\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 23:01
Šo ceturtdien, 30. janvārī, Ģertrūdes Ielas teātrī pirmo reizi Latvijā spēlēs pasaulē pēdējos gados strauji popularitāti guvusī Austrijas “post black metal” grupa ar interesanto nosaukumu „Harakiri For The Sky” .
 
Vakar, 21:42
Šo sestdien, 1. februārī, Jelgavas klubā “Melno Cepurīšu Balerija” notiks pašmāju “doom metal” grupas “Catalepsia” jaunā albuma prezentācijas koncerts – tā publiska noklausīšanās nupat aizvadītajā piektdienā risinājās tavernā “Zobens un Lemess”, pulcējot prāvu melodiskās metālmūzikas (un arī alus) piekritēju pulku.
 
Vakar, 8:15
Ar pasākumu Siguldas klubā Kaķis sestdien dots starts EHR ēterā skanošā radio šova Party Service klubu tūrei, kuras ietvaros kopumā paredzēts paviesoties 16 Latvijas pilsētu atzītākajās un arī pavisam jaunās izklaides vietās.
 
24.jan
Pašā gada sākumā apvienība “Tautumeitas” aplaimojušas savus cienītājus ar jaunumu krāvumu, kas patiesībā ir kā atgriešanās pie saknēm – vinila plašu formātā izdots gan 2018. gada vasarā CD formātā klajā nākušais grupas debijas albums, gan jauns albums “Dziesmas no Aulejas”, kurš savukārt pieejams arī CD versijā, un kurā iekļautas dziesmas, ar kurām šīs meitenes būtībā sāka savas gaitas pa latvju folkmūzikas skatuvi.
 
24.jan
Jurim Kaukulim – 50! Izklausās neticami, taču tas ir fakts: latvju rokgrupas Dzelzs vilks vienmēr jaunā vokālista, ģitārista un dziesmu autora pusgadsimta jubilejai par godu februārī un mazliet arī aprīlī notiks virkne koncertu dažādās Latvijas pilsētās.
 
23.jan
Aizgājušā gada akurāt priekšpēdējā dienā, laikam cenšoties vēl pagūt iekļūt Latvijas Metālmūzikas Gada balvas ‘2019 nominantos, debijas albumu izdeva “folk/doom metal” apvienība “Druun”.
 
22.jan
“Lureaway” ir simfoniskā metāla grupa no Rīgas, savu debijas veikumu tā laida klajā pagājušā gada vasarā, un šis albums droši vien būs viens no pretendentiem uz Latvijas Metālmūzikas Gada balvām, kuru pasniegšana notiks 7. februārī klubā “Melnā piektdiena”.
 
22.jan
Aizvadījuši dažus koncertus dzimtajā Lietuvā, šonedēļ pie mums atrādīt savu debijas albumu “Black Medicine” ierodas kaimiņzemes piecinieks “blank” – piektdien, 24. janvārī, grupa viesosies Rīgas “Ansamblī”, bet sestdien, 25. janvārī, Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā”.
 
21.jan
Dziedātājs Dons izdevis singlu Ilgoties man nesanāk – jauna dziesma no pavasarī gaidāmā studijas albuma.
 
20.jan
Pirms pāris gadiem klubā “Melnā piektdiena” melno balzamu melnā metāla cienītāju sirdīs lēja norvēģu “black metal” grupa un vieni no šī žanra pamatlicējiem “Mayhem” – šo uzstāšanos joprojām daudzi savos kalendāros atzīmē ar sarkanu.
 
20.jan
Latvijas 1. rokkafejnīcā nākamajā piektdienā, 31. janvārī, atkal skanēs liepājnieku radīta mūzika – tur sava jaunā albuma Pasaule ir viss, kas gadās klajā nākšanu atzīmēs grupa Willow Farm.
 
