\\Autori

Sandris Vanzovičs

19.sep
Rudens saulgriežu noskaņās un Ābolu balles ietvaros, šo svētdien, 20. septembrī, Vējturu namā koncertēs Juris Kaukulis.
 
18.sep
Pašā pandēmijas priekšvakarā grupa “Audiokvartāls” pamanījās izdot savu debijas albumu “Runa nav par naudu”, kura tituldziesmai nupat tapis arī videoklips. Ārkārtējās situācijas dēļ nācās atcelt gan koncerta prezentācijas pasākumu, gan koncerttūri, tomēr arī šajā laikā grupa nesnauda: organizēja koncertus tiešsaistē, radīja trīs videoklipus un dīkā nesēdēja. Jo - runa taču nav par naudu…
 
18.sep
Grupa “Triānas Parks” publiskojusi singlu un videoklipu “Vientuļa sala”, kas ir priekšvēstnesis oktobra beigās gaidāmajam EP jeb minialbumam “Kompozīcijas”.
 
17.sep
Grupa “Vaira”, muzikālais duets no Rīgas, publicējis jaunu dziesmu un video “Satelīts”.
 
17.sep
Šo piektdien, 18. septembrī uz peldošās galerijas “Noass” āra skatuves plānots jaunā viļņa šlāgergrupas “Čipsis un Dullais” otrā albuma prezentācijas un pie viena arī 15 gadu jubilejas lielkoncerts “Bravo!”.
 
17.sep
Pašmāju grupa “Nova Koma” publicējusi jaunu albumu, kas šoreiz ir absolūti netipisks šai garāžroka apvienībai, jo ierakstīts ar reperu Edavārdi un Idus Abra līdzdalību. Ierakstā dzirdamas “deviņas kompozīcijas, kurās latviešu repa skanējums apvienots ar daudzpusīgu instrumentālo mūziku, no akustiskas balādes līdz pacilājošai fankroka dziesmai,” informē “NK” komanda. “Gan šajā grupā, gan citos sastāvos (De Temps, Arturs Skutelis un Tvērumi) esam sadarbojušies ar dažādiem reperiem.
 
16.sep
Ekoloģiskās mūzikas ansamblis “Ducele” pabeidzis darbu pie sava albuma, kurā jaunās skaņās ieskaņotas leģendārās trimdas latviešu grupas “Trīs no Pārdaugavas” līdera Viļņa Baumaņa dziesmas. Albums būs pieejams komplektā ar Noras Ikstenas un Viļņa Baumaņa grāmatu par šo grupu un nāks klajā 6. oktobrī.
 
16.sep
Latvijas Televīzija (LTV) izsludinājusi pieteikšanos pēdējo gadu lielākajam talantu šovam “Ko tu proti, Latvija?”. Līdz 4. oktobrim vietnē www.lsm.lv/kotuproti ikvienam ir iespēja pieteikt savu talantu, turklāt šoreiz ar vārdu “talanti” domātas prasmes visplašākajā to nozīmē, nevis tikai latvju zemē jau līdz apnikumam ierastie dziedātāji un dejotāji.
 
16.sep
Latviešu alternatīvā un indīroka grupa „Purple Negative” laidusi klajā savu otro minialbumu ar nosaukumu „Happy”, tajā iekļautas piecas dziesmas. Albuma prezentācijas koncerts notiks šosestdien, 19. septembrī, Kaņepes Kultūras centrā.
 
16.sep
Gada nogalē ‒ 4. decembrī ‒ Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā pirmo reizi norisināsies unikāla koncepta pasākums «Red Bull SoundClash», kura laikā uz divām skatuvēm kāps repa vecmeistars Ozols un indīroka grupa «Carnival Youth», lai draudzīgā sāncensībā četros raundos izpildītu īpašu programmu ar tikai šim pasākumam aranžētu dziesmu izpildījumu.
 
