\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 21:30
Rīgā 1. jūnijs iezīmēsies kā diena, kurā mūzikas cienītājiem nāksies sadalīties divās daļās, lai izlemtu, kura granda koncertu apmeklēt – “Imagine Dragons” Mežaparkā vai “Foreigner” “Arēnā Rīga” (un tas pie fakta, ka jau 2. jūnijā arēnā uzstāsies “Iron Maiden”). Taču arī tas vēl nav viss.
 
Vakar, 19:42
Grupas “Sudden Lights” trešais studijas albums, kas seko klausītāju un arī kritiķu itin augsti vērtētajiem “Priekšpilsētas” (2017) un “Vislabāk ir tur, kur manis man” (2019). “Albumā “Miljards vasaru” mūziķi ved cauri plašai emociju amplitūdai no saulainas nostaļģijas līdz elektrizējošai jaudai.
 
Vakar, 17:00
Pašmāju alternatīvā roka duets “Next To Zero” piesaka gaidāmo albumu “More Power”, publiskojot singlu “Nervous Individual”.
 
22.mai
Piektdienas novakarē no Brīvības pieminekļa līdz pat Pārdaugavas okupeklīgā fallekļa apkaimei notika gājiens “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma” ar prasību aizvākt visus padomju ideoloģiskos pieminekļus un citus priekšmetus. Aizvācamo priekšmetu saraksts bija ļoti garš un iesākās ar Taņu Ždanoku.
 
21.mai
Pašmāju hiphopa uzlecošā zvaigzne (tā vismaz viņš tiek pieteikts), 19 gadus jaunais izpildītājs Amanito laidis klajā savu trešo studijas albumu “5th dimension”. Līdz ar albumu publiskots arī tajā esošā singla “Mirror” lirikas video.
 
21.mai
22. starptautiskajā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivālā “Rīgas Ritmi” šogad uzstāsies arī trīs starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāti – amerikāņu bundzinieks Domo Brančs, itāļu dziedātāja Valentīna Fina un mūsu Paula Saija.
 
21.mai
Sākot ar 22. maiju, svētdienās “Radio SWH” ēterā no pulksten 17 līdz 18 būs klausāms jauns raidījums – “Pietura vecākiem”. Tā veidotāji un vadītāji ir “Centrs ZIN” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis, kas piedāvās viegli saprotamas un pielietojamas idejas visu vecumu bērnu vecāku ikdienas atvieglošanai.
 
21.mai
Jau nākampiektdien, 27. maijā, Liepājā notiks sen gaidīts notikums – pārbūvi piedzīvojušās leģendārās koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” atkalatklāšana ar koncertu “Atgriešanās”. Tajā plānota vēl kāda atgriešanās: uz skatuves citu starpā kāps arī grupa ar Liepājas saknēm – “The Hobos”. Ar Ralfu Eilandu pie mikrofona. Turklāt šī nebūs tikai ekskluzīva “hobosu” uzstāšanās, jo ar šo vokālistu grupa plāno savu darbību arī turpināt.
 
20.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Teātra bārā uzstāsies virtuves kabarē (esot tāds mūzikas stils) apvienība “Gapoljeri”, kas ir muzikāli noskaņoti teatrāļi, kuru sastāvu veido aktieri un dažādu Latvijas teātru darbinieki - Kristians Kareļins (vokāls), Artis Drozdovs (basģitāra), Normans Bārbals (bungas), Māris Kurtiņš (ģitāra) un Normunds Zālamans (ģitāra).
 
20.mai
Šo sestdien, 21. maijā, pulksten 20.30 kanālā 360TV šovs “Četri uz koferiem” būs skatāms neierastā formātā – ceļojuma uz Itāliju romantikai ļausies nevis četras slavenības, bet viņu mammas.
 
20.mai
Dziedātāja PALÚ (Olga Palušina) klausītāju vērtējumam nodevusi savu pirmo dziesmu latviešu valodā - “Par zvaigzni nepiedzimst”. Dziesmas autors ir mūzikas producents un grupas “Prāta Vētra” dalībnieks Ingars Viļums.
 
