Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_downwardSandris Vanzovičs / Autori

Šīs nedēļas visvairāk apspriestais pasākums latvju mūzikā – “Arēnā Rīga” notikušais lielkoncerts “Sirds kā pērkondārds”, kurā pulcējās mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas “Pērkons” radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu šo mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī – 20. maijā Jurim apritētu 66 gadi…
Vakar, 9:00 Sandris Vanzovičs
No 12. līdz 14. jūlijam notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” turpina kuplināt muzikālo programmu - tā pilnveidojas ar kora, postfoka, folka, roka, perkusiju, joku, dzejas un mūzikas saspēles noskaņām.
17.mai Sandris Vanzovičs
Grupa “Tautumeitas” jau ir domās ar tautiskākajiem vasaras svētkiem, aicinot kopīgi sagaidīt saulgriežu sauli īpašā rītausmas koncertrituālā, kas 22. jūnijā pulksten 4.00 no rīta notiks Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā.
17.mai Sandris Vanzovičs
Viens no pēdējā laika gaidītākajiem latvju hiphopa ierakstiem – inteliģentā repa pārstāvja Edavārdi (īstajā vārdā Eduards Gorbunovs) jaunākais studijas darbs. Uz to nācās gaidīt samērā ilgi, jo iepriekšējais albums “Ekosistēmas” nāca klajā pirms trīs gadiem - tiesa, arī iepriekš Edavārdu soloalbumu izdošanas amplitūda bija līdzīga. Starp citu, joprojām nav skaidrs, kā “Ekosistēmām” izdevās palikt bez “Zelta mikrofona” par labāko hiphopa albumu attiecīgajā gadā – tas to bija godam pelnījis… “Iekšas” sākts rakstīt jau pirms diviem gadiem, bet process ieildzis paša Edavārdi aizņemtības citos projektos dēļ (“Singapūras Satīns”, ar Dubru un Čižiku “drum’n’bass” projektā “Krata” u.c.).
16.mai Sandris Vanzovičs
Rīgas naktsklubā “Tower” 26. maijā uzstāsies Dub FX (īstajā vārdā Bendžamins Stenfords) – labs piemērs tam, kā mākslinieks var apvienot ielu mākslu, ierakstus un producēšanu, lai radītu satriecošas kompozīcijas pats par sevi.
16.mai Sandris Vanzovičs
Harizmātiskā dziedātāja Būū (Ilze Fārte) izdevusi garīgās popmūzikas albumu “Būūtība”, klausītāju iepazīstināšanai ar to piedāvājot videoklipu dziesmai “Apmainījām”. Tajā dziedātāja ar savu komandu redzamas tādās kā meža meitu tēlos, liekot domāt, ka arī viss EP būs gana intriģējošs.
15.mai Sandris Vanzovičs
Jaunais kantrī mūzikas censonis Edvards Strazdiņš publicējis dziesmu “Mans vecais Audi”, kas ir nedaudz autobiogrāfisks un sentimentāls stāsts par dziedātāja pirmo automašīnu.
15.mai Sandris Vanzovičs
Hiperaktīvā un atraktīvā Katrīna Dimanta piedāvā dzīvespriecīgu dziesmu par mīlestību “Nedaudz bail”, kas stāsta par saskatīšanos un nedrošību atzīties, ka patiesībā patika ir daudz lielāka nekā sākumā bija šķitis.
15.mai Sandris Vanzovičs
Poproka (viņiem pašiem sevi labpatīk pieskaitīt pie indīroka) grupa “Sub Scriptum” minialbuma jeb EP formātā izdevusi pēc interesantas koncepcijas radušās dziesmas – tās gada sākumā tika publiski ierakstītas iepirkšanās centrā “Akropole Alfa” izvietotajā stikla būrī, kurā šī procesa laikā uzturējās grupas mūziķi.
14.mai Sandris Vanzovičs
Daudzsološā jaunā latviešu indīroka grupa “Foreign Dreamer” izdevusi sapņainu otro singlu. Tai tapis arī videoklips, kura atrādīšana plašākai auditorijai ar nelielu koncertiņu notiks šo trešdien, 15. maijā, pulksten 18 bārā “Rīgas ķirsis”. Ieeja bez maksas.
14.mai Sandris Vanzovičs
Šīs nedēļas sākumā ar jaunu dziesmu “Vasaras raibumi” klajā nācis mītiskais mūziķis ZeBrene, ar kuru viss ir ļoti vienkārši – kā dziesma, tā hits. Šoreiz viņš par savu dueta partneri izvēlējies dziedātāju Elizabeti Gaili.