15.sep
Ja klausītājiem, kuri ar Merilina Mensona daiļradi iepazinušies tikai pēdējos trīs albumos, parādītu publikācijas, kas par šo vīru tika rakstītas 90. gadu beigās pēc perfekto albumu „Antichrist Superstar” (1996) un „Mechanical Animals” (1998) izdošanas, kā arī šā gadsimta sākumā pēc vai pirms Mensona koncertiem, viņi droši vien būtu neizpratnē – par ko vispār stāsts?! Šis mūzikā relatīvi rāmais kungs – skandalozs šokrokeris, kurš vainojams netiešā kūdīšanā uz pašnāvībām, baznīcu dedzināšanas, sātanisma un kā tikai vēl ne? Tas nevar būt!
 
15.sep
Ar savu pirmo solosinglu “Tam vienam” klausītājus pārsteidzis džeza un popmūzikas aprindās pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, kurš ir arī džezfanka grupas “Very Cool People” pastāvīgais dalībnieks. Dziesmai uzfilmēts arī humorīgs videoklips.
 
14.sep
Šo ceturtdien, 17. septembrī, Lielajā ģildē uzstāsies etnomūzikas apvienība „Tautumeitas”, kas sava interesantā muzikālā formāta dēļ ir iekarojusi klausītāju sirdis gan Latvijā, gan visā pasaulē. Šoreiz šī būs īpaša uzstāšanās.
 
14.sep
Pašlaik jau dziesminieka kategorijā teju vai ieskaitāmais mūziķis Ainars Mielavs jau labu laiku iepriekš solīja, ka uz savu 60 gadu jubileju laidīs klajā jaunu studijas albumu. Vīrs un vārds – 10. septembrī, tieši Ainara dzimšanas dienā, dienasgaismu ieraudzīja “220 volti” ar desmit jaunām dziesmām.
 
13.sep
Šā brīža latvju repa līderis ansis publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ savu solo koncertu, kurš bija paredzēts 7. novembrī koncertzālē “Palladium”, pārcelis un sadalījis divos jaunos koncerta datumos - 20. un 21. novembrī.
 
12.sep
Latviešu alternatīvā roka grupa “Purple Negative” publicējusi videoklipu “Happy Once A Year”. Dziesma ir pirmais singls no 11. septembrī gaidāmā minialbuma “Happy”.
 
12.sep
Kad pirms trīs gadiem vieni no hārdroka pionieriem (līdzās ar “Led Zeppelin” un “Black Sabbath”), no 1968. gada pastāvošie “Deep Purple” izdeva savu jau divdesmito studijas albumu ar nosaukumu “InFinite”, fanu aprindās tas nez kāpēc tika uztverts kā pieteikums grupas karjeras noslēgumam, lai gan paši “purpļi” par to nebija minējuši ne pušplēsta vārda.
 
11.sep
Dziedātājas Kristīne Šomase un Sabīne Berezina apvienojušās kopīgā projektā un izdevušas dziesmu “Es vēlētos būt tavs draugs”. Tas ir kā dāvinājums Valsts sociālās aprūpes centram “Kalkūni”, kas dziesmu izmantos kā himnu.
 
11.sep
Šo sestdien, 12.septembrī, dīdžeja [Ex] da Bass veidotā un vadītā “EHR” radio šova “Party Service” ekskluzīvā klubu tūre viesosies Jēkabpils naktsdzīves epicentrā – klubā “Luiize”.
 
11.sep
Jaunu radio singlu un arī videoklipu izdevusi muzikālā apvienība “Nowhere in Space”. Tas saucas “Vairāk” un tapis kopā ar dziedātāju Kasparu Zlidni.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
9.sep
Par godu aizejošajai vasarai (vai no bēdām par šādām šī gadalaika beigām) grupa “Rīgas Modes” šo sestdien, 12. septembrī, uzstāsies peldošajā kultūras un mākslas centrā “Noass”.