\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 10:00
Klāt bija Miķeļdienas tirdziņi, un strauji tuvojās arī pati Miķeļdiena, kad beidzot mājās vajadzēja pārrasties pēdējiem līgotājiem, Lieldienu svinētājiem un ar neļķu kātiem padusē esošajai 8. marta auditorijai, bet veikalos vēl nevajadzēja skanēt Ziemassvētku “džinglbelliem”. Lai gan – tie parasti sāka skanēt jau aiznākamajā dienā pēc Ziemassvētkiem, tāpēc par to drošs nevarēja būt neviens.
 
24.sep
Nākampiektdien, 30. septembrī, Mākslas centrā “Noass” uz koncertu aicina – nu jau droši var teikt, ka leģendārā – rokgrupa “Pienvedēja piedzīvojumi”. Šis nebūs parasts koncerts, bet gan sabiliešu jaunākā studijas albuma “Nelaiks” izdošanas vinila plates formātā svinēšana kopā ar grupas draugiem, paziņām un faniem.
 
23.sep
Daddy Was A Milkman gatavojas savam karjeras ambiciozākajam koncertam un 2. decembrī aicina uz īpašu notikumu koncertzālē “Palladium Rīga”, kur uzstāsies kopā ar stīgu kvartetu. Biļetes jau pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.
 
23.sep
Džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” atsāk vinila dienu tradīciju Rīgā, kas arī ir Latvijas Vinila dienu cikla noslēdzošais pasākums. Tas norisināsies šo sestdien, 24. septembrī, Rīgā, jaunajā kultūras telpā “Vagonu zāle”, kas atrodas Vagonu radošajā kvartālā, Vagonu ielā 19/21.
 
22.sep
Iesākusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas autoru un dziesmu izpildītāju konkursam “Supernova”, kura uzvarētājs iegūs iespēju nākamā gada maijā pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Lielbritānijā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 1. decembrim.
 
21.sep
Ar zviedru melodiskā “death metal” grupu “Arch Enemy” pirms pieciem gadiem saistījās vēsturisks notikumus - pat grūti atminēties, kad (un vai vispār) kāds metālmūzikas koncerts Rīgas klubā “Melnā piektdiena” ir bijis pilnībā izpārdots, taču ar “Arch Enemy” tieši tā notika, turklāt jau aptuveni nedēļu pirms pasākuma. Tātad interesi par šo Maikla Amota brigādi pie mums ir, un tātad arī par jaunāko studijas albumu tāda būs.
 
21.sep
Tet papildina šīs sezonas veidoto seriālu klāstu, no 29. septembra piedāvājot Andreja Ēķa režisēto jauno darbu “Tarakāni tavā galvā”.
 
21.sep
“Supernovā” spilgti sevi pieteikušais dziedātājs Miks Galvanovskis sadarbībā ar reperi xantikvariātu laiduši klajā dziesmu “Liec mani mierā”, kuras iespaidīgajā videoklipā galveno lomu atveido Ieva Adamss.
 
20.sep
Klausītāju vērtējumam nodota jauna dziesma “Vai dzīve nav salda?”, kas tapusi dziesmu rakstīšanas nometnē “RigaLive”, apvienojoties dziedātājai Katrīnai Dimantai un grupai “Audiokvartāls”.
 
20.sep
Jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv izsludina pieteikšanos jaunajam dīdžeju skolas iesaukumam.
 
20.sep
Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” pēc veiksmīgā lielkoncerta vasaras izskaņā Skultes ostā izsludinājušas sava jaunākā studijas albuma “Skrejceļš” rudens koncerttūri.
 
20.sep
Šajā nozīmīgajā un sarežģītajā laikā tapis latviešu un ukraiņu mūziķu kopdarbs – attēlos iedzīvināta ukraiņu tautasdziesma “Peld pīlēns” jeb ukraiņu valodā “Пливе кача”.
 
