Ceturtdiena, 30.marts

redeem Igmārs, Ilgmārs, Nanija

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardSandris Vanzovičs / Autori

Dziedātāja Marta nākusi klajā ar videoklipu dziesmai “Ai, kā sāp” no pagājušā gada nogalē izdotā albuma “Dabas parādība”. Videoklipā piedalījušies arī mūziķi Olga Rajecka un Uģis Roze, un – nē, viņi tajā nedzied.
24.mar Sandris Vanzovičs
Šo sestdien, 25. martā, Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies latviešu “death / thrash / groove metal” grupa “Māra”. Šis koncerts būs īpašs ar to, ka mūziķi pēc ilgākas pauzes atkal uzstāsies dzimtenē un apvienosies uz vienas skatuves: grupas vokāliste Māra Lisenko un viņas vīrs, basģitārists Dmitrijs Lisenko šobrīd dzīvo Austrijā, savukārt ģitārists Deniss Meļņiks un bundzinieks Alberts Mednis – Latvijā.
23.mar Sandris Vanzovičs
No 4. līdz 6. augustam norisināsies Mūzikas un mākslas festivāls „Laba Daba”, pulcējot gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķus, teātra, dejas un performanču māksliniekus. Izsludinātā muzikālā programma papildināta ar vēl 13 mūzikas grupām un projektiem no Latvijas un ārvalstīm.
23.mar Sandris Vanzovičs
No eklektiskā roka trio “Dani Ryan” oriģināli videoklipi birst kā no pārpilnības raga – nupat rīdzinieki piedāvājuši klausītājiem savu jaunāko veikumu, kas atkal izceļas ar neparastu radošo piegājienu.
23.mar Sandris Vanzovičs
videocam
Grupa “Citi Zēni” prezentējusi dziesmu ar trāpīgo nosaukumu “Vecumdienas”, tādējādi ieskandinot tēmas no jaunā albuma, kura izdošana plānota rudenī. Dziesmai tapis arī “zēnu” atraktivitātei raksturīgs, ironisks videoklips.
22.mar Sandris Vanzovičs
Mākslas centrā “Noass” 16. aprīlī ar koncertu Rīgā atgriezīsies pasaulē iecienīts eksperimentālās starpžanru mūzikas trio „Big Brave” no Kanādas, kas Latvijā viesojās pērn maijā, emocionāli piesātinātā koncertā.
22.mar Sandris Vanzovičs
videocam
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” laidis klajā jaunu dziesmu “Nakts ugunīs”, kas savu pirmatskaņojumu plašākas auditorijas priekšā piedzīvos koncertu sērijā “Es būšu tur”. Tā tiks rīkota par godu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei 1. – 3. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.
22.mar Sandris Vanzovičs
Citējot pazīstamās dziesmas vārdus, “Vagonu Zālē” 7. aprīlī būs “tā kā pavasarī” – uz vienas skatuves kāps leģendārās un komentārus neprasošās grupas „Inokentijs Mārpls” un „Zig Zag”.
21.mar Sandris Vanzovičs
Pavisam drīz ar diviem koncertiem pie mums viesosies populārā ukraiņu grupa “Quest Pistols”: 24. martā tā vispirms koncertēs Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, bet vēlāk jau tajā pašā dienā kāps arī uz naktskluba “First” skatuves.
21.mar Sandris Vanzovičs
videocam
Pašmāju garāžroka apvienība “Nova Koma” publicējusi jaunu singlu “Viena diena dzīvē”, ar kuru reizē tiek piedāvāts arī videoklips. Tas noteikti piesaistīs klausītāju uzmanību, jo droši vien katram gribēsies uzzināt, ar ko beidzas klipā redzamais stāsts, lai gan tas beidzas... ne ar ko.
21.mar Sandris Vanzovičs
Viena no latvju mūzikas pēdējā laika spēcīgākajām debitantēm Keitija Bārbale šogad laikam būs dzirdama visur: pavisam nesen viņa koncertzālē “Palladium” iesildīja grupu “Dzelzs Vilks”, bet nu tikusi pie iespējas uzstāties kopā ar citām leģendām – grupu “Baložu Pilni Pagalmi”.
20.mar Sandris Vanzovičs