20.mai
Jau pēc mēneša, 17. un 18. jūnijā, Valmiermuižā notiks etnomūzikas festivāls, kas uz divām skatuvēm pulcēs solistus un etnomūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un pat Madagaskaras.
 
19.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Ungurmuižā notiks ģitāristu Aivara Hermaņa un Vjačeslava Mitrohina dueta “2 no PKPV” koncerts, kurā izskanēs tā saucamie latviešu blūzi, kā arī skaņdarbi no latviešu mūzikas “zelta fonda”.
 
19.mai
Šo piektdien, 20. maijā, klubā “Republika” sava trešā studijas izdevuma klajā nākšanu atzīmēs gotiskā roka grupa “Everlust” no Rīgas. Šoreiz tas ir EP ar piecām kompozīcijām, tostarp 90. gadu supergrupas “Ace Of Base” hita “Happy Nation” kaverversiju – “Everlust” līderis Vlads jau ļoti ilgi esot lolojis ideju par šo kaverversiju un beidzot realizējis.
 
19.mai
Atraktīvais un Latvijas publikai labi pazīstamais itālis Roberto Meloni kopā ar ekstravaganto mākslinieci Elitu Patmalnieci un sirsnīgo televīzijas personību Rūtu Dvinsku šobrīd uzturas siltajā Sardīnijā, kur strādā pie jauna ceļojuma raidījuma.
 
18.mai
Šo piektdien, 20. maijā, koncertzālē “Palladium” pašmāju repera Artura Skuteļa albuma prezentācijas lielkoncerts – šis ir gluži svaigs darbs, nācis klajā tikai pirms kādas nedēļas.
 
18.mai
Hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” publicējusi savas pastāvēšanas divdesmitgadei veltītu kopdziesmu un video, kas ieturēti hiphopa kultūrā izplatītajā saifera (“cypher”) manierē. Līdz ar tā izdošanu “Kreisais Krasts” aicina uz jubilejas iesildīšanas koncertiem Ogres estrādē 28. maijā un festivālā “Summer Sound” 30. jūlijā.
 
18.mai
Ar krāšņu koncertu kultūras centrā “Ulbrokas pērle” atzīmēta Bērnu estrādes studijas oriģināldziesmu albuma “Kukuragi” izdošana.
 
18.mai
Šo sestdien, 21. maijā, Tallinas kvartālā notiks pašmāju “blackened death” grupas “Deodium” jaunā albuma prezentācijas un 10 gadu jubilejas koncerts. Tam vajadzēja notikt jau pērn 29. oktobrī, taču burtiski pāris dienas pirms minētā datuma stājās spēkā kārtējie pandēmijas lielierobežojumi.
 
17.mai
Ar jaudīgu muzikālo programmu 20. maijā tiks atklāta vasaras brīvdabas kultūrvieta Aristīda pagalms, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā, un ko ieskauj kultūrtelpa “M/Darbnīca”, jaunatvērtais fon Stricka villas bistro, klubi “Piens”, “One One” un “de flou”, kā arī alus darbnīca “Labietis”.
 
17.mai
Vasara tuvojas, drīzumā sākas grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, apgriezienus uzņem pasaules hokeja čempionāts, beidzies Eirovīzijas it kā dziesmu festivāls, un tieši šis ir īstais laiks, lai jaunais vasaras ballīšu grāvējs “Tukšu tačku” sāktu savu ceļu uz klausītāju atskaņošanas iekārtām.
 
17.mai
Šīs nedēļas nogalē, 20. - 21. maijā, Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā, noritēs brīvdabas mūzikas, mākslas un brīvības pasākums „foRest”. No muzikālā viedokļa tas būs interesants arī ar to, ka savas nelielās tūrītes pa Latviju ietvaros tajā uzstāsies grupa “Sibyl Vane” – sestdien igauņi muzicēs arī Rīgas klubā “Depo”.
 

Komentētākie