Zaļā ceturtdiena - līdz šim siltākā diena šogad; brīvdienās kļūs vēl nedaudz siltāks

Zaļās ceturtdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Dobelē paaugstinājās līdz +19 grādiem, un tik augsta gaisa temperatūra šogad Latvijā reģistrēta pirmo reizi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Arī citviet valstī ceturtdiena kļuvusi par siltāko dienu kopš rudens, valsts lielākajā daļā gaiss iesila līdz +15..+18 grādiem, par vairākiem grādiem zemāka temperatūra bija piekrastē, vējam pūšot no aukstā ūdens virsmas. Rīgas līča austrumos vēl saglabājas ledus, tādēļ dažviet Vidzemes krastā gaisa temperatūra nepārsniedza +6 grādus, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" dati.

Arī Lielajā piektdienā gaidāms līdzīgi silts laiks, turpmākajās dienās temperatūra vēl nedaudz paaugstināsies, prognozē sinoptiķi.

Tuvākajā naktī mākoņu būs maz, nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš, tādēļ dažviet sabiezēs migla. Minimālā gaisa temperatūra +1..+6 grādi, vietām piekrastes novados gaiss atdzisīs līdz -1 grādam.

Piektdien starp mākoņiem uzspīdēs saule. Vietām, galvenokārt valsts austrumos, atsevišķi gubu mākoņi atnesīs nelielu un īslaicīgu lietu. Iegriezīsies lēns ziemeļrietumu, rietumu vējš. Maksimālā gaisa temperatūra +14..+19 grādu, par dažiem grādiem vēsāks laiks būs piekrastē.

Rīgā mākoņu pārsvarā būs maz, nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī +3..+4 grādi, maksimālā dienā - +16 grādu, pilsētas ziemeļos būs par dažiem grādiem vēsāks.

Arī turpmākajās brīvdienās gaidāms pārsvarā saulains un silts laiks, nakts un rīta stundās vietām veidosies migla. Gaisa temperatūra pēcpusdienās sasniegs +15..+21 grādu, vēsāks laiks saglabāsies piekrastē. Arī naktis kļūs mazliet siltākas un sals vairs nav gaidāms.

Latvijā

Spēja modelēt mūsu valsts rīcību iespējama militāra apdraudējuma gadījumā ir būtiska sekmīgai tās izdzīvošanai turbulences periodā. Krievijas neizprovocētais iebrukums Ukrainā ilgst jau trešo gadu, ukraiņi ar savām asinīm ir devuši laiku Latvijai un citām valstīm pēc iespējas labāk sagatavoties varbūtējiem izaicinājumiem. Ko plāno darīt Latvija, kā nodrošināt degvielas, pārtikas un medikamentu rezerves, intervijā nra.lv stāsta Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Svarīgākais