Laika apstākļi

Vakar, 8:36
Turpmākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā noslīdēs līdz septembra otrajai pusei atbilstošam līmenim un pat zemāk, vēsums nāks kopā ar brāzmainu vēju un lietus šaltīm, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 7:35
Piektdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +24..+29 grādiem, un tik liels karstums tik vēlu rudenī būs pirmo reizi zināmajā vēsturē.
 
20.sep
Ceturtdienas rītā daudzviet Latvijā ir zemi mākoņi un dūmaka, vietām - galvenokārt valsts dienvidos un austrumos - izveidojusies migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Bez nokrišņiem, dažviet gan iespējama smidzināšana. Pūš lēns līdz mērens rietumu un dienvidu vējš. Gaisa temperatūra no +9 grādiem vietām austrumu novados līdz pat +17 grādiem Kurzemes rietumkrastā. Rīgā mainīgs mākoņu daudzums, dienvidu vējš 3-6 metri sekundē, gaisa temperatūra +13..+15 grādu.
 
19.sep
Nedēļas vidū Latvijā, daļēji pateicoties tropiskās vētras "Helēna" ietekmei, ieplūdīs ļoti silta gaisa masa. Paaugstinoties atmosfēras spiedienam, mākoņu debesīs būs maz un būtiski nokrišņi nav gaidāmi, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
18.sep
Šonedēļ Latvijā sagaidīsim īstu atvasaru- jau nākamajās dienās gaiss iesils pat līdz +28 grādiem. Tiesa, prieks par silto un saulaino laiku būs īss un, iespējams, jau nākamnedēļ gaidāms auksts laiks.
 
17.sep
Pirmdienas rītā Latvijā ir pārsvarā mākoņains laiks, mazāk mākoņu valsts austrumos, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām nopil pa kādai lietus lāsei. Pūš lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, tas pamazām pieņemas spēkā un daudzviet piekrastē brāzmās pārsniedz desmit metru sekundē. Gaisa temperatūra no +6 grādiem vietām Latgalē līdz pat +16 grādiem Kurzemes rietumkrastā.
 
16.sep
Svētdien Latvijas centrālajos un rietumu rajonos īslaicīgi līs, iespējamas arī pērkona lietusgāzes, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
 
15.sep
Svētdien Latvijā samazināsies mākoņu daudzums un gaisa temperatūra būs par grādu zemāka nekā sestdien, prognozē sinoptiķi.
 
15.sep
Vēlīns karstuma vilnis nākamnedēļ no dienvidrietumiem izpletīsies pār lielu daļu Eiropas, prognozē sinoptiķi.
 
15.sep
Sestdienas priekšpusdienā vietām Kurzemē nedaudz līs, vairāk nokrišņu būs dienas otrajā pusē, kad lietus mākoņi pamazām sasniegs arī valsts centrālo daļu.
 
14.sep
Turpmākajās četrās dienās daudzviet Latvijā īslaicīgi līs un gaisa temperatūra saglabāsies esošajā līmenī, prognozē "Global Forecast System".
 
14.sep
Piektdienas rītā Latvijas lielākajā daļā gaiss atdzisis līdz +4..+9 grādiem, zemākā temperatūra reģistrēta Lielvārdes, Aizkraukles un Madonas pusē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Savukārt Kurzemes rietumu piekrastē un Ziemeļvidzemes piekrastē gaisa temperatūra ir +14..+16 grādu. Vietām Rietumlatvijā un Vidzemes ziemeļrietumos nedaudz īslaicīgi līst. Austrumu novados skaidras debesis, dažviet migla. Pūš lēns dienvidu, dienvidrietumu vējš, piekrastē arī mērens rietumu vējš.
 
13.sep
Diennakts vidējai gaisa temperatūrai valsts lielākajā daļā noslīdot zem +15 grādiem, iespējams, noslēgusies rekordgarā vasara un sācies meteoroloģiskais rudens, liecina prognozes un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
 
13.sep
Ceturtdienas rītā Latvijā ir maz mākoņu, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns līdz mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, piekrastē brāzmās līdz 15 metriem sekundē. Gaisa temperatūra +9..+13 grādu, piekrastē līdz +15 grādiem. Rīgā pārsvarā skaidras debesis, pūš dienvidrietumu vējš 3-6 metri sekundē, gaisa temperatūra +10..+12 grādu. Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijā bija +18..+22 grādi.
 
12.sep
Naktī uz trešdienu Liepājas, Ventspils un Salacgrīvas ostā reģistrētas dienvidrietumu vēja brāzmas attiecīgi līdz 20, 21 un 23 metriem sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Valsts lielākajā daļā vēja ātrums brāzmās nav pārsniedzis 10-15 metru sekundē. Debesis pārsvarā mākoņainas, vietām - galvenokārt Ziemeļvidzemē - nedaudz īslaicīgi līst. Gaisa temperatūra +14..+17 grādu.
 
11.sep
Otrdienas rītā Kurzemē ir mākoņains laiks un vietām līst, jūrā ir arī pērkona negaiss, liecina meteoroloģiskā informācija. Valsts centrālajā un austrumu daļā maz mākoņu, vietām - īpaši Latgalē - sabiezējusi migla. Pūš lēns dienvidu vējš. Gaisa temperatūra rīta agrumā no +7