\\Autori

Sandris Vanzovičs

16.okt
Ja kāda grupa nodēvējas par “Pauls Raimonds”, publicitāte un interese par to ir garantēta, tiesa, koncertos lielākus pūļus droši vien savāktu grupa ar nosaukumu “Alus par brīvu”, ja vēl to lieliem burtiem iedrukātu afišās. Kas ir Raimonds Pauls, zina visi, bet kas ir “Pauls Raimonds”?
 
15.okt
Jau ierasts, ka gada pēdējais plašais mūzikas festivāls norisinās Durbē. Šajā ziņā neko nav mainījis pat šis baisais kovidgads: 16. un 17. oktobrī Durbē gaidāms mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”.
 
15.okt
Aiz Doktora Alčēmija skatuves vārda pieslēpies pašmāju muzikālās apvienības "Doktora Klisicka laboratorija" dalībnieks Alvis Lapiņš, līdz ar to top skaidrs, ka nekādu nopietno informāciju par šo projektu mājas lapās un tamlīdzīgos ziņu avotos nesadabūt.
 
15.okt
Gatavojoties sava jaunā albuma izdošanai, Fēlikss Ķiģelis ir laidis klajā dziesmu “Sirdsapziņa”, kurai tapis arī videoklips. Ja vienubrīd Fēlikss jau bija pārgājis uz radiostaciju formātiem draudzīgām rokdziesmām, tad jaunais gabals un arī klips atkal ir kārtīgs spēriens pa klausītāju ausīm un acīm.
 
15.okt
Septembra beigās Valmierā tika uzņemti režisora Aigara Graubas jaunās spēlfilmas «Jumprava. Lielais notikums» pirmie kadri. Iesākumā filmēšana norisinājās Valmierā, kurai ir īpaša nozīme grupas «Jumprava» stāstā, jo tieši tur meklējami grupas pirmsākumi – sākotnēji Aigara Grāvera un Aigara Krēslas muzikālie eksperimenti notika Valmieras slimnīcas vokāli instrumentālajā grupā «Vitamīns».
 
14.okt
Šo sestdien, 17. oktobrī, Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē ar vērienīgu savu labāko dziesmu koncertu viesosies “Skyforger”. Dzirdēt un redzēt šo “pagan metal” grupu sēdkoncertā – tas laikam būs vēl nebijis notikums.
 
14.okt
Dziedātāja Kato (Anna Zankovska) izdevusi videoklipu savam jaunākajam singlam “Ej ratā”. Ar to tiek dots vēstījums vīriešiem, liekot aizdomāties par savām sievietēm. Un otrādi.
 
14.okt
Histēriskā roka kvartets “Židrūns” kādu laiku bija klusējis, tāpēc grupas cienītājiem pat bija radušās bažas par šīs spilgtās komandas beigu galu. Tas gan būtu bijis varen slikti, jo trīs iepriekšējie grupas albumi – “Židrūnam sāp” (2008), “Dzeltenbaltdzeltenais” (2010) un “Židrūns un tas, ko nevar nest” (2017) – jau bija radījuši tai savu noturīgu fanu bāzi, turklāt pēdējais no minētajiem darbiem pat apbalvots ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu alternatīvās mūzikas kategorijā. Taču, par laimi, “Židrūns” joprojām nevaid miris, un “šī pavasara notikumi, pārmaiņas sadzīvē un kultūras dzīvē devušas daudz iespaidu, lai paveiktu ko grupai neraksturīgu,” vēsta grupas nometne.
 
13.okt
Oktobrī klajā nāca grupas “Saldās sejas” projekta “12” otrā dziesma “Oktobris”, kuras ierakstā piedalījās arī Jānis Stībelis un grupa “Karameles”. Nu izdota arī šīs dziesmas akustiskā versija astoņu meiteņu izpildījumā.
 
