\\Autori

Sandris Vanzovičs

7:30
Šo ceturtdien, 30. maijā, ar uzstāšanos mūzikas namā Daile savu nelielo koncertsēriju noslēdz Latvijā pirmā un vienīgā etno ārtroka grupa Bur Mani. Tās līdere un redzamākais tēls – vienmēr smaidīgā dziedātāja Elza Rozentāle.
 
24.mai
Beidzot arī mūzikas ierakstu veikala “Randoms” parādījusies Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons", līdz ar to tā būs pieejama plašākai auditorijai.
 
23.mai
Jelgavas "Melno Cepurīšu balerijā" trešdien, 29. maijā, pirmo reizi Latvijā ar neparastu koncertu viesosies "stoner rock" grupa "Elder" no ASV.
 
23.mai
Nu jau nedēļu kā mūzikas ierakstu veikalu plauktos meklējams vācu supergrupas “Rammstein” pēc skaita septītais studijas albums, kuram nav pat nosaukuma, tāpēc ērtības labad tas tiek dēvēts grupas vārdā. Klausītāji pēc “ramšteiniešiem” bija jau noilgojušies, jo viņu iepriekšējais studijas darbs “Liebe ist fur alle da” izdots pirms tāliem desmit gadiem, tāpēc nav brīnums, ka arī mūsu mūzikas ierakstu veikalā “Randoms” jau pirmajās šī ripuļa parādīšanās dienās tas tika pirkts uz nebēdu.
 
22.mai
Šogad grupa “Musiqq” atzīmē savu desmit gadu pastāvēšanas jubileju, kurai par godu sarīkoja lielkoncertu “Arēnā Rīga” (pilnībā izpārdotu!), kā arī laida klajā albumu. Lai gan tā nosaukums, dzimšanas dienas svinības un akcents uz koncertu liek domāt, ka šis ripulis ir labāko dziesmu izlase, tas ir studijas albums ar desmit jaunām dziesmām.
 
21.mai
Ar diviem koncertiem, 24. maijā Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā” un 25. maijā Liepājas “Fontaine Palace”, savas tūres ietvaros pie mums viesosies zviedru psihedēliskā roka apvienība “Spiral Skies”. Šie būs pirmie divi un pagaidām vienīgie grupas koncerti Baltijas valstīs.
 
21.mai
Ar nelielu, toties gana sparīgu koncertiņu topošajā mākslas centrā “Zuzeum” pagājušajā nedēļā tika atzīmēta grupas “Instrumenti” piektā studijas albuma klajā nākšana. Iepriekšējie – “Tru” (2011), “Procrastination” (2013), “Iekams” (2014) un “Atkala” (2017). Starp citu, šajā koncertā grupai par iepriekšējā albuma komerciālajiem panākumiem tika pasniegts tā saucamais “zelta disks”, kas tiek piešķirts par vairāk nekā 5000 pārdotajām albumu kopijām – Latvijas apstākļiem visnotaļ cienījams skaitlis!
 
20.mai
Šodien, 20. maijā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs Ainara Virgas 55 gadu jubilejas papildkoncerts, kurā pie viena notiks arī grupas “Līvi” jaunā studijas albuma publiskā prezentācija. Ļoti šaurā lokā tas piektdienas vakarā tika jau atrādīts Latvijas 1. Rokkafejnīcā.
 
20.mai
Lai gan Sandija Semjonova vārds joprojām daudziem asociējas ar reportāžām no karstajiem punktiem, žurnālists jau gadiem ar to apmeklējumiem vairs neaizraujas un ir pievērsies dokumentālo filmu režisēšanai. Viņa jaunākais veikums – filma Dzimuši hokejam.
 
20.mai
Ar 25 gadus vecā nīderlandieša Dankana Lorensa uzvaru svētdien noslēdzās 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Latvijas pārstāvji finālā neiekļuva jau trešo gadu pēc kārtas.
 
17.mai
Pavisam klusi un nemanāmi klajā nācis dziedātāja Jāņa Stībeļa devītais studijas albums – ja tiem pieskaita 1999. gadā izdoto dueta “Shake & Bake” jeb Jānis Stībelis & Raimonds Tiguls izdoto ripuli, tad sanāks visi desmit. Iepriekšējais studijas darbs “2 pasaules” tika izdots 2015. gadā, un jaunā albuma klajā nākšana tikai pieteikta jau uz 2018. gada rudeni, taču pagājušā gada sākumā dziedātājam nomira tēvs, kas uzlika zīmogu radošajām izpausmēm…
 
17.mai
Šodien, 17. maijā, savus profesionālos svētkus atzīmē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) strādājošie – ir Ugunsdzēsēju diena. Šī dienesta apritē netrūkst varonīgu vīru, taču ir kāds, kurš papildus savu pienākumu pildīšanai kāpj arī uz skatuves – tas ir grupas Līvi vokālists Jānis Buķelis.
 
