\\Autori

Sandris Vanzovičs

30.mar
Latvijas Televīzija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa Supernova uzvarētāju Samantu Tīnu. Lēmums tiks pieņemts pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 
23.mar
Šobrīd izklaides jomā gandrīz vienīgās cerības uz televīziju – vismaz to neskar visus apdraudošais koronavīruss. Pavisam drīz TV ēterā atkal ar jaunumiem priecēs Kristīne Virsnīte, kura ik pa laikam pārsteidz ar kādu pavisam jaunu pavērsienu savā karjerā.
 
20.mar
Dziedātāja Agnese Rakovska ir viena no spilgtākajām personībām latviešu mūzikā – no dažādiem aspektiem raugoties. Pēdējā laikā gan viņa manīta mazāk (un ne tik skaļi), taču šā gada sākumā par Agnesi un Triānas parku atkal bija iemesls runāt – kaut vai dziesmas Kamēr panākumu Muzikālajā bankā dēļ.
 
16.mar
Šķiet, vēl nekad latvju mūzikas dzīves plānos tik milzīgas korekcijas nebija ienesis kāds vīruss, taču – šoreiz tā ir. Pat tādu grupu dzīvē, kuru pastāvēšanu nebija spējusi apdraudēt pat padomju vara un citas kataklizmas. Runa ir par Opus Pro.
 
10.mar
Ar starptautiskās jaunās mūzikas festivāla un konferences “Tallinn Music Week” (“TMW”) komandas un partneru kopīgu lēmumu nolemts atlikt šo pasākumu, kas bija iecerēts no 25. līdz 29. martam. Tā norises laiks pārcelts uz nedēļu no 26. līdz 30. augustam.
 
9.mar
Ņemot vērā to, cik bieži masu medijos var lasīt ziņas par kanādiešu popdziedātāju Džastinu Bīberu (starp citu, viņam jau ir 25 gadi!), varētu padomāt, ka šis puisis katru gadu laiž klajā jaunus singlu un albumus, kā arī saņem par tiem “Grammy” balvas.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, tātad tā saucamajā “melnajā piektdienā” tai visatbilstošākajā vietā, proti, Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” notiks baltkrievu grupas “Gods Of Tower” koncerts.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu indīroka grupa “X Ambassadors”, kas pašlaik plašākai auditorijai visā pasaulē atrāda savu jaunāko albumu “Orion”.
 
9.mar
Šo piektdien, 13. martā, savu pilngadības sasniegšanu atzīmēs klubs Depo – izklaides vieta dažādiem alternatīvās mūzikas pasākumiem, kas pārdzīvojusi dažādus laikus, visus ar tās īpašnieku Gunti Vanagu pie stūres.
 
5.mar
Pagājušā mēneša priekšpēdējā dienā – no publicitātes viedokļa varēja jau nu arī paciesties līdz krietni ekstravagantākajam 29. februārim – debijas albumu klajā laidusi latvju “stoner rock” apvienība “Four Minute Man”.
 
5.mar
«Ir apritējuši jau astoņi gadi, kopš Latvijas 1. rokkafejnīca vēra savas durvis Vecrīgā. Rokmūzikas ritmā ir piedzīvots vēl viens gads, un mums nāksies vien atkārtoties – mēs svinam! Un tad ejam tālāk.»
 
4.mar
Viens no patīkamākajiem šā gada atklājumiem latvju rokmūzikā – jaunā postroka apvienība ar eleganto nosaukumu “Careless Afterlife” laidusi klajā minialbumu ar piecām dziesmām.
 
3.mar
Patīkams pārsteigums, kad pēc kāda svaigi iznākuša albuma noklausīšanās saņem ziņu par to, ka tā radītāji uzstāsies Latvijā – tā sanācis ar britu alternatīvā popa duetu “Oh Wonder”, kas februāra sākumā izdeva savu trešo studijas albumu, un drīz vien tika izziņots arī par grupas uzstāšanos Rīgā – tā plānota 8. jūlijā koncertzālē “Palladium”.
 
