\\Autori

Sandris Vanzovičs

Vakar, 16:09
Pašmāju alternatīvā roka un postgrandža grupas “Indygo” ceturtais studijas albums. Iepriekšējie – “IndyGo” (2005), “Decoy” (2013) un “Stars” (2015), grupas oficiālajā diskogrāfijā vēl jāpiemin arī “Under Construction” (EP, 2007) un “Indygo Unplugged” (koncertieraksts, 2016).
 
Vakar, 15:11
Jau pavisam drīz, 27. jūlijā, Mālpils muižā atkal uzstāsies Latvijas klausītāju jau iecienītā dziesminiece Džudita Ouena no Ņūorleānas. Mākslinieces repertuārs ir stilistiski daudzveidīgs, bet stāstnieces talants atklājas kā mūzikā, tā arī komunikācijā ar klausītājiem.
 
18.jūl
Pašmāju elektroniskās mūzikas (un ne tikai) aprindās labi pazīstamais Kashuks (Kaspars Kubeckis) izdevis jaunu studijas albumu – starp citu, tas ir jau piektais viņa karjerā. “Albums ir tapis izmantojot vairākus analogos sintezatorus, paša sadziedātus vokālus un bungas, kuras veidotas no apkārt esošo objektu skaņu ierakstiem.
 
18.jūl
Šo sestdien, 20. jūlijā, Limbažos risināsies festivāls “Jubilāru salidojums”, kurā tiks svinētas vairākas ievērojamas šlāgermūzikas grupu jubilejas.
 
17.jūl
Pašmāju grupas “Rock’n’Berries” otrais albums atšķiras gan ar šīs blices jauno muzikālo identitāti, gan saturā iekļauto apjomu: ja 2016. gadā klajā laistais “Smoothie Call” bija dubultalbums ar desmit dziesmām, tad jaunais darbs ir EP ar pieciem gabaliem - visiem latviski.
 
16.jūl
Nupat klajā nācis pašmāju grupas Rock’n’Berries jaunākais albums Stāsti. Grupas līderis ir dziedātājs Oskars Millers – atraktīvs puisis, kuru plašāka auditorija iepazinusi konkursā Supernova un šovā X faktors.
 
15.jūl
Popkaralienes Madonnas četrpadsmitais studijas albums tika gaidīts ar lielu nepacietību – tāpat kā visi tās priekšteči jau sākot no 80. gadu otrās puses.
 
15.jūl
Šo sestdien, 20. jūlijā, visi ceļi atkal vedīs uz Liepāju – tur notiks grupas Prāta vētra koncerts, uz kuru tirdzniecībā esošās 28 000 biļešu tika izpirktas jau maija beigās. Klausītāji prātniekus mīl. Ne tikai uz afišām redzamos četrus, bet arī piekto – basģitāristu Ingaru Viļumu.
 
12.jūl
Zviedru dīdžejs un producents, elektroniskās deju mūzikas zvaigzne Avicii (īstajā vārdā Tims Berglings) šo pasauli pameta pavisam jauns un slavas zenītā: 2018. gada 20. aprīlī šim puisim bija tikai 28 gadi, kad viņš Omānā labprātīgi šķīrās no dzīves.
 
11.jūl
Lielo izmēru lēdiju elks uz skatuves Lizzo (īstajā vārdā Melisa Viviana Džefersone) ir tiešām pārsteidzoša: gan ar savu stilu, gan uzvedību, gan dziedāšanas prasmēm, gan mūziku, gan – pie velna politkorektumu! – dzīvsvaru, ko var visā krāšņumā aplūkot arī uz šī CD vāciņa – Lizzo ar kompleksiem neslimo.
 
10.jūl
Tā stunda ir situsi – jau piektdien, 12. jūlijā, Lucavsalā notiks pasaulē patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts! Par šo pasākumu viss it kā jau būtu aprakstīts un izlasīts, tomēr ir viena neliela nianse: akurāt 12. jūlijā Šīrans laiž klajā savu jaunāko studijas albumu (mūzikas veikalā “Randoms” tas gan bija pieejams jau nedēļas sākumā), līdz ar to interesanti, vai tas koncertā dienā būs nopērkams arī dziedātāja T-kreklu un citu nieku tirgotavās Lucavsalā. Pieņemsim, ka būs, ja ne, tad nākamajā dienā pēc koncerta uz veikalu!
 
8.jūl
Diezgan unikāls notikums: ansamblis “Saldās sejas”, kura pirmsākumi meklējami 80. gadu vidū Liepājā, un kuras dibinātāju vidū savulaik bijuši Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Tomass Kleins, Guntars Račs, Ainars Virga un citi, beidzot, pēc 34 gadiem, izdevuši pirmo studijas albumu!
 
