Dzīvo gudri!

26.aug 2020
Nereti mums mājās ir džemperi, kurus gribētos vilkt, taču tie ir ļoti kodīgi un rada niezi. Lūk, triks, kas palīdzēs to novērst.
25.aug 2020
Kafija daudziem no mums ir rīta "eliksīrs", kas palīdz justies mundrākiem. Taču ir arī neparastāki veidi, kā tās biezumus praktiski izmantot mājas apstākļos.
23.aug 2020
Visi zina, ka citroni ir labi, jo tajos ir daudz C vitamīna. Mēs to pievienojam tējai un izmantojam ārstējot saaukstēšanos. Tomēr tie nav visi citronu neticamās īpašības. Izrādās, ka arī citrona šķēle, kas atstāta pie gultas pa nakti, spēj darīt brīnumus.
21.aug 2020
Raža novākta un puķes nozied? Tas nebūt nenozīmē, ka par dārzu var aizmirst līdz nākamajam gadam. Kaut arī lielākie stādīšanas darbi dārzā veicami pavasarī, augsne jāsagatavo ziemas sezonai. Mēslošana vasaras izskaņā bagātinās augsni, lai pavasarī uzreiz varētu ķerties pie stādīšanas. Kas dārza labā paveicams vasaras izskaņā un kādu rudens mēslojumu izvēlēties, augu speciāliste Līna Spure.
20.aug 2020
Daudzi nezina, ka, piemēram, olu čaumalas var pārveidot par kalcija pulveri, ārbūza mizas var marinēt, bet ziedkāpostu lapas var kļūt par garšīgu zupu. Tie ir tikai daži piemēri par produktu pārpalikumiem, kurus parasti izmetam miskastē. Turklāt šie pārpalikumi ir ļoti veselīgi.
17.aug 2020
Kaut arī dateles neuzskata par superēdienu, tās ļoti tuvu šim apzīmējumam. Tās dod tik daudz ieguvumu veselībai, ka mums vajadzētu tās ēst biežāk! Turklāt tās ir saldas un ļoti labi garšo. Atliek tikai pamēģināt nedēļu ēst šos garšīgos augļus, lai justu pozitīvas izmaiņas organismā. 
16.aug 2020
Klāt augusts – burvīgais ogu un augļu laiks, kad tā vien gribas uzsūkt sevī vasaras krāsas un smaržas un paildzināt šo sajūtu, lai pie tās atgrieztos arī nemīlīgās ziemas dienās. Aukstajā gada laikā dzīvi saldāku padarīs vasarā pagatavotā ievārījuma krājumi un žāvēti vai saldēti augļi un ogas. Kas vajadzīgs, lai šīs dabas veltes saglabātu līdz pat nākamajam pavasarim, atklāj eksperte Līva Briede.
14.aug 2020
Šobrīd gan dārzā, gan mežā sastopamās ogas un garšaugi ir ne vien gardi, bet arī vitamīniem, organiskajām skābēm, minerālvielām un antioksidantiem bagāti, tāpēc to lietošana ikdienā palīdz stiprināt veselību. Visu svaigā veidā nav iespējams apēst, tādēļ ziemas periodā ir vērts šos vērtīgos produktus iekļaut uzturā saldētā, kaltētā vai žāvētā veidā. Vairāk par to, kas jāņem vērā, sagatavojot ogas un garšaugus lietošanai ziemā, skaidro farmaceite Laila Zālīte.
6.aug 2020
Matu mazgāšana šķiet diezgan vienkārša. Bet ir dažas kļūdas, kuras, iespējams, pat neapzināmies, ka pieļaujam, bet kas var izraisīt matu dehidratāciju, lūšanu vai pat galvas ādas infekcijas. Portāls "Bright Side" nosaucis 8 biežākās kļūdas, kuras pieļaujam, mazgājot matus.
3.aug 2020
Daudzi pārtikas produkti satur pārtikas piedevas, kas identificētas ar E-kodiem. Savukārt ārsti apgalvo, ka daudzas no šīm piedevām var būt bīstamas veselībai un pat izraisīt vēža attīstību.
