\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 19:32
Pēdējā Normunda Rutuļa albuma "Man nav žēl" inerces vadīti, radošā trijotne Jānis Kalve, Lotars Lodziņš un Artūrs Palkevičs turpinājusi darbu un publiskojusi jaunu dziesmu ar Guntara Rača vārdiem, kas saucas “Tu esi mans rīts”.
 
3.jūl
Šo piektdien, 3. jūlijā, Ikšķiles estrādē ar unikālu noskaņu koncertu “Saulrieta dziesmas” klausītājus priecēs divi izcili un harizmātiski latviešu komponisti - Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns. Šie koncerti plānoti visu vasaru – gandrīz līdz pat augusta beigām.
 
3.jūl
Pozitīvi enerģiskā četru džentlmeņu grupa “Džentlmeņu Špagats”, kura pazīstama kā kooperatīvo pasākumu, kāzu un citu godu muzikanti, beidzot pieteikusi sevi arī ar savu pirmo oriģinālgabalu – tas saucas “Skaitot laiku”.
 
3.jūl
Viena no negantā kovidvīrusa ietekmētajām – dziedātāja Aija Andrejeva. Viņai pirms gandrīz mēneša, 6. jūnijā, bija ieplānots jauks koncertiņš mājīgajā Siguldas pilsdrupu estrādē, prezentējot savu pēc skaita septīto studijas albumu, taču to nācās pārcelt uz 2021. gada 5. jūniju.
 
2.jūl
Ogres tehnikuma rīkotajā konkursā “O faktors” tā žūrijā uzaicinātais dziedātājs Nikolajs Puzikovs pamanījis jaunu un spējīgu jaunieti vārdā Denijs Grieze. Abi duetā iedziedājuši dziesmu, kurai radīts arī videoklips.
 
2.jūl
Liepājas rokklubs „Fontaine Palace” ar 3. jūliju uzsāk iknedēļas koncertsēriju – protams, ierobežotam apmeklētāju skaitam.
 
2.jūl
Grupa “Melanna” ir no Pļaviņām, tā pastāv no 2007. gada, un, kā izrādās, paguvusi izdot jau trīs studijas albumus – iepriekšējie bija „Tūkstoš laika joslu” (2014) un „Apstāties?” (2010).
 
1.jūl
Ļoti ražīgais dziedātājs un dziesmu autors Oskars Deigelis tikai maijā klajā laida savu ceturto studijas albumu “Kamēr esmu”, bet nu jau sācis darbu pie jauna projekta – pašmāju dziesmu kaverversiju EP.
 
1.jūl
Grupa “Konstitūcija Tējā” jeb KPT ir divu indivīdu radošo izpausmju rezultāts, kas radies 2011. gada nogalē. Ansambļa dibinātāji ir Artis Berkmanis un Juris Baltins (manīts grupā “V.I.P.P. Basbočka”), kuru radīto pozitīvi absurdo skaņdarbu galvenais mērķis ir izraisīt smaidu.
 
30.jun
Sandris VanzovičsIzveidots remikss dziesmai “Saldējuma sezona”, kas bija iekļauta Ozola un apvienības “Katapullt” minialbumā “Kruīza kontroles zēni”. Dziesmas pamatā ir atmiņas par laiku, kad Ozols izdeva savu debijas albumu “Cieņa un Mīlestība”, kas nākamgad svinēs apaļo 20 gadu jubileju kopš tā klajā nākšanas.
 
30.jun
Kovidtrakuma pašā pandēmiskākajā brīdī, marta beigās, savu trešo studijas albumu klajā laida Kuldīgas tvīpopa apvienība "Stūrī Zēvele" – nav brīnums, ka daudziem tas pasprucis garām nepamanīts. Līdz šim izdevniecības “Nabamusic” paspārnē izdoti albumi “Labrīt” (2014) un “Labdien” (2016), tāpēc ar interesi jāgaida, kāds būs potenciālā ceturtā albuma nosaukums – varbūt “Čau” vai “Sveiki”?
 