16.mai
Kaliforniešu smagā blūzroka apvienība “Rival Sons” pastāv desmit gadus, “Feral Roots” tās pastāvēšanas vēsturē ir sestais studijas albums. Lai gan savās aprindās šī grupa kotējas itin augstu, topos tai pagalam neveicas. Piemēram, jaunākais albums štatos ir tikai 139. (!) vietā, un arī tā priekštečiem vēl nekad nav izdevies ielauzties “Billboard” Top 100.
 
15.mai
Franču avangardiskais minimālists, komponists Janns Tjersēns, kurš pārvalda teju visus iespējamos instrumentus, ar savu kārtējo studijas albumu – pēc skaita jau desmito. Lielāko popularitāti viņš gan guvis nevis ar saviem albumiem, bet filmas “Amelie” skaņu celiņu jeb soundtreku. Jau agrā jaunībā Tjersēns rakstīja mūziku dažādām teātra izrādēm un/vai kinofilmām, tā kā šajā darbiņā viņš ir labi piesitis roku.
 
14.mai
Atkal pielavījies ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss, un šajā laikā bieži vien tiek atmiņā pārcilāti iepriekšējo gadu uzvarētāji, uzprasoties uz jautājumu – nez, ko viņi dara tagad?! Lūk, vāciete Lēna Meijere-Landrūta jeb vienkārši Lēna, 2010. gada eirokonkursa uzvarētāja, kas toreiz pārējos satrieca pīšļos un putekļos ar savu dziesmu “Satellite”. Pēc uzvaras viņa nesnauda, uzreiz izdodot debijas albumu “My Cassette Player”, ar ko tika Vācijas topa pirmajā ailē un guva labus panākumus arī Zviedrijā, Šveicē, Austrijā un citās valstīs. 
 
13.mai
Šajā albumā iekļauts ducis jaunu Maestro dziesmu ar Leona Brieža un Guntara Rača vārdiem. Ierakstā piedalījies arī pats komponists, ieskaņojot visas klavieru partijas. Bungas iespēlējis Māris Briežkalns, basa partijas - Andris Grunte, bet ģitāru - Jānis Bērziņš. Ierakstīts Latvijas Radio studijā. "Man šķiet, ka pēdējā laikā dziedošie aktieri ir mazliet pieklusuši, un es atcerējos par Andri, kurš vienmēr ir bijis viens no spēcīgākajiem dziedošajiem aktieriem,” skaidro Raimonds Pauls. 
 
13.mai
Šo ceturtdien, 16. maijā, risināsies Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kura varēsim turēt īkšķus arī par mūsējiem – grupa Carousel uzstāsies ar piekto kārtas numuru. Cerams, ka redzēsim viņus arī sestdien – sen mūsējie nav tikuši finālā.
 
9.mai
Šā brīža “karstākā” jaunā zvaigzne – 17 gadus jaunā losandželosiete Billija Ailiša Paireta Bērda O’Konela. Viņas vecāki ir aktieri (Megija Bērda un Patriks O’Konels), meitenes dzīslās tek īru un skotu asinis. Jau no 11 gadu vecuma Billija pati raksta dziesmas, bet pirmo popularitāti ieguva ar dziesmu “Ocean Eyes”, kas 2016. gadā tika publicēta interneta vietnē “SoundCloud”.
 
9.mai
Mūžam jauneklīgajai grupai Credo piezagusies kārtējā apaļā jubileja: 11. maijā ar diviem koncertiem Liepājas koncertzālē Lielais dzintars tiks atzīmēta šīs apvienības 45. dzimšanas diena.
 
9.mai
Šo sestdien, 11. maijā, Liepājas klubā "Fontaine Palace" un 12. maijā Rīgā, klubā "Republika", uzstāsies glemroka ģitāras virtuozs Adam Bomb.
 
9.mai
Blūza koncertsērija "Sundays Blues Festival" šo svētdien, 12. maijā, Latvijas 1. rokkafejnīcā turpināsies ar amerikāņu blūzmeņa Džimija Bērnsa koncertu.
 
8.mai
Amerikāņu dziedātāja, dziesmu autore un aktrise Nora Džonsa izdevusi jau septiņus studijas albumus, divus EP un vienu labāko dziesmu izlasi, bet kopējais to pārdošanas apjoms pārsniedz 50 miljonus kopiju. Tāpat viņa ir deviņu (!) “Grammy” balvu ieguvēja, tiesa, lielākoties, tas attiecas uz Noras karjeras sākotnējo posmu, kad tika izdoti albumi “Come Away With Me” (2002) un “Feels Like Home” (2004), kad dziedātāja vairāk darbojās džeza, folka un pat kantrī lauciņos, bet pēdējos albumos, kā zināms, Džonsa vairāk pievērsusies popa kultivēšanai, džezu atstājot tikai sava skanējuma bagātināšanai.