31.jūl 2020
Vasaras pilnbriedā dārzos ir atrodami teju vai visi vitamīni, minerālvielas un antioksidanti! Šajā laikā dārza veselīgās karalienes ir upenes un jāņogas. Tās satur daudz vērtīgu vielu, kas stiprina mūsu organismu, turklāt upenes tiek uzskatītas arī par līderi C vitamīna satura ziņā. Ko šīs ogas sniedz mūsu organisma veselībai un kā tās visveselīgāk izmantot? Padomos dalās sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
31.jūl 2020
Magnijs ir ārkārtīgi svarīgs minerāls mūsu organismam. Magnijs organismā ir iesaistīts daudzās ķīmiskās reakcijās, darbojas dažādās enzīmu sistēmās un tam piemīt kardioprotektīva – sirdi sargājoša – iedarbība. Portāls "Healthline" uzskaitījis veselīgus pārtikas produktus, kas satur daudz magnija.
29.jūl 2020
Rūpīga roku mazgāšana joprojām ir aktuāla, un sevišķi svarīgi ir radināt pie tās bērnus jau no mazām dienām. To vieglāk paveikt ar jautrām rotaļām, tāpēc Latvijā radīts unikāls, rotaļīgs produktu – plastilīnziepes, kas šķietami garlaicīgo procesu padarīs daudz jautrāku, turklāt attīstīs bērna sīko motoriku. Kāpēc gan mazgāt rokas vienkārši ar ziepēm, ja pirms tam no ziepju gabala var izveidot burkānu vai cūciņu?
27.jūl 2020
Mēs visi esam pieredzējuši, ka tūlīt pēc ēšanas uznāk nepārvarams miegs. Izrādās, ka miegainību var izraisīt ne tikai nogurums vai smaga diena darbā, bet arī izvēlētais ēdiens.
23.jūl 2020
Mēs visi esam pieredzējuši, ka tūlīt pēc ēšanas uznāk nepārvarams miegs. Izrādās, ka miegainību var izraisīt ne tikai nogurums vai smaga diena darbā, bet arī izvēlētais ēdiens.
21.jūl 2020
Vasarā pludmales iecienījuši ne tikai atpūtnieki, bet arī garnadži. Ko darīt, ja gribas doties peldēties, bet nav, kas pieskatītu mantas? Lūk, vienkāršs triks, kā apvest ap stūri zagļus un nosargāt savas mantas.
17.jūl 2020
Lūk, jautrs spēļu saraksts ar mērķi mudināt bērnus dzert vairāk ūdens, ēst vairāk augļu un dārzeņu, apzināties maltīšu porciju lielumu un būt aktīvākiem. 
9.jūl 2020
Daudzas mājās esošās lietas patiesībā ar laiku var kļūt par mūsu lielākajām ienaidniecēm. "Bright Side" nosaucis 7 sadzīves priekšmetus, kas ar laiku var kaitēt mūsu veselībai, ja nerīkojamies pareizi.
2.jūl 2020
Šie produkti parasti mūs kārdina no veikalu plauktiem un saldētavām. Ātri, viegli un garšīgi. Taču tik ļoti neveselīgi. Uzzini, kādas ir iespējamās veselīgās alternatīvas, lai, iespējams, tieši šovasr mainītu savus ēšanas paradumus.
30.jun 2020
Pēc mājās pavadītā pavasara atnākusi skaista un saulaina vasara. Vīruss, šķiet, sāk atkāpties, ierobežojumu ir mazāk, un mēs atkal domājam par kopīgiem svētkiem, atpūtu pie dabas, grilēšanu un ugunskuriem. Tāpēc jāatceras, ka bērni ir jāsargā no apdegumiem. Kā droši izbaudīt vakarus pie ugunskura un ko darīt, ja mazais tomēr apdedzinājies, stāsta Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.
29.jun 2020
Bieži vien mūsu izsalkumam nav saistības ar ēdiena daudzumu, cik ar tā kvalitāti. Daudziem ēdieniem, kuri citādi varbūt pat ir veselīgi, trūkst noteiktu proteīnu un šķiedrvielu, atstājot mūs izsalkušus. "Bright Side" uzskaitījis produktus, kas patiesībā liks mums sajust lielāku izsalkumu.
27.jun 2020
Odi, lai gan netīkami, nav tie bīstamākie, kas var sadzelt bezrūpīgāku vasarnieku. Līdz ar silto laiku aktivizējas arī dažādi insekti un kukaiņi. Dunduri, bites, kamenes, lapsenes, irši dzeļot var izraisīt daudz sāpīgākas, dažkārt pat dzīvībai bīstamas veselības problēmas par tām, ko mums sagādā odi. „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone iesaka, kā rīkoties koduma gadījumā un kā no tiem izsargāties.