8.jūl
Šo piektdien, 12. jūlijā, Latvijas un arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Lucavsalu – tur notiks vienīgais patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts Baltijas valstīs.
 
8.jūl
Jau šonedēļ, 12. – 13. jūlijā, Bauskas pilskalna estrādē risināsies ikgadējais kantrimūzikas festivāls. Pie tā stūres ierasts redzēt šīs mūzikas guru Uldi Ozoliņu, taču nu jau otro gadu viņš producenta lomu dala ar Mārtiņu Jātnieku – mūziķi, kurš nebaidās sevi dēvēt arī par lauksaimnieku.
 
5.jūl
Pērn savu 35. gadadienu atzīmēja viena no tā saucamā “thrash metal” lielā četrinieka grupām “Megadeth” (vēl šajā četriniekā – “Metallica”, “Slayer” un “Anthrax”). Šai jubilejai par godu nupat izdota grupas labāko dziesmu izlase 3CD un 4LP formātos, satilpinot tajos “Megadeth” līdera Deiva Masteina pašrocīgi izvēlētās 35 dziesmas. Ja par nosaukumu, tad “Warheads On Foreheads” ir militārs termins, kas tiek izmantots, kad notiek liela mēroga bombardēšanas operācijas – “Megadeth” dziesmu tekstos vienmēr dominējušas kara tēmas.
 
4.jūl
Leģendārā britu rokgrupa “Whitesnake” ar nelieliem pārtraukumiem pastāv jau četrdesmit gadus “ar astīti” (oficiāli – no 1978. gada), taču joprojām nepagurusi laiž klajā jaunus studijas albumus. Nupat izdotais “Flesh & Blood” ir jau trīspadsmitais tās pastāvēšanas vēsturē, turklāt kopš iepriekšējā studijas ripuļa “The Purple Rose” izdošanas pagājuši vien četri gadi – šādiem rokveterāniem tas nav nemaz tik ilgs laiks. No komerciālā (topu) viedokļa – Britu salās tas sabija septītajā vietā, kas ir labākais “Whitesnake” rādītājs šajā desmitgadē.
 
3.jūl
Viena no savulaik spurainākajām un huligāniskākajām (uz skatuves, ne dzīvē) popdziedātājām Pinka jeb Alesija Beta Mūra šogad atzīmēs savu 40 gadu jubileju – pat neticas! Nupat klajā nācis viņas astotais studijas albums, kurā iekļauto materiālu cenzoriem atkal nācies apzīmogot ar savu uzlīmīti – izteicienu ziņā Pinka joprojām ir tikpat nešpetna, tekstos atkal rakņājoties savā dzīvē un emocijās.
 
1.jūl
Šo otrdien, 2. jūlijā, gleznaino Siguldas pilsdrupu ieskautajā estrādē ar koncertu atgriežas LP jeb Laura Pergolicci. Relatīvi īsā laika posmā miniatūrā dziedātāja te viesosies jau trešo reizi.
 
1.jūl
Šonedēļ festivāls Rīgas ritmi iesākas otrdien, 2. jūlijā, ar koncertu uz Origo Summer Stage. Vienas no galvenajām personām tajā būs mūsu pašu meitenes – šovā X faktors iepazītais Radio trio.
 
25.jun
Jau pavisam drīz, 6. jūlijā, Siguldas pilsdrupu estrādē notiks repera Ozola (īstajā vārdā Ģirts Rozentāls) 40 gadu jubilejas koncerts. Tas plānots kā viņa daiļrades retrospekcija, ar dzīvo pavadījumu un virkni viesmākslinieku. «Ceru, ka šis būs īpašs vakars, ar īpašu noskaņojumu,» saka Ģirts.
 
17.jun
Pēdējos mēnešos kaleidoskopiskā ātrumā mainās ne tikai Latvijā valdošie laika apstākļi, bet arī par tiem vēstošās TV personības. Daži gan ar kaut ko iekrīt acīs uzreiz. Piemēram, kā jaunais LNT laika ziņu cilvēks Mārtiņš Spuris – viņš arī perspektīvās grupas Franco Franco bundzinieks.
 
6.jun
Projekts “ZeMe” izveidots pirms četriem gadiem, bet savā pastāvēšanas vēsturē pamanījies jau gana daudz pakoncertēt – arī ārpus mūsu valsts robežām. Pie mums šīs apvienības tuvākā uzstāšanās paredzēta 15. jūnijā Valmiermuižas parkā, etnofestivālā “Sviests”, bet līdz tam interesenti var iepazīties ar šo savdabīgu duetu viņu debijas albumā.