\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 17:32
Nu, biedri metālisti, vai kāds vēl atceras amerikāņu smagmetāla grupu “Possessed”? Šā brīža 40+ paaudze vēl varbūt, bet jaunākā gadagājuma smagmūzikas klausītāji gan diez vai. Šī kaliforniešu apvienība dibināta tālajā 1983. gadā. Tās muzicēšanas stils un Džefa Bekerras “groulinga” manierē pielietotais vokāls kalpojis par iemeslu tam, lai “Possessed” varētu pretendēt uz pašas pirmās “death metal” grupas pasaulē lauriem, tiesa, uz šo godu viņiem ir virkne konkurentu.
 
17.sep
Londonā dzimušais, bet pārsvarā Amerikā dzīvojošais mūziķis, dīdžejs un ierakstu producents Marks Ronsons lielākoties pazīstams pēc sadarbības ar tādiem skaļiem vārdiem kā Eimiju Vainhausu, Lady Gaga, Mailiju Sairusu, Liliju Alenu, Bruno Marsu, pat “Queens Of The Stone Age” un citiem.
 
16.sep
Šodien, 16. septembrī, VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvos jauna koncertprogramma un pie viena arī albums – Viņš un Viņa, kurā uz vienas skatuves satiekas komponists Raimonds Pauls un fantastiskā vokāla īpašniece Dināra Rudāne.
 
16.sep
Spānijas pilsētā Malagā dzimušajai britu jaunietei Meibelai (23), īstajā vārdā Meibeilai Elabamai Pērlai Makvijai nebija nekādu variantu nekļūt slavenai – arī tad ne, ja viņa pilnīgi neko nedarītu. Lieta tāda, ka meitenes vecāki ir zviedru dziedātāja Nena Čerija un angļu producents Kamerons Makvijs, kurš sadarbojies ar tādiem “stāriem” kā “Massive Attack”, “All Saints”, “Sugababes”, “Portishead” un citiem.
 
5.sep
Lai izpelnītos sev jau ierasto cenzoru uzlīmīti uz CD vāciņa, amerikāņu dziedātāja Lana del Reja (īstajā vārdā Elizabete Vūlridža Grānta) šoreiz nelika viņiem pat klausīties visu savu sesto studijas albumu – droši vien pietika jau ar tā pilno nosaukumu, kas ir “Norman Fucking Rockwell”.
 
4.sep
Pirms dažām nedēļām amerikāņu popdziedātāja Teilore Svifta triumfēja MTV ikgadējā Mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā, un šī uzvara bija īsti laikā viņas septītā studijas albuma klajā nākšanas priekšvakarā.
 
3.sep
Angļu indīmūzikas trio “Friendly Fires” karjerā bijuši kāpumi un kritumi – no 2008. gadā izdotā debijas albuma nominācijas “Mercury” balvai līdz pat pajukšanai pirms pieciem gadiem, taču kaut kā šī grupa tomēr spējusi atgūties un atkal piedāvā novitātes no ierakstu studiju apcirkņiem.
 
2.sep
Amerikāņu supergrupas “The Raconteurs” pazīstamākais vārds ir komentārus neprasošais vokālists un ģitārists Džeks Vaits (ex”The White Stripes”), taču arī pārējie trīs vīri nav nekādi pienapuikas – vokālists un ģitārists Brendans Bensons, kā arī basists Džeks Lourenss un bundzinieks Patriks Kīlers, kuri abi darbojas arī grupā “The Greenhornes”. Jāatgādina, ka šīs apvienības gaitas sākās ar improvizētu dziesmu “Steady, As She Goes”, kura guva milzīgus panākumus, un pat tika atzīta par 2006. gada labāko dziesmu žurnāla “Rolling Stone” vērtējumā.
 
2.sep
Šo sestdien, 7. septembrī, Melngalvju namā jau ceturto gadu risināsies Rīgas balle, kurai izdevies izkarot savu vietu starptautisko kultūras notikumu kartē. Par to liels prieks arī tās patronesei un galvenajai organizatorei Natālijai Tumševicai-Ērglei.
 
30.aug
Ik pa pāris gadiem pirms Jāņiem jeb uz etnomūzikas festivāla “Sviests” norises laiku tiek apkopota atbilstoša nosaukuma postfolkloras dziesmu izlase, kas gan nenozīmē, ka to var klausīties tikai ap saulgriežiem – laba folklora ir laba folklora jebkurā gadalaikā.
 
