\\Autori

Sandris Vanzovičs

11:30
Īsi pirms mājsēdes ieviešanas, Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors” sadarbībā ar grupu “Tautumeitas” radījis jaunu dejas video klipu “Brosnej, puika, tū dzeršonu”.
 
10:44
Šī ceturtdiena, 21. oktobris, bija pirmā diena Latvijas vēsturē, kad visiem valsts iedzīvotājiem pulksten 20 vajadzēja būt mājās – tā to paredz lokdauna nosacījumi. Taču, lai šī obligātā būšana mājās neliktos tik netaisnīga, pats sev varēja mēģināt iestāstīt, ka pulksten 20 jābūt mājās tāpēc, lai varētu noskatīties grupas “Prāta vētra” jaunā albuma koncertfilmu “Gads bez kalendāra”.
 
Vakar, 17:08
Latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš radīja vāku pasaulslavenās britu ekstremālā metāla grupas “Cradle Of Filth” svaigākajam albumam “Existence Is Futile”, kas oficiāli nācis klajā šo piektdien, 22. oktobrī.
 
21.okt
Pie pašreizējiem apstākļiem kaut kā nepiedienīgi pat ieminēties par iespējamiem koncertiem Rīgā, taču vismaz pagaidām no plāniem nav svītrota britu dueta “Oh Wonder” uzstāšanās “Hanzas peronā”, kurai vajadzētu notikt 2022. gada 8. martā.
 
21.okt
Dziedātājs un policists Nikolajs Puzikovs, kurš joprojām dienē Valsts policijā, beidzot saņēmies publicēt pirmo paša sarakstīto dziesmu – tā saucas “Paturēt tevi”.
 
21.okt
Savu pirmizrādi šo ceturtdien, 21. oktobrī, piedzīvo “Prāta Vētras” jaunā albuma koncertfilma “Gads bez kalendāra”, bet burtiski iepriekšējā vakarā pirms tās prezentācijas laists klajā jauns singls.
 
20.okt
Savulaik uz latvju hiphopa skatuves kulta statusu iemantoja “S’T’A” ar Žaku un Kurtu tās sastāvā, kas dažos interneta avotos pat tiek dēvēta par otro latviešu repa grupu aiz “Fact” – tā kā šī blice parādījās 90. gadu beigās, tas pat varētu tā arī būt.
 
20.okt
Pašmāju mūziķi Raum (īstajā vārdā Reinis Straume) un Marta (pilnā vārdā Marta Grigale) nodevuši klausītāju vērtējumam kopīgi radītu dziesmu “Brokastis”.
 
19.okt
Šo trešdien, 20. oktobrī, televīzijas “360TV” raidījumā "Pasaki to skaļi" vētraini aplausi skanēs ilgi gaidītiem viesiem - grupai “Prāta Vētra”.
 
19.okt
Grupa “Rīgas Modes” izdevusi savu otro pilnmetrāžas albumu “Patiesie nodomi”, kas seko pirms pieciem gadiem klajā nākušajai debijas platei “Fantastiski”, kurai nudien bija fantastiski panākumi – tā pat ieguva visai augsti kotējošos “Austras balvu” kā gada albums.
 
19.okt
Spilgtā rokgrupa “Laime Pilnīga” izdevusi jaunu skaņdarbu ar video par neatlaidību - “Perseverance”. Pamatīgs enerģijas lādiņš – tā pavisam īsi varētu pieteikt jauno dziesmu.
 
18.okt
Šomēnes televīzija sievietēm “STV Pirmā! un raidījums “Kad viņas satiekas” īpaši aicina atcerēties parūpēties par savu veselību, un uz šīs nots tiek piemeklēti arī īpaši sarunas viesi.
 
18.okt
Šo sestdien, 23. oktobrī, Limbažu kultūras namā uzstāsies latvju dzelzsrīkle Jānis Bukums – šoreiz akustiski un kopā ar savas grupas ģitāristu Arturu Liedi.
 
18.okt
“Dāmas un kungi! Fēliksa Ķiģeļa albums “Sirdsapziņa” ir klāt!” - piektdien sociālajos tīklos rokmūzikas cienītājus iepriecināja šāda vēsts.
 
18.okt
Gada melanholiskākajā laikā jaunu dziesmu latviešu valodā saviem klausītājiem sarūpējis mūziķis Markus Riva - “Asaras acīs” tapusi sadarbībā ar latviešu un ukraiņu producentiem.
 
17.okt
Jaunāko laiku latvju tautas ticējums vēsta: ja rudenī notiek “Very Cool People” koncerts vai tiek izdots jauns albums, tad jau tajā pašā vakarā vai nākamajā dienā sāksies valdības izsludinātā pandēmija, “lokdauns”, ierobežojumi vai citas riebeklības.
 
17.okt
Šonedēļ latvju zemē iesākās valdības izsludinātā ārkārtējā situācija, kas pat nebija lokdauns, breikdauns un nokdauns, bet bāleliņi jau lika likmes uz to, vai šī uz trīs mēnešiem izsludinātā ārkārtējā situācija beigsies pēc trīs mēnešiem, pēc Lieldienām vai pēc Līgo svētkiem. Pagaidām visās aptaujās pārliecinoši uzvarēja pēdējais variants.
 
16.okt
Izcilais kubiešu pianists Roberto Fonseka, kurš 19. oktobrī uzstāsies festivāla “Rīgas Ritmi 2021” noslēdzošajā koncertā VEF Kultūras pilī, pasniegs arī ikvienam pieejamu bezmaksas meistarklasi. Tā notiks turpat koncertdienas rītā pulksten 11, un to varēs apmeklēt iepriekš piesakoties e-pastā workshop@rigasritmi.lv.
 
16.okt
Starptautiskais mūzikas industrijas festivāls “Tallinn Music Week” jau izsludinājis savus norises datumus – festivāls notiks no 2022. gada 4. - 8. maijam Tallinā. Jau uzsākta mūziķu dalības pieteikumu pieņemšana, kas turpināsies līdz 19. decembrim.
 
16.okt
Globālā superzvaigzne Adele ir atgriezusies ar jaunu singlu un video dziesmai “Easy On Me”, kas ir priekšvēstnesis dziedātājas jaunajam albumam “30”, kura izdošana plānota 19. novembrī.
 
15.okt
Novembrī izdevniecība “Zvaigzne ABC” laidīs klajā savdabīgās mākslinieces, režisores, bijušās Dailes teātra aktrises Elīnas Maliginas (Dzelmes) jeb Helēnas Oras grāmatu “Panika” krievu valodā.
 
15.okt
Dziedātāja Katō (Anna Zankovska) laidusi klajā videoklipu savam pirmajam duetam ar nosaukumu “Es tā jūtos”, kas tapis sadarbībā ar mūziķi ZeBrene. Dziesma ir vadošais singls no septembrī izdotā pilnmetrāžas albuma ar tādu pat nosaukumu.