14.mai Sandris Vanzovičs
Mūzikas un mākslas centrā “Noass” sestdien, akurāt starp TV skatāmajiem hokeja un Eirovīzijas notikumiem, neordināri domājošie pulcējās uz folkpanka grupas “Grēcīgie Partizāni” albuma prezentāciju. Neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem, kas lika mūziķiem pirms uzstāšanās cītīgi berzēt un sildīt stīvi nosalušos pirkstus, sanākušo bija varen daudz – tātad interese par šo grupu ir un liela. Arī paši “GP” bija pacentušies: T-krekli un cita “merchandise” atribūtika, arī CD (!) formātā pieejamais jaunais ieraksts utt. Ja savulaik šī grupa šķita tikai “underground” domubiedru izveidots projekts uzspēlēšanai brīvajā laikā, tagad uz to jāskatās daudz nopietnāk. It īpaši tāpēc, ka “partizānu” jaunais garadarbs ir ļoti atzīstams.
13.mai Sandris Vanzovičs
Rīgas Ģimenes mēneša laikā, 18. maijā, Jaunajā Teikā notiks pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”, savienojot tradicionālo pasauli ar laikmetīgo pilsētvidi.
13.mai Sandris Vanzovičs
Dziedātājs Mārtiņš Kanters publicējis jau otro veikumu "pop country” stilā – dziesmu „Dzīvi dzīvot”. Iespējams, ka ar to Mārtiņš bruģē ceļu uz sava drauga Mārtiņa Jātnieka-Borkovska vai kāda cita entuziasta rīkotajiem kantrifestivāliem – šogad šāda žanra mūziķi 27. jūlijā pulcēsies Iecavas parka estrādē.
12.mai Sandris Vanzovičs
Ar Šveices nebinārā pārstāvja Nemo Metlera un dziesmas “The Code” uzvaru svētdien īsi pirms diviem rītā noslēdzās starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Mūsu Dons sasita lupatu lēveros visas prognozes un iesīkstējušos priekšstatus par šo konkursu, finālā ierindojoties 16. vietā, bet pusfinālā sasniedzot pat augsto septīto pozīciju.
12.mai Sandris Vanzovičs
Bērnu vokālais ansamblis “Karameles” pedagoģes Evas Leimanes vadībā nācis klajā ar sirsnīgu dziesmu “Vecākiem”. Skaņdarbam, ko sarakstījusi dziesmu autore Anita Tīlena, tapis arī aizkustinošs video, par kura izveidi jāpateicas Dainai Kricmanei-Vilciņai.
12.mai Sandris Vanzovičs
Latvju draudzīgās hiphopa komūnas pārstāvji turpina savu lokālo uzvaras gājienu pa vietējiem straumētāko ierakstu topiem un izpārdoto koncertu sadaļām, bet pie viena atrodas arī nepārtrauktos meklējumos, kā padarīt savu jomu vēl interesantāku un klausītājiem aizraujošāku. Pagājušajā nedēļā fiksēti divi novatoriski gājieni, kuri pelnījuši mazliet detalizētākus aprakstus.
12.mai Sandris Vanzovičs
No 13. līdz 17. maijam Berlīnē risināsies viena no lielākajām klasiskās un laikmetīgās mūzikas izstādēm pasaulē “Classical:Next”. Jau vienpadsmito reizi Latvijas Mūzikas informācijas centrs tajā reprezentēs valsts klasiskās un laikmetīgās mūzikas jaunumus, rādot pasaulei nozares aktualitātes.
11.mai Sandris Vanzovičs
Svinot vasaras noslēgumu, 3. septembrī Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies viena no pasaules visu laiku slavenākajām elektroniskās mūzikas grupām “Faithless”. Biļešu iepriekšpārdošana Izklaides pasta klientiem īpašā sāksies trešdien, 15. maijā, publiskā pārdošana - no piektdienas, 17.maija, plkst. 12.00.
11.mai Sandris Vanzovičs
Neticami, bet fakts – pēc astoņu gadu pārtraukuma Latvija atkal būs pārstāvēta starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā! Tātad šo sestdien, 11. maijā, pulksten 22 ar pavisam citām emocijām varēsim pieslēgties tiešraidei no Malmes, kur ar 11. kārtas numuru uzstāsies Dons ar dziesmu “Hollow”.
11.mai Sandris Vanzovičs
Savas pasaules tūres un jaunā albuma "Alleluja" prezentācijas tūres ietvaros baltkrievu alternatīvā roka grupa "Bi-2" uzstāsies arī Rīgā - 15. jūnijā Wondersalā.
10.mai Sandris Vanzovičs
Diezgan unikāls pasākums: straumēšanas servisos un pie klausītājiem nonācis portāla Hiphops.lv un EHR.fm veidotā podkāsta “Bīts un vārds” iecienītās rubrikas “Kaizera bīts” albums, kas apkopo pašmāju reperu īpaši šim podkāstam gatavoto pantu dzīvos izpildījumus jeb radio frīstailus (radio freestyle) uz bītmeikera Kaizera producētiem mūzikas pavadījumiem jeb bītiem. Tie ierakstīti studijā raidījumu filmēšanas laikā, skaņas pēcapstrādi veicis pats Kaizers. Albumā piedalās 12 reperi: ansis, rolands če, Wiesulis, Edavārdi, Ods, Eliots, Ozols, Zeļģis, Kjuumanis, Steps, Abra un goča.
10.mai Sandris Vanzovičs