\\Autori

Sandris Vanzovičs

12:17
Grupa "Saldās sejas" turpina realizēt septembrī aizsākto projektu "12", kura ietvaros katra mēneša pirmajā datumā tiek izdots jauns mēneša skaņdarbs. Dziesmas "Decembris" īpašie viesi ir grupa "Labvēlīgais tips".
 
1:04
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Podziņas" izdevis īstu deju mūzikas albumu, kurā katra dziesma ir kādā pazīstamā un cauri gadiem un gadsimtiem populārā deju ritmā.
 
Vakar, 16:23
Decembri Latvijas Televīzijas (LTV) koncertciklā "Koncerts Z studijā" iesāks rokgrupa "Pērkons". Mūziķi izpildīs gan dziesmas, kas skanēja leģendārajā koncertā Ogrē, gan dziesmas ar dzejnieka Klāva Elsberga vārdiem.
 
Vakar, 11:55
Sintīroka grupas “Dani Ryan” otrais albums - rīdzinieku debijas darbs nāca klajā 2019. gada decembrī. Atšķirībā no iepriekšēja materiāla, kurš tika rakstīts no 2011. līdz 2019. gadam, jaunais albums tika pilnībā izdomāts šā gada gaitā. Turklāt “Dani Ryan” dalībniekiem nācies izvēlēties 11 no 25 jau sarakstītām dziesmām, tāpēc grupai jau ir gatavs materiāls vēl vienam pilnvērtīgam albumam, ko kolektīvs plāno izdot kā šī albuma “b-side”. Tā darba nosaukums ir “Afterparty!”, un šo albumu provizoriski plānots izdot 2021. gada pavasarī.
 
30.nov
Ar jaunu dziesmu “Sirds” klajā nācis dziedātājs Normunds Rutulis – tās autors ir Māris Ozols. Šī dziesma tiek pieteikta kā dāvana Ziemassvētkos, un arī abu mūziķu publicitātes fotogrāfijas tiek akcentēta šo balto svētku esamība, lai gan līdz tiem vēl diezgan patālu.
 
30.nov
Ja savdabīgā ģitārista Jāņa Ruņģa debijas albumā “Ārpus prātus” iekļautā skaņu materiāla apkopošanai vajadzēja sešus gadus (no 2012. – 2018. gadam), tad šoreiz laikam āķis jau bijis lūpā, tāpēc otrā albuma gadījumā viss ritējis daudz raitāk.
 
29.nov
Klausītāju vērtējumam nodota vēl viena dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” sestās sesijas laikā radīta dziesma - singlu “Parā’ man!” radījuši mūziķi Oskars Deigelis, Patriks Peterson un producents Kaspars Ansons.
 
29.nov
Amerikā souls, blūzs, r&b un hiphops vienmēr bijis cieņā, ko diezgan viegli var nolasīt pēc Štatos dzīvojošā etniskā sastāva, taču reps diezgan dīvainā veidā ar visām četrām iesakņojies arī pie mums. Turklāt šobrīd tas piedzīvo jaunu popularitātes vilni.
 
28.nov
Šajā grūtajā laikā, kad cilvēki jūtas apjukuši un ir īpaši spiesti izvērtēt savas attiecības ar bailēm no slimībām un nāves, Madonas grupa “Sub Scriptum” izdevusi singlu ar nosaukumu “Mūžīgi skriesim”, kurā dalās ar tuva cilvēka zaudējuma sāpēm un par patieso vērtību izkristalizēšanos krīzes brīžos.
 
27.nov
Relatīvi klusi un nemanāmi piezadzies “susuriņpopa” celmlauža Dona astotais studijas albums ar desmit jaunām kompozīcijām – neteiksim, ka tas uzkritis uz galvas negaidīti kā sniegs Rīgas domei, jebkurš gadalaiks latvju zemniekiem vai Eminema jaunais albums amerikāņiem, tomēr tas iznācis bez pārmērīgas reklāmas, ārišķībām un iepriekš izdotu singlu jūras – tiesa, klausītāji jau ir dzirdējuši dziesmas “Tūrists” un “Es nāktu mājās”.
 
27.nov
Šonedēļ savu ceturto studijas albumu publicējusi grupa “Jānis Bukums”, kura tituldziesmai “7. dienas burvis” tapis arī iespaidīgs videoklips.
 
26.nov
Pavisma jaunā skanējumā apvienojušies jaunie un talantīgie mūziķi Ed Rallidae, Justiblvck un SKVR: “underground” stilā ieturētā dziesma “11:11” tapusi dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” 2019. gada sesijā.
 
