\\Autori

Sandris Vanzovičs

17.sep
Šonedēļ “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” pulcēja kopā 30 dziesmu autorus, izpildītājus un producentus, lai dotu viņiem iespēju radošā gaisotnē strādāt pie potenciālu radio hitu izveides.
 
17.sep
Jau šo sestdien, 18. septembrī, kanālā TV3 pirmizrādi piedzīvos raidījums “Es mīlu savu suni”, kas veltīts cilvēka labākajam draugam - sunim. To vadīs TV ēterā jau iepazītais Oskars Lepers.
 
17.sep
Grupa “Carnival Youth” teju visas vasaras garumā apceļojusi Latvijas pilis un muižas, lai tās pieskandinātu ar latviešu kino mūzikas programmu “Naivais ku-kū” - šo svētdien, 19. Septembrī, Dobeles pilī gaidāms vasaras koncerttūres noslēgums.
 
16.sep
Halsija, īstajā vārdā Ešlija Nikoleta Frendžipani, atkal pārsteidz – gan ar to, ka savu ceturto studijas albumu izdevusi nieka pusotru gadu pēc iepriekšējā lieldarba “Manic” laišanas tautās, gan ar to, ka tā tapšanā kā producentus piesaistījusi tādus vīrus kā Atticus Ross un Trentu Reznoru no “Nine Inch Nails”, gan ar šī ripuļa stilistisko ievirzi.
 
16.sep
Dziedātājs Dons savu klausītāju vērtēšanai nodevis jaunu dziesmu, no kuras idejiskā ziņā romantisms teju vai gāžas pāri malām – tā saucas “Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”.
 
16.sep
Šo sestdien, 18. septembrī, Koncertzālē “Cēsis” ar ambientās un elektroniskās mūzikas programmu iesāksies 7. starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”.
 
15.sep
Pašlaik arī latvju zemē var nomaldīties visos izziņotajos, pārceltajos, atkal pārceltajos, atceltajos un atkal izziņotajos koncertos, tāpēc dažkārt informācija par kādu koncertu paslīd garām kā “spams”.
 
15.sep
Festivāla “Rīgas Ritmi 2021” noslēdzošajā koncertā 19. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies kubiešu pianists Roberto Fonseka. Rīgā viņš muzicēs sava jaunākā albuma “Yesun” pasaules tūres ietvaros.
 
14.sep
Šonedēļ rit dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” septītā sesija, kas nozīmē, ka drīzumā radiostacijas pārpludinās jauni un cerīgi hiti. Arī šogad nometnē piedalās tikai pašmāju mūziķi un producenti, lai nodotos kopīgam mērķim – radītu potenciālu radio hitu.
 
14.sep
Ģitārspēles virtuozs  Mārcis Auziņš ar koncertprogrammu “Lielā plūsma” rudenī būs sastopams vairāku Latvijas pilsētu koncertzālēs. Koncertos tiks izpildītas melodijas no Mārča nesen izdotā albuma, kā arī pasaulē zināmu skaņdarbu aranžijas.
 
13.sep
Piektdien, 10. septembrī, mūziķis Ainars Mielavs atzīmēja savu 61. dzimšanas dienu. Lai šīs atzīmēšanas piesitiens būtu muzikālāks, tika laists klajā Ainara pagaidām pēdējā studijas albuma “220 volti” tituldziesmas video.
 
13.sep
Šajā otrdien, 14. septembrī, peldošajā mākslas galerijā „Noass” uzstāsies “stand-up” komiķis Maksims Trivaškevičs, kurš apmeklētājiem atrādīs solo programmu „Latviešu komiķis” .
 
13.sep
Kalnciema kvartāla vasaras terasē pagājušās ceturtdienas novakarē, atvasaras noskaņās, ar nelielu, bet sirsnīgu prezentāciju tautās tika laists mūždien gaiši smaidošās akordeonistes Initas Āboliņas jaunais solo albums.
 
12.sep
Šonedēļ latvju zemē notika divas milzīgas sensācijas: futbola izlase nepakāsa Melnkalnei un Govjuzemis parlamentā uzrādīja derīgu kovidsertifikātu. Par otro viss bija daudz maz skaidrs – tā kā Govjuzemim draudēja algas samazināšana no 2963 eiro uz 593 eiro, viņš bija gatavs uzrādīt arī paša ieņemšanas un dzimšanas apliecības, 1. klases liecību, 8. klasē saņemto DOSAAF nozīmīti, kā arī izziņu par to, ka pūcei aste var ziedēt. Radās pamatotas aizdomas, ka arī futbola Kazukēvičam gribējuši kaut ko nogriezt vai vismaz apgraizīt zaudējuma gadījumā.
 
12.sep
Pēdējās nedēļās nerimst skandāls ar komiskuma pieskaņu saistībā ar leģendārās grupas “Nirvana” diska “Nevermind” vāciņu, uz kura redzams peldamies kails bērnelis. Pagaidām tas ir smieklīgi, taču mūsu strauji uzplaukstošajos “cancel culture” laikos tas drīz var tā arī nebūt.
 
11.sep
Pie klausītājiem nonākusi Rīgā savulaik ar ovācijām uzņemtā dziesminieka Eda Šīrana jaunākā dziesma “Shivers”. Jaunākais viņa studijas albums ar nosaukumu “=” tiek solīts 29. oktobrī, tas iznāks “Asylum/Atlantic” paspārnē.
 
11.sep
Ieintriģējot sezonas noslēguma koncertam koncertzālē «Dzintari», Intars Busulis nodevis klausītāju vērtējumam savu jaunāko dziesmu un tās humorīgo video.
 
10.sep
Jau šo svētdien, 12. septembrī, pulksten 20 kanālā TV3 ar savu ceturto sezonu pie skatītājiem atgriezīsies vērienīgais muzikālais šovs “X Faktors”, kur jaunie talanti uzsāks cīņu par 10 000 eiro un ekskluzīvu līgumu ar mūzikas ierakstu kompāniju “Universal Music Group“.
 
9.sep
Tallinas pagalma kultūrvietā „Tu jau zini kur” 4. oktobrī notiks Teksasas “dark wave” grupas „Twin Tribes” koncerts. Par tā iesildītājiem izraudzīta pašmāju apvienība „Kasetes”.
 
9.sep
Līdz 11. septembrim Viļņā norisināsies Lietuvas mūzikas biznesa asociācijas organizētais ikgadējais mūzikas festivāls un konference ”What’s Next In Music?”. Šogad festivālā Latviju pārstāvēs Chris Noah, kā arī grupas “Very Cool People”, “The Bad Tones” un “Kasetes”.
 
9.sep
Pirms sešiem gadiem britu grupa “Jungle” manīta festivālā “Positivus”, pirms kādiem trīs gadiem uzstājusies arī koncertzālē “Palladium”.
 
8.sep
Jaunu igauņu dziedātājas Sofijas Rubinas iedziedātu koncertsinglu laidis klajā komponists Raimonds Pauls: balāde “Life In Black And White” vienīgo reizi publiski atskaņota tiešsaistes koncertā janvārī, bet klātienē pirmoreiz to varēs izdzirdēt jau 16. septembrī VEF Kultūras pilī Rīgā, kad īpašā Maestro 85 gadu jubilejai veltītā mīlas dziesmu programmā tiks atskaņotas vēl vairākas jaunas dziesmas.