29.jun
Starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi 2020” savu 20 gadu jubileju šogad atzīmēs gan jūlija sākumā, gan gada nogalē. No 2. līdz 4. jūlijam uzstāsies talantīgākie latviešu džeza mākslinieki, bet gada nogalē notiks ārzemju zvaigžņu lielkoncerti, un savu programmu piedāvās arī Raimonds Pauls.
 
29.jun
Jaunā viļņa šlāgergrupa (tā viņi paši sevi piesaka) “Čipsis un Dullais” klausītājiem likuši priekšā savu otro pilna garuma studijas albumu, kura prezentācijai vajadzēja noritēt maija vidū Tallinas kvartāla koncertangārā “Tu jau zini kur”, bet tagad tā pārcelta uz 18. septembri.
 
26.jun
Indīroka grupa „Ārpilsētas Sakars” izdevusi jaunu dziesmu un video “All It Took”, kas ir vēstnesis gaidāmajam debijas albumam.
 
26.jun
Pievēršot uzmanību mentālās veselības nozīmei, biedrība „Ogle” 4. jūlijā rīkos minifestivālu. Šis pasākums norisināsies Rīgā, Sporta 2 kvartālā, kur visas dienas garumā būs iespējams apmeklēt sarunas un lekcijas par mentālo veselību, kā arī vērot un klausīties muzikālus priekšnesumus.
 
26.jun
Pirms astoņiem gadiem izveidotā grupa “Nekad” sevi piesaka kā tumšā hārdkora trio, kuras stilistikā esot sastopamas arī “hardcore punk”, “crust punk” un “sludge” iezīmes.
 
25.jun
Jau 30. jūnijā pulksten 19.10 kanāla “ReTV”, kā arī 1. jūlijā pulksten 22 televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” ēterā nonāks jauns šovs “Ģimenes sarunājas”, kurā TV šova vadītāju lomās debitēs Nauris Brikmanis ar sievu Aiju.
 
25.jun
Kas ir “Grupa Harijs”? Nav ne jausmas. Izlodājot internetu, izdevās atrast vien to, ka “”Grupa Harijs” ir, iespējams, Liepājas mazāk zināmā, bet ļoti elegantā un allaž jautrā grupa, kas sastāv no sešiem liepājniekiem un diviem Latgales pārstāvjiem”, bet, ja nu kādam ir vēlme, tad vairāk par viņiem var uzzināt, arhīvos noklausoties Dambja stūrēto raidījumu “Bitīt’ matos”, kurā šie jaunieši viesojās ar interviju.
 
19.jun
Lai jūs nemulsina angliskais skatuves vārds un latīniskais albuma nosaukums – tā autors ir mūsu pašu Normunds Rutulis, kurš šādi piesakās ar savu jau ceturto albumu dīdžeja N’Works statusā. “Opus Domi” latīņu valodā nozīmē “mājas darbi”, albumā iekļauti no 2014. gada līdz pat šīm dienām radīti remiksi.
 
19.jun
Īsi pirms Līgo svētkiem savu debijas singlu “Svētku diena” ierakstu kompānijas “Sony Music Entertainment” paspārnē izdevusi TV šova “X faktors” trešās sezonas uzvarētāja Elīna Gluzunova.
 
18.jun
Latvijas Televīzijas koncertu cikls “Koncerts Z studijā” ir pietuvojies savam noslēgumam. Jāņu noskaņās šoreiz tiešraidē no Z studijas būs skatāma un klausāma grupa “Iļģi”.
 
18.jun
Gotiskā un “doom” metāla pamatlicēji no “Paradise Lost” joprojām ir pie labas radošās veselības, par ko liecina izdotais nu jau sešpadsmitais pēc skaita studijas albums britu grupas 32 gadus ilgajā karjerā. Ja 90. gadu sākumā “Paradise Lost” izdeva albumus katru gadu, tad tagad šis temps ir nokrities līdz albumam divos trīs gados.