\\Autori

Sandris Vanzovičs

18:45
Šodien 17. novembrī, savu dzimšanas dienu atzīmēs Rīgas “ska/punk” apvienība „All Day Long”. Šoreiz koncerts būs, kā viņi to paši piesaka, “nebijušā skanējumā” – akustiski.
 
Vakar, 16:46
Šovakar klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies beļģu postmetāla komanda “Amenra”.
 
15.nov
Latviskajās un rudenīgajās svētku noskaņās dziedošā Milleru-Balandīnu ģimene nupat prezentējusi savu jaunāko veikumu – dziesmu “Klusiņām” un tās video, atgādinot, ka tieši mīlestība, sirsnīgums un ģimeniskums ir tās vērtības, kas spēj stiprināt un pasargāt no dzīves skarbajiem vējiem.
 
15.nov
Neparedzētu grupas dalībnieka ģimenes apstākļu dēļ grupai “Carnival Youth” nācies pārcelt pirmos divus tūres “Good Luck” koncertus.
 
15.nov
Šodien, 15. novembrī, ar koncertu Aizkrauklē bija jāsākas praktiski vienīgās pašmāju eksportgrupas Carnival Youth koncertturneja pa latvju pilsētām. Tiesa, grupas dalībnieka ģimenes apstākļu dēļ koncerts pārcelts.
 
14.nov
Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienu, tapis jauns, interesants un novatorisks mūzikas albums "Skalbe. Dzirnavās", kura iedvesmas avots ir visiem zināmā pasaka "Kaķīša dzirnavas".
 
13.nov
Ar diviem koncertiem VEF Kultūras pilī šo sestdien, 16. novembrī, noslēgsies tradicionālais mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”. Kā fināla akords izvēlēts Veterānu koncerts, kurā uz vienas skatuves kopā pulcēsies mūziķi, kuri festivālā piedalās kopš tā pirmsākumiem, kā arī tie, kas izveidojuši kopprojektus īpaši šim koncertam.
 
13.nov
Britu pirmā ešelona un varbūt pat augstākās līgas postbritpopa un alternatīvā roka apvienība “Keane” pie mums vienmēr bijusi lielā cieņā, taču ar koncertu to Latvijā sagaidīt izdevies tikai vienreiz, un arī tad pat tālajā 2012. gadā, kad šis četrinieks ar vokālistu Tomu Čaplinu priekšgalā uzstājās festivālā “Positivus”.
 
12.nov
Pie mums britu soulmūzikas izpildītāja Emelī Sandē ir cieņā – par to var spriest kaut vai pēc kupli apmeklētā viņas koncerta “Palladium” zālē pērn jūlijā.
 
11.nov
Britu grupas “Elbow” astotais studijas albums godam turpina divu savu priekšteču “The Take Off And Landing Of Everything” (2014) un “Little Fiction” (2017) iespēto, ieņemot dzimtās zemes topa pašu galvgali.
 
11.nov
Jau pavisam drīz, 23. novembrī, klubā Melnā piektdiena savu ceturtdaļgadsimta pastāvēšanas jubileju ar koncertu atzīmēs smagās mūzikas komanda Sanctimony – trešā (vai ceturtā) ilglaicīgākā grupa latvju underground apritē.
 
11.nov
Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijas "Art Of Riga Jazz" ietvaros šīs nedēļas nogalē, 15. un 16. novembrī, Latvijas Radio 1. studijā koncertēs džeza pasaulē labi pazīstamais ģitārists Čārlijs Hanters un dziedātāja Lūsija Vudvarda.
 
8.nov
Ņemot vērā ārlietu ministra aktivitātes ar Krievijas dziedātāja Grigorija Ļepsa iekļaušanu melnajā sarakstā, parādījušās bažas arī par citu kaimiņzemes mūziķu iespējamo uzstāšanos Rīgā. Uz Diānu Arbeņinu tas neattiecas – viņa būs!
 
8.nov
Amerikāņu dziedātāja un arī aktrise Šerila Krova savā daiļradē pieskārusies dažādiem mūzikas stiliem – popam, rokam, blūzam, džezam, arī kantrī. Pēdējā no minētajiem viņa debitēja 2013. gadā, izdodot albumu “Feels Like Home”, taču jau nākamo albumu “Be Myself” (2017) kritiķi atkal sliecās likt rokmūzikas nišā.
 
6.nov
Nosvinējis savu 70. dzimšanas dienu, leģendārais dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors, amerikāņu proletariāta elks un 20 (!) prestižo „Grammy” balvu ieguvējs Brūss Frederiks Džozefs Springstīns, saukts arī par The Boss, aplaimojis savus cienītājus ar kārtējo studijas albumu – pēc skaita jau 19. Tajā iekļautās dziesmas pilnībā ir oriģinālais materiāls, albumu producējis Rons Anjello, kurš strādājis arī pie The Boss iepriekšējiem diviem darbiem “Wrecking Ball” (2012) un “High Hopes” (2014).
 
6.nov
Par kliedzošo dziesminieku dēvētais mūziķis Imants Daksis publicējis pirmo dziesmu no šoziem gaidāmā albuma – tā saucas “Vētrasputns”. Viņš arī aicina uz īpašu pasākumu labdarības veikalā “Otrā elpa”, kas notiks šo piektdien, 8. novembrī.
 
5.nov
Kārtējais jaunais britu “čalis ar ģitāru”, tikai šis pārvalda arī taustiņus, basu, spēlē arī bungas un vēl visu ko – tikai 21 gadu jaunais Aleksanders O’Konors, ar skatuves vārdu Rex Orange County.
 
4.nov
Dūdu un bungu grupas “Auļi” sestā studijas albuma iznākšana septembrī tika atzīmēta ar nelielu tūrīti, kas guva ļoti atzinīgas atsauksmes, tātad arī par jauno albumu vajadzētu būt interesei. “”Auļi” ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas.
 
4.nov
Šo pirmdien, 4. novembrī, VEF Kultūras pilī mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” ietvaros notiks koncerts, kurās jaunās un arī sevi jau festivālā pieteikušās vienosies kopīgos projektos ar “Bilžu” veterāniem un radošajām personībām. Koncertu vadīs Andris Freidenfelds.
 
4.nov
Šo ceturtdien, 7. novembrī, VEF Kultūras pilī ar koncertu savu 50 gadu jubileju draugu, skatuves kolēģu un klausītāju lokā atzīmēs samtainā baritona īpašnieks Normunds Pauniņš.
 
1.nov
Septembra vidū VEF Kultūras pilī notika savā ziņā unikāls koncerts, kurā uz skatuves centrālajās lomās bija tikai Viņa un Viņš – dziedātāja Dināra Rudāne un komponists (konkrētajā gadījumā vairāk pianists) Raimonds Pauls.
 
1.nov
No 1. novembra sākusies ierakstu pieņemšana Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons”. Jau 24. reizi tiks izvērtēti aizvadītajā gadā Latvijā izdotie ieraksti, kuru radītāji tiks apbalvoti īpašā ceremonijā, kas notiks 18. februārī Dailes teātrī.
 

Rīgas namu pārvaldnieks