13.okt
Indī elektroniskās mūzikas grupas “Bel Tempo” dziesma “If You Want” ir par agrajiem, neveiklajiem un cerību pilnajiem pusaudžu gadiem, kad rodas pirmie taureņi vēderā: neziņa, kā sev izskaidrot jaunās jūtas, ko teikt, kā uzvesties, un kā kādam iepatikties, bet vienlaicīgi izvairīties no apkaunojošām situācijām, kuras gribot negribot rodas.
 
13.okt
Korija Teilora vārds komentārus neprasa – viņš ir leģendārās grupas “Slipknot” vokālists un arī lielākās daļas dziesmu tekstu autors. Tāpat viņš ir pazīstams pēc darbošanās blakusprojektā “Stone Sour”, kas arī guvusi lielus panākumus abpus okeānam.
 
13.okt
Grupa «Triānas parks» publiskojusi singlu «Vientuļa sala». Dziesmai tapis arī klips, kurā «triāņi» pirmoreiz izmantojuši horeogrāfijas elementus.
 
12.okt
Apvienība “Kreisais Krasts” prezentējusi savu jauno albumu “Krasta FM”, kurā iekļautajai dziesmai “Space Jam” tapis grandiozs video, iedvesmojoties no slavenā basketbolista Maikla Džordana filmas.
 
12.okt
Amerikas topos pieprasītais, krustām šķērsām notetovētais hiphopa mākslinieks Machine Gun Kelly (īstajā vārdā Ričards Kolsons Beikers) ar savu pēc skaita piekto studijas albumu beidzot iekarojis aizdīķa topa pašu augstāko pozīciju.
 
12.okt
Ar jauna singla “Shot In The Dark” izdošanu leģendārā austrāliešu smagā roka apvienība “AC/DC” izsludinājusi arī jauna studijas albuma iznākšanu – tas sauksies “Power Up” un tiks izdots akurāt 13. novembrī.
 
11.okt
Lai nu kas varētu iet secen šajos kovidlaikos, bet Ziemassvētku svinēšana un ar to saistītā “džinglbellu” skanēšana lielveikalos, restorānos, tirgos, parkos, ielās un visās pārējās iespējamajās un neiespējamajās vietās gan ne.
 
9.okt
Šonedēļ lielākajos mūzikas straumēšanas servisos nonācis Latvijas rokgrupas “Tape Electro” jaunais singls “Ghostwriter”. Laists klajā arī teksta videoklips.
 
9.okt
Šonedēļ beidzot oficiāli paziņots par grupas “Pēc tumsas” izveidi, ko varētu dēvēt arī par grupas “Tumsa” reanimēšanos ar tās dibinātāju Jāni Daugali priekšgalā.
 
9.okt
Šonedēļ ar svinīgi saviesīgu pasākumu jaunajā koncertzālē “Ulbrokas pērle” atzīmēta Noras Ikstenas grāmatas “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts” un pie viena arī ekoloģiskās grupas “Ducele” jaunā CD “Trīs no Pārdaugavas dziesmas” iznākšana.
 
8.okt
Sākusies talantu šova “Ko tu proti, Latvija?” pirmā dalībnieku atlases kārta – ikvienam interesentam portālā Lsm.lv ir iespēja aplūkot, cik daudzveidīgi un interesanti talanti ir Latvijā, un, protams, nobalsot par saviem favorītiem. Skatītāji kopā ar šova veidotājiem lems, kuriem 30 talantiem būs iespēja sevi parādīt nākamajās atlases kārtās LTV ēterā.
 
8.okt
Apvienojoties duetam “Dvines” un mūziķim, vienam no Bauskas kantri mūzikas festivāla organizatoriem Mārtiņam Jātniekam, pie klausītājiem nonācis kopdarbs – kantri dziesma “Kas uz sirds”, kurai tapis arī rudenīgs videoklips.
 
8.okt
Latgaliešu poproka grupas "Dabasu Durovys" piektais studijas albums – tā priekštecis “Pādys Runoj” jeb “Pēdas runā” tika izdots pirms četriem gadiem, bet pa starpu abiem šiem izdevumiem vēl klajā nāca arī grupas līdera Arņa Slobožaņina soloalbums “Pasamūds puosokā” (2019. gada maijā).