Andrejs Osokins šoruden piedāvās jaunu latviešu klaviermūzikas komponistiem veltītu koncertprogrammu “No Vaska līdz Vītolam. Latviešu klaviermūzikas dižgari”. Tās pirmatskaņojums izskanēs 22. septembrī Ventspilī, bet pēc tam koncerti būs arī Siguldā, Aizkrauklē, Ulbrokā, Ogrē un citviet.
Ventspils koncertzālē “Latvija” pirmatskaņojumu piedzīvos ne tikai jaunā programma, bet arī speciāli Andrejam Osokinam komponēts Raimonda Tigula jaundarbs “Vienas fotogrāfijas stāsts”. Pianists atklāj, ka “šī mūzika ir kā maigs pieskāriens atmiņu albumam, kurā glabājas vissmeldzīgākie, mīļākie un siltākie pagātnes mirkļi”, “kā sena fotogrāfija tā pēkšņi izraisa brāzmainu emociju vētru, uzjundot atmiņas par mīlētāju glāstiem un skatieniem.”
Programmā “No Vaska līdz Vītolam. Latviešu klaviermūzikas dižgari” Andrejs Osokins iekļāvis gan izcilu klasiķu un latviešu profesionālās mūzikas pamatlicēju skaņdarbus, gan mūsdienu skaņražu kompozīcijas. Koncertā varēs dzirdēt darbus no Pētera Vaska klaviermūzikas cikla “Gadalaiki”, kura daļas tapušas dažādos laikos gandrīz 30 gadu garumā. Tos papildinās 2021. gadā komponētā pavasara elēģija klavierēm “Dzeguzes balss”. Izskanēs arī viņa skolotāja Valentīna Utkina (1904-1995) Dainas, kas tiek uzskatītas par vienu no spilgtākajiem paraugiem komponista klavieru jaunradē. Šo žanru latviešu klaviermūzikā ieviesa Jānis Mediņš ar savām 24 Dainām, no kurām trīs sev mīļākās Andrejs Osokins izpildīs šajā koncertā. Arī pārējo autoru gadījumā izvēlēti darbi, kas ieņem īpašu vietu viņu daiļradē - Imanta Zemzara “Varšavas triptihs”, Lūcijas Garūtas prelūdijas, Volfganga Dārziņa svīta klavierēm un citi. Koncertu noslēgs skaņdarbi no latviešu klasiķu un profesionālās mūzikas pamatlicēju - Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Emiļa Melngaiļa - klaviermūzikas mantojuma.
Andrejs Osokins: “Dzīvojam trauksmainā laikā, kas mudina pievērsties laika pārbaudi izturējušām vērtībām un smelties spēku tautas garīgajā mantojumā. Katrs šajā programmā iekļautais komponists ir kā pērle latviešu klasiskās mūzikas kaleidoskopā. Strādājot ar šo mūziku, es iespaidojos no komponistu garīguma - no tā gara un rakstura īpašībām, kas katram piemīt, jo izcilu mūziku vienmēr caurstrāvo spēcīga personība ar savu unikālo pasaules uztveri. Viņu darbi parāda ne tikai mūzikas iedvesmojošo, bet arī dziedinošo spēku, caur to lappusēm runā ne tikai katra individualitāte un personība, bet tajos var ieraudzīt tautas vēstures līkločus, priekus un sāpes. Uz to atskatīties man šobrīd ir īpaši svarīgi, jo tuvojas valsts svētku laiks, kad gribas sajust mūsu vienotību un kultūras saknes, lai rastu spēku ceļam nākotnē.”