\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 21:12
Pirms pāris gadiem klajā nākušais “dark folk” grupas “Juuk” debijas albums “Indulgenču tirgotājs” tika celts debesīs un ieguva teju vai kulta statusu, kas tam būtībā arī pienācās – ļoti interesants darbs.
 
Vakar, 18:00
Jūlija pēdējās nedēļas nogalē dienasgaismu ieraudzījis atraktīvā mūziķu trio “3Live Project” jeb dīdžeja [Ex] da Bass (Mareks Dainis), perkusionista Eināra Latiševa un trompetista Normunda Pieša debijas radio singla video klips. Tas filmēts, pamatā izmantojot dažādas sarežģītības un tehnoloģiju dronus.
 
Vakar, 16:28
Kinoteātriem pēc ilgāka pārtraukuma atsākot darbu, 13. augustā pirmizrādi piedzīvos pirmā latviešu spēlfilma - režisora Māra Martinsona veidotā romantiskā komēdija “Saki Jā!”. Tās mūzikas skaņu celiņa autors Saecl laidis klajā spēlfilmas tituldziesmu.
 
3.aug
Jūlija vidū pie klausītājiem nonāca ļoti neparasts darbs - balss improvizācijas mākslinieces Danas Indānes-Surkienes un skaņu mākslinieka Maksima Šenteļeva pirmais kopīgais mūzikas albums “Gaidību dziesmas” jeb “Songs Of Mother And Field”, kura izdevēji ir “Naba Musuc / Melo Records”.
 
3.aug
Šo sestdien, 7. augustā, Ventspils pilsētas svētku kulminācijai būs arī vērienīgs muzikālais piesitiens – ventspilnieki un pilsētas viesi varēs klausīties grupu “Sudden Lights”, “Jumprava” un “Gus Gus” koncertus.
 
3.aug
Kopš pagājušā gada septembra grupa “Saldās sejas” katra mēneša pirmajā datumā publicē jaunu, katram konkrētajam mēnesim veltītu, dziesmu. Noslēdzot projektu “12”, dziesmā “Augusts” grupai pievienojušies dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ivo Fomins.
 
2.aug
Dīdžejs N'Works (Normunds Rutulis) remiksējis Dārtas Stepanovas un čella huligānu “DaGamba” pirmo kopīgo hitu “Tālāk jāiet”.
 
2.aug
Uzburot vasarīgu noskaņu, grupa “Astro’n’out” nākusi klajā ar jauna singla “Lidmašīnas režīmā” videoklipu. Tas ļauj noskaņoties grupas 21. augustā gaidāmā brīvdabas koncerta Mežaparka Zaļajā teātrī potenciālajām sajūtām.
 
1.aug
Šīs nedēļas vidū “Hotel Gutenbergs” jumta terasē uz tā saucamajām preses brokastīm – pandēmijas laikā jau piemirstu komunikācijas formu – aicināja leģendārais ansamblis “Eolika”, lai prezentētu savu 40 gadu jubilejas tūri. Tā sāksies jau nākamajā nedēļā ar koncertu 7. augustā Saulkrastu estrādē.
 
31.jūl
Lai gan sabiedriskie masu mediji un citas kovidorāmas cītīgi nopūlējās ar to, lai latvju bāleliņiem neļautu atslābt, atslēgties, aizmirsties, atpūsties un visādi citādi beigt domāt par kovidu, tas ne īpaši labi sanāca, jo lielākās daļas skatieni bija pievērsti 2020. gada olimpiādei, kas norisinājās 2021. gadā, jo nebija pārcelta uz 2022. gadu, lai to atliktu līdz 2023. gadam un sarīkotu vienlaicīgi ar 2024. gada olimpiskajām spēlēm.
 
30.jūl
Grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” turpina koncertu sēriju pa Latvijas pilsētām: nākamie divi koncerti gaidāmi 13. augustā Rīgā un 14. augustā Siguldā.
 