19.sep
Jau 8. un 9. oktobrī ar divām izrādēm Rīgā viesosies pasaules slavenā iluzionista Deivida Koperfīlda “labā roka” Džefs Makbraids (Jeff Mc Bride), kurš ir slavenās burvju pils “Magic Castle” gada balvas ieguvējs, kā arī vairāku Ginesa rekordu īpašnieks.
 
19.sep
Noslēdzot darbīgu vasaras koncertu sezonu, šā brīža “karstākais” latvju reperis rolands če izdevis singlu “visurgājējs” no sava pavasarī iznākušā albuma ar šādu pašu nosaukumu, kā arī tā video versiju, kura režisors ir Emīls Ozoliņš.
 
19.sep
Jūsu uzmanībai nupat svaigi iznākusī un pēc pagājušajā nedēļā notikušā koncerta mākslas centrā “Noass” vēl mazliet kūpošā Latvijas neatkarīgo grupu izlase „Odekolons”, ko, kā jau vienmēr, savācis, apkopojis, apčubinājis un izdevis grupas “Inokentijs Mārpls” līderis Raimonds Lagimovs jeb Dambis.
 
18.sep
Par šīs nedēļas daudziem patīkamāko ziņu parūpējās TV3, kas paziņoja, ka ceturtdien noslēdzas “kaislību un attiecību līkloču piepildītais seriāls “Viņas labo labāk””, kurš vilkās jau desmit sezonas – punkts tika likts ar 702. sēriju. “Pfff, nīkuļi!” norūca “Santabarbaras” veidotāji, bet LTV bez seriāla palikušos un suicidālu tieksmju jau mocītos vilināja pie sevis ar “Mīlas viesuļa” 36 3656. sēriju: “Skatieties šo, tas nebeigsies nekad! Ja pat jūs lūgsieties!”
 
17.sep
Ar harismātiskās LP jeb Lauras Pergolici, leģendārā Stinga un supergrupas “The Cure” koncertiem “Arēnā Rīga” (attiecīgi 20. un 24. septembrī, kā arī 6. oktobrī) atsākas lielo Rietumu mākslinieku iekštelpu koncertu sezona. Divi no tiem ir tā saucamie pārceltie – skaidrojām aizkulises, kā šajos jaunajos laikos sokas ar lielkoncertu organizēšanu.
 
16.sep
Jau no nākamās pirmdienas, 19. septembra, kanālā TV3 būs skatāms jauns sarunu šovs “Zilonis studijā”. Tā vadītāji būs pazīstamie ētera cilvēki Agnese Drunka un Oskars Lepers.
 
16.sep
No šā gada 11. novembra līdz 9. decembrim norisināsies koncertsērija “Art of Riga Jazz”, kuras ietvaros džeza piekritējus priecēs spāņu dziedātāja un tromboniste Rita Payés, slavenais amerikāņu basģitārists Richard Bona kopā ar kubiešu pianistu Alfredo Rodriguez, kā arī itāļu jaunā džeza apvienība “XY Quartet”.
 
16.sep
Aktuālāks nekā jebkad top jauns koncertstāsts, veltīts Latvijas valstij tās dzimšanas dienā: ciklā “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” piedzīvotas jau daudzas programmas, un šī gada valsts svētku koncerti aizsāksies 4. novembrī Ogres kultūras centrā.
 
15.sep
Dziedātāja Aminata izdevusi singlu “Afrodīte”, ko papildina košs un ļoti sievišķīgs video.
 
15.sep
Dziedātāja un tekstu autore Inese Ērmane ar komponistu Jāni Strazdu radījuši apcerīgu un romantisku dziesmu «Runā ar mani». Tai  tapis arī videoklips, kas filmēts romantiskajā Ieriķu dzirnavu dabas takā, savukārt kadri par kopīgajiem brīžiem ir Ineses ģimenes filmēti viņai mīļās vietās.