26.nov
Lai gan muzikālās apvienības “Sarnovskis. Sēruma” sastāvā ietilpstošie Mareks Sarnovskis un Anna Sēruma varbūt arī nav plašākai auditorijai ļoti atpazīstami, mūzikā viņi ir jau ilgus gadus, atstājot tajā arī savus noturīgus nospiedumus.
 
26.nov
Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova izdevusi jaunu dziesmu “Mums viss vēl būs”, ko varētu dēvēt arī par dziesmotu mierinājumu šajā Covid-19 ierobežojumiem pārpilnajā laikā.
 
25.nov
Latviešu producents MT$ laidis klajā debijas albumu “Homemade”, kurā apvienotas deviņas elektronikas un “lo-fi” hiphopa noskaņās ieturētas kompozīcijas. “Kopš darbojos ar mūziku, esmu centies apošņāt dažādus mūzikas stilus, un man ir bijis grūti iekļauties tikai viena žanra rāmjos. Strādājot pie šī ieraksta, es centos šo īpašību pārvērst par trumpi.
 
24.nov
Grupas “The Bad Tones” otrais pilnmetrāžas un pirmais “dzīvā” ieraksta albums. Tas ierakstīts uz Kāla ezera festivāla “Ezera skaņas” ietvaros.
 
24.nov
Latvijas Televīzija (LTV) savā koncertu ciklā “Koncerts Z studijā” turpina ievilināt teicamas grupas – sestdien, 28. novembrī, te uzstāsies “Astro’n’out”.
 
23.nov
Pirms daudziem gadiem anša (īstajā vārdā Ansis Kolmanis) vārds lika tikai vienaldzīgi paraustīt plecus – kārtējais latvju reperis varen plašajā latvju reperu armādā, taču tagad situācija ir kardināli mainījusies, un oktobra beigās klajā nākušo albumu “Liela māksla” var bez pārspīlēšanas dēvēt par vienu no gada gaidītākajiem mūzikas lieldarbiem. Jāatgādina, ka ansis plašāku auditoriju un repa troni iekaroja ar 2017. gadā izdoto albumu “Balzams”, kas ieguva “Zelta mikrofonu” kā 2017. gada labākais pašmāju repa ieraksts, tika nominēts Austras balvai kā viens no desmit labākajiem latviešu mūzikas 2017. gada ierakstiem un ieguva gada straumētākā latviešu mūzikas ieraksta titulu “DigiTop 100” topā, bet dziesmu nometnē “RigaLive” radītā un kopā ar Kristīni Pāži ieskaņotā dziesma “Zemes stunda” straumēšanas servisos atskaņota vairāk nekā 5,6 miljonus reižu. “Liela māksla” pēc skaita ir ceturtais studijas albums anša karjerā.
 
22.nov
“Zelta mikrofona” konkursa “Ondo.lv Mūzikai” pirmās kārtas uzvarētāja Diona Liepiņa izdevusi savu jauno dziesmu “Nestunda” un klipu tai, kas kļuvis iespējams, pateicoties šajā konkursē iegūtajai naudas balvai 1000 eiro apmērā.
 
22.nov
Dienu pēc valsts svētkiem savu pēc skaita otro albumu klajā laida Zaķis, kurš dēvēts “par dziesminieku ar plašu dvēseli un māku ieskatīties savās “apenēs”” (tā viņš piesaka sevi pats).
 
22.nov
“Roks par neatkarību”, “Roks pret militārismu”, dziesmotā revolūcija un pat Atmoda – savulaik mūzikai sabiedriskās domas veidošanā un atbalstīšanā bija tikpat liela nozīme kā medijiem. Vai tā ir arī šajos laikos? Kā kur.
 
20.nov
Britu alternatīvā roka komanda “Nothing But Thieves” latvju mūzikas mīļiem ir labi pazīstama – 2017. gadā tā uzstājās “Positivus Festival”. Grupa izveidota 2012. gadā, tās kontā līdz šim bija divi studijas albumi. Ja debijas ripulis “Nothing But Thieves” britu topā sasniedza septīto aili (kas šāda stila grupas debijai ir ļoti labi), tad nākamais albums “Broken Machine” (2017) šajā rādītājā bija pat otrais. Jaunākais veikums savās mājās ir Nr.3, kas vien jau ir daudzsološi. Iešūpošanās šim izdevumam sākās jau marta vidū, kad tika izdots pirmais singls “Is Everybody Going Crazy?”, bet tālāko, kā jau visiem, nobremzēja Covid-19.