29.jūl
Dziedātāja un dziesmu autore Emīlija publiskojusi dziesmu “Bites” - augusta beigās gaidāmā debijas EP “Augustā” priekšvēstnesi.
 
29.jūl
Saulkrastos pavisam drīz risināsies astotais kamermūzikas festivāls “Satikšanās Saulkrastos” - no 5. līdz 15. augustam. Šajā festivālā mūziķi un komponisti tiekas, lai divu nedēļu garumā priecētu klausītājus ar īpašu kamermūzikas programmu.
 
28.jūl
Mākslas centrā „Noass“ atklāta mākslinieka Kirila Panteļejeva personālizstāde „5 istabas“, kura caur dažādos medijos veidotiem darbiem ieved pārdomās par izmaiņām ikdienas un nākotnes perspektīvā, kas radušās pandēmijas iespaidā. Izstāde būs aplūkojama līdz 15. septembrim.
 
28.jūl
Pagājušās nedēļas pārsteigums – britu topa pašā spicē kā raķete pēkšņi uzlidojušais īru rokgrupas “Inhaler” debijas albums.
 
27.jūl
Ar dziesmu «80-tie» par sevi atkal atgādinājusi grupa «Abstinence», kuras redzamākais tēls ir vokāliste un aktrise Ilona Balode-Ūdre. Šoreiz tās ierakstā piedalījušies arī viņas vīra Rolanda Ūdra grupā «The Hobos» muzicējušie Egons Kronbergs un Mārtiņš Burkevics.
 
26.jūl
“Sob Rock” ir prestižās “Grammy” balvas laureāta, dziedātāja, ģitārista un producenta Džona Meijera astotais studijas albums, kas ierakstīts “Henson Studios” Losandželosā, ASV.
 
26.jūl
Kopīgā dziesmā “FaceTime” ir apvienojušies pieredzējušais mūziķis un producents Rassell (Ruslans Kuksinovičs) un jaunais dziedātājs Hatty (Artūrs Hatuļevs), kurš plašākai publikai zināms darbojoties projektā "Milleny" kopā ar reperi Reiku.
 
26.jūl
Šonedēļ tiek uzsākta “LV džeza sērija 2021”, kas tiešsaistes formātā piedāvās latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncertus leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā. Koncerti notiks reizi mēnesī līdz pat gada beigām. 
 
25.jūl
Lai gan mūzikas pasākumu mucai spunde jau ir vaļā, lielākie festivāli šovasar tomēr izvēlējās atkal “pārcelties” uz nākamo gadu. Uz šī fona pavisam negaidīta bija vēsts par pavisam jauna festivāla rīkošanu, turklāt pašā Rīgas centrā: 30. un 31. jūlijā kultūrtelpā “Hanzas perons” un tās terasē norisināsies “Var! Būt!” ar vairāk nekā 20 mūziķu apvienību dalību.
 
24.jūl
Kolumbiešu izcelsmes dziedātāja un dziesmu autore, vairākkārtēja “Grammy” un “Latin Grammy” balvu ieguvēja Šakira ir atgriezusies ar jaunu eksplozīvu singlu “Don’t Wait Up”.
 
24.jūl
Notika Astotais pasaules brīnums: lai gan gādīgais Kariņpaps uz divām nedēļām devās atvaļinājumā, Zeme turpināja griezties ap savu asi un riņķot ap Sauli, Daugava nesāka tecēt pretējā virzienā, kovids un karstā vasara pierimās, bet premjera vietā palikušais Rinkinkēvičs neparakstīja nosodījumu Ungārijai un neatļāva praidu, jo tas jau bija izdarīts bez viņa. Latvijā dzīve turpinājās, turklāt nekas neliecināja, ka tā varētu apstāties arī nākamajā nedēļā, kad atvaļinājumā plānoja doties prezidentīgais Levits.