nogurumu. Covid-19 grauj pat jauniem cilvēkiem izturību, tāpēc atgriešanās pie iepriekšējā fiziskās aktivitātes līmeņa var izrādīties ilga. Šobrīd mediķi jau ir uzkrājuši noteiktu pieredzi un izstrādājuši virkni rekomendāciju, kā atjaunot un atgūt agrākos spēkus pēc Covid-19 izslimošanas,” stāsta Roberts Feders, kardiologs ar darba pieredzi labākajās Vācijas klīnikās.
20.apr 2021
Parasti maltītes palīdz "uzpildīt bāku" jeb atjaunot enerģiju. Tomēr daži pārtikas produkti var izdarīt tieši pretējo. Portāls "Glavred" nosaucis 7 produktus, kuri mums var atņemt enerģiju.
18.apr 2021
Arvien biežāk dzirdam vārdu «detokss», lasām par to skaistumkopšanas blogos, žurnālos un sociālajos tīklos. Pat tādas zvaigznes kā Miranda Kerra, Megana Foksa, Dženifera Anistone un Ofra Vinfrija iesaka detoksikācijas programmas. Tomēr ne visi zina, kā pareizi attīrīt ķermeni, lai nekaitētu ne veselībai, ne izskatam. Bieži vien pēc detoksikācijas zaudētie kilogrami ar laiku atgriežas.
18.apr 2021
Sākoties gada siltajam periodam, aizvien vairāk laika pavadīsim pastaigājoties, braucot ar riteni, dodoties piknikā un baudot citas aktivitātes. Tāpēc ir svarīgi nodrošināties, lai mājas aptieciņa tiktu papildināta ar sezonai nepieciešamajiem medikamentiem, aprūpes līdzekļiem un citām svarīgām un sezonai aktuālām lietām. Vairāk par to, kam tieši pavasarī un vasarā obligāti jābūt mājas aptieciņā, stāsta sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
16.apr 2021
Lai gan alkohols lielākoties negatīvi ietekmē veselību, mērena tā lietošana var arī veselībai nākt par labu. Dietoloģe Megana Kobere nosaukusi alkoholus, kuri salīdzinoši un mērenās devās ir veselīgāki par citiem, raksta "Insider".
15.apr 2021
Šķiet, ka mūsdienās pilnvērtīgs uzturs nevar iztikt bez populārā avokado un čia sēklām. Uztura speciāliste Aleksandra Svarovski (Александра Сваровски) nosaukusi populārus produktus, kuriem ir lētākas alternatīvas.
13.apr 2021
Iekaisuma procesi organismā rodas kā atbilde uz traucēkļiem tā normālai darbībai. Ja dažas slimības, vīrusa infekcijas vai ievainojumus ir grūti novērst, tad, kas attiecas uz uzturu, to vienmēr ir iespējams pielāgot, izslēdzot produktus, kas izraisa iekaisumu. "Econet" nosaucis produktus, kuri rada hronisku iekaisumu organismā.
12.apr 2021
Farmaceite Laila Zālīte skaidro, kāda ir šo tēju iedarbība un kā tās pareizi lietot.
11.apr 2021
Visiem noteikti nav nepieciešama vētra, lai iztīrītu galvu, izventilētu plaušas un piepildītu sevi ar jaunu enerģiju. Vienam pietiek ar rāmu, iepriekš paredzētu pūsmiņu, citam vajag pēkšņu brāzmu, kas... kā nākusi, tā arī nozudusi.
11.apr 2021
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu. Mēdz teikt, ka šādu pavasara nogurumu izraisa novājināta imunitāte. Veselam cilvēkam, kurš ievēro veselīgu dzīvesveidu, gan vajadzētu justies labi jebkurā gadalaikā, taču nav noslēpums, ka pirms Jaunā gada daudzi laižas “ziemas miegā” – sportiskās aktivitātes paliek novārtā, un vēsā laikā cepti kartupelīši raisa vairāk omulības nekā svaigi dārzeņi. Tāpēc pavasarī jāpieliek mazliet vairāk pūļu labsajūtas atjaunošanai. Labā ziņa – tas ir vienkārši izdarāms un neprasa lielus ieguldījumus, atklāj uztura speciāliste Lizete Puga.