29.aug
Pavisam svaigs albums – hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” darbs “Tilts” tika izdots 22. augustā.
 
28.aug
Latvju reperis Nātre (īstajā vārdā Jānis Līcītis) pieskaitāms pie šī žanra veterāniem, jo aktīvi darbojas jau vairāk nekā desmit gadus – savulaik pielicis roku pie apvienības “Kreisais Krasts” pirmsākumiem, darbojies arī projektā “Savs i savs” u.c. Pirmais miksteips "Streetshop Mixtape Vol. 1", kas radies kopdarbā ar Ozolu, datējams ar 2008. gada maiju, pēc tam sekojuši vēl vairāki ieraksti.
 
28.aug
Ar labiem panākumiem no Rumānijā notiekošā TV konkursa “Cerbul de” Aur atgriezies dziedātājs Ralfs Eilands – viņš izcīnījis otro vietu un ieguvis Sudraba briedi.
 
26.aug
Krāšņā, maskotā un daudzgalvainā amerikāņu ņūmetāla apvienība, kas skaitliski sasniedz pat okteta apmērus, “Slipknot” ar jaunu studijas ripuli cienītājus pēdējoreiz bija aplaimojusi pirms pieciem gadiem (“5: The Gray Chapter”), tāpēc nekāds pārsteigums, ka pēc smagās un enerģiskās mūzikas nocietušies fani grupas sesto studijnieku iedabūjuši topu pirmajā ailē abpus okeānam.
 
26.aug
Šo sestdien, 31. augustā, stadionā Daugava uz vērienīgu koncertu aicina Instrumenti. Pat to, lai grupas labais skanējums labi skanētu, rūpēsies mūziķis, kuru uz skatuves kopā ar Jāni Šipkēvicu un Reini Sējānu nemaz tik bieži nemana, tomēr viņš ir pilnvērtīgs Instrumentu dalībnieks – skaņu inženieris Gatis Zaķis.
 
23.aug
Savulaik islandiešu grupa “Of Monsters And Men” tikusi pie prestižās “European Border Breakers” jeb “Eiropas robežu lauzēju” balvas, kas tiek piešķirta Eiropas perspektīvākajiem jaunajiem mūziķiem roka, popa un deju mūzikas žanros – starp citu, pie šī ieraksta savā CV var palepoties arī mūsu “Carnival Youth”.
 
20.aug
Amerikāņu dziedātājas un aktrises Tori Kellijas vārdam iepretim rindojas saraksts ar dažādām saņemtajām balvām, tostarp arī diviem prestižajiem “Grammy” patafoniem, kuri šīs jaunās dāmas rokās gūluši šogad, tiesa, par darbu gospeļu mūzikas jomā (albums “Hiding Place”).
 
19.aug
Šo trešdien, 28. augustā, uz koncertu “Mans sapnis ir… Tu jau zini kur” aicina muzikālie domubiedri – Evija Vēbere, Elīna Silova, Kārlis Auziņš, grupa “Kautkaili” un Rūdolfs Macats ar projektu “Vēstnieks”.
 
19.aug
Šā brīža karstākais latvju mūzikas jaunums – grupas “Carnival Youth” pēc skaita ceturtais studijas albums, kas seko iepriekš izdotajiem “No Clouds Allowed” (2014), “Propeller” (2016) un “Vienā vilcienā” (2017).
 
19.aug
Pavisam drīz klajā nāks bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunākais studijas albums Senču balsis, kas tiks stiprināts ar pieciem koncertiem Latvijas pilsētās. Seši latviešu dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki kopīgā projektā ar mongoļu rīkles dziedātāju, sāmu joikotāju un austriešu jodelētāju – tas solās būt ļoti interesanti.
 
16.aug
Aptuveni mēnesis atlicis līdz dziedātāja Normunda Rutuļa koncerttūres Man nav žēl startam. Tajā klausītājiem tiks atrādīta jaunā programma, kas bāzēsies uz dzīvespriecīgām Raimonda Paula melodijām.
 
12.aug
Pagājušajā nedēļā rudenīgos laika apstākļos ar pasākumu Daugavas krastā savu jauno rudens sezonu atklāja Tet telekanāli STV Pirmā! un 360TV.