2.mar
Šo piektdien, 6. martā, neformālās mūzikas un mākslas formu cienītājiem labi zināmajā kultūras centrā Ādmiņu ielā uzstāsies kanādiešu multimākslinieka Eidena Beikera un basģitāristes Līas Bakarefas duets “Nadja”.
 
2.mar
Šo piektdien, 6. martā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies somu “glam & gothic” roka apvienība “The 69 Eyes”, kuru stilistiskajam salīdzinājumam parasti tiek piemeklēta tik godājama kompānija kā “HIM”, “Charon”, “Rasmus” un kaut kādā ziņā pat “The Sisters Of Mercy”.
 
2.mar
Ieraugot leģendārās rokgrupas “Stone Temple Pilots” jaunu studijas albumu, roka pati instinktīvi pēc tā pastiepjas, lai gan pēc vokālista Krisa Veilanda nāves (viņš 2015. gada decembrī mira no dramatiska narkotiku kokteiļa pārdozēšanas), pret “STP” daiļradi it kā vajadzētu izturēties ar nelielu piesardzību.
 
2.mar
Ar diviem koncertiem VEF Kultūras pilī Rīgā (7. martā) un savas dzimtās pilsētas Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars (15. martā) 65 gadu jubileju atzīmēs Aivars Hermanis – teicams ģitārists, daudzu skaistu melodiju autors un pieredzējis mūzikas industrijas cilvēks.
 
27.feb
Šo piektdien, 28. februārī, klubā “Melnā piektdiena” notiks kārtējais Eiropas metālmūzikas grandu koncerts – lai gan trumpī tiek likta jeb kā “hedlaineri” pieteikti vācu grupa “Obscura”, īpašāk izcelt tomēr gribētos Nīderlandes komandu “God Dethroned”.
 
26.feb
Rietumniekiem patīk apkopot dažāda veida statistiku, taču diez vai pat pats skrupulozākais no šiem statistiķiem spētu sarēķināt, cik reizes rokmūziķis Ozijs Osborns sūtīts pensijā, pasludināts par karjeru beigušu vai pat par… mirušu.
 
25.feb
Kā amerikāņu poppanka grupa “Green Day” pirms vairāk nekā trim gadu desmitiem sāka maukt pa Amerikas un arī pārējās pasaules topu tabulām, tā nav noņēmusi kāju no gāzes pedāļa līdz pat šim brīdim – šīs grupas pēc skaita trīspadsmitais studijas albums "Father Of All Motherfuckers" (tieši tāds ir tā pilnais nosaukums!) ir jau trešais, kurš bijis Nr. 1 Amerikā, kā arī ceturtais, kurš šādu pat godu izpelnījies Apvienotajā Karalistē.
 
24.feb
Pateicoties Jāņa Joņeva neganti populārajam romānam “Jelgava ‘94” (starp citu, vai viņš jau ir saņēmis šīs pilsētas Goda pilsoņa titulu par tās popularizēšanu?), uz kura bāzes tapusi arī izrāde un filma, Jelgava nu iemantojusi teju vai 90. gadu vidus alternatīvās mūzikas galvaspilsētas statusu. To tagad stiprinās vēl kāds megadarbs - alternatīvās mūzikas bāra “Melno Cepurīšu Balerija” paspārnē klajā nākusī Jelgavas alternatīvās mūzikas izlase, kas ietver dažādu žanru šīs pilsētas grupu laika posmā no 1991. līdz 2017. gadam sacerētos garadarbus. Dubultajā (!) kompaktdisku (!) izlasē iekļautas kopskaitā 46 (!) kompozīcijas.
 
24.feb
Šo piektdien, 28. februārī, “Arēnā Rīga” notiks kāda iespaidīga atgriešanās: gandrīz pēc 11 gadu pārtraukuma šeit atkal uzstāsies leģendārā amerikāņu repmetāla grupa “Limp Bizkit”.