17.jan
Lai gan tiek uzskatīts, ka “hard & heavy” ir 80. gadu mūzika, to joprojām visā pasaulē spēlē neskaitāmas jaunās un vairs ne tik jaunās grupas. Arī Latvijā, kur kā šī stila līderus no pēdējo gadu jaunpienācējiem gribētos minēt “Rebel Riot” un “Bloody Heels”.
 
16.jan
Zelma Jēgere – šķiet, šobrīd vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā.
 
15.jan
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” gada nogalē izdeva albumu, kurā apkopotas desmit pazīstamas latviešu komponistu dziesmu aranžijas, radītas par godu brīvdabas koncertam “Kartupeļu ziedonis”, kas izskanēja 2019. gada jūlijā līdzās “kulturālo kartupeļu laukam” (kas tas tāds?) Kuldīgā.
 
14.jan
Pagājušajā nedēļā tika izziņoti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nomināciju Top 5, un virknē no tiem pavīdēja ieraksti, kas tapuši RIGaLIVE – dziesmu rakstīšanas nometnēs, kuru idejas autore ir Agnese Cimuška-Rekke.
 
14.jan
Nupat Raimonds Pauls nosvinēja savu 84. dzimšanas dienu, kas, kā jau vienmēr, tika pavadīta radošā gaisotnē. Muzikālā spēka komponistam nekad nav trūcis - gada nogalē klausītāju vērtējumam tika nodots kārtējais Maestro albums – atkal ar Guntara Rača vārdiem, tikai šoreiz tajā iekļautās dziesmas iedziedājis Mārtiņš Ruskis.
 
13.jan
Zelma Jēgere – šobrīd gandrīz vienīgā latvju mūziķe sieviešu dzimtē, kas darbojas hiphopa lauciņā. Noslēgumam tuvojas pērn iesāktā Viņas tūre jaunā albuma promotēšanai, un atlicis vēl tikai pēdējais koncerts tās ietvaros – 17. janvārī Tallinas kvartālā esošajās Tu jau zini kur telpās.
 
13.jan
Radiostacijas “Radio SWH” elektronikas tehniķis Jānis Irbe ilgus gadus apgrozījies skaņu pasaulē un beidzot nonācis arī priekšplānā – ar savu debijas albumu. Tā pirmsākumi meklējami 2016. gadā, kad Irbe laida klajā pirmo singlu "Paskaties" un uzsāka sadarbību ar ģitāristu, studijas “SKAN” saimnieku Jāni Dubavu no grupas “Aurora” jaunāko laiku sastāva.
 
10.jan
Režisora Dzintara Dreiberga filma “Dvēseļu putenis” nupat aizgājušajā 2019. gadā bija absolūts latvju kinoteātru dižpārdoklis un rekordists, pārspējot pat visus “titānikus” un “avatarus”, turklāt – pelnīti. Iznāca arī šīs filmas soundtreks jeb skaņu celiņš ar 34 kompozīcijām, kuras radījusi Amerikā dzīvojošā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis.
 
9.jan
Kad Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” žūrijas sapulcē tika izdalītas anketas ar vērtējamajiem ierakstiem, kuru vidū cita starpā bija arī smagā roka veterānu “Opus Pro” albums, sanākušie neticīgi saskatījās – kā, “Opus Pro” albums, pa kuru laiku?!
 
8.jan
Džeza dziedātājas, improvizatores, pianistes un komponistes Elīnas Silovas debijas albumā iekļautās dziesmas tapušas Kopenhāgenā. Katra no tām atspoguļo kādu no mūziķes dzīves posmiem divu gadu garumā - četras dziesmas latviešu, bet četras angļu valodā.
 
8.jan
Šonedēļ izdots singls “Where Are You”, kas ir pirmā dziedātājas Signijas Taraņenko oriģināldziesma. Iepriekš viņa iepazīta grupā “Carnelian”, kā arī piedziedot fona vokālus Atim Auzānam, Andrim Baltacim un citiem.