Kultūrtelpā “M/Darbnīca” 22. martā uzstāsies starptautiski atzīts duets – dāņu basists Kenets Dāls Knudsens un latviešu saksofonists Toms Rudzinskis. Tas notiks džezam ļoti atbilstošajā “jam session” formātā un būs kā ekskluzīva iesildīšanās abu plānotajam koncertam ar Latvijas Radio bigbendu 24. martā Dzintaru koncertzālē.
20.mar Sandris Vanzovičs
Mākslas centrā „Noass” 31. martā notiks kaut kas līdzīgs tautas tradīciju un mūsdienu mūzikas satikšanās koncertam, kas uz vienas skatuves vienos pašmāju neofolka mūziķus un šī paša žanra kolēģus no Lietuvas.
20.mar Sandris Vanzovičs
Diezgan straujos tempos tapušais latvju hophopa trīsvienības Eliota, Krivenchy un Rikija albums ar desmit kompozīcijām (pie tām idejiskā ziņā bija sākts strādāt vien pagājušā gada rudenī) ne mazāk straujos tempos uzlidojis “Straumētākā ieraksta ar Elektrum” topa pašā virsotnē. “Albumu gatavojām labākajās pēdējo dekāžu repa tradīcijās, taču ņēmām vērā arī mūsdienu skanējuma tendences un ievērojām formātu, kas ir draudzīgs tieši straumēšanas vietnēm. Tāpēc nebrīnāmies par labajiem straumēšanas rādītājiem, tomēr esam mazliet pārsteigti, ka trāpījām uzreiz pašā augšgalā,” tā Eliots.
19.mar Sandris Vanzovičs
videocam
Kopīgu dziesmu laiduši klajā hiphopa mūziķis Fiņķis un dziedātāja Patrisha – tās nosaukums ir “Raķešu zinātne”.
19.mar Sandris Vanzovičs
Satraucošā ziņa: pirmo reizi 12 gadu ilgajā metālmūzikas balvas pasniegšanas vēsturē uz ceremoniju nebija ieradies tās saņēmējs – grupas “Māra” pamatkodols, vokāliste Māra Lisenko un viņas vīrs, basģitārists Dmitrijs Lisenko. Priecīgā ziņa: abi metālmūziķi jau nākamsestdien atkal būs Latvijā!
18.mar Sandris Vanzovičs
Rokdziedātājam Ivo Fominam pēdējā laikā ir daudz jaunumu: jauna 60 dziesmu vārdu grāmata, jauns 20 labāko dziesmu izlase un jauna, vērienīga jubilejas koncertu sērija, kurā būs pieejami arī minētie izdevumi.
17.mar Sandris Vanzovičs
No 7. maija līdz 11. jūnijam Rīgā norisināsies jau ceturtais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas jau otro gadu būs veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem. Tas pulcēs Latvijā un pasaulē atzītus latviešu un ukraiņu mūziķus, aktierus un grupas.
17.mar Sandris Vanzovičs
Aprīļa pirmajā dienā Rīgā, Tallinas kvartāla “Angārā”, norisināsies biedrības “Ogle” rīkotais labdarības pasākums „Tintes terapija”. Tā ietvaros, apmaiņā pret ziedojumu, apmeklētājiem būs iespēja taisīt tetovējumus pie Latvijā un Norvēģijā atzītiem māksliniekiem, bet pasākuma noslēgumā turpat blakus esošajā koncertvietā „Tu jau zini kur”  gaidāms koncerts „Rhymes & Tats”, kurā uzstāsies pašmāju repa meistari rolands če un Prusax.
17.mar Sandris Vanzovičs
Lai gan līdz “Prāta Vētras” koncertam Liepājā vēl divi gadalaiki – tas notiks 22. jūlijā, grupas menedžments jau sācis domāt par klausītāju nogādāšanu uz pilsētu, kurā piedzimst vējš un telefonisti stabos sēž.
16.mar Sandris Vanzovičs
videocam
Pazīstamais dīdžejs [Ex] da Bass, īstajā vārdā Mareks Dainis, izveidojis remiksu Latvijas pārstāvei starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, grupas “Sudden Lights” dziesmai “Aijā”.
16.mar Sandris Vanzovičs
Šonedēļ ar koncertu Mančestrā sākusies īru mūziķa Demjena Raisa Eiropas tūre. Tajā kā īpašs viesis piedalīsies arī latviešu horeogrāfe un dejotāja Jana Jacuka, papildinot to ar horeogrāfijas priekšnesumiem. Koncerttūres pirmā daļa ar 14 koncertiem jau ir pilnībā izpārdota.
16.mar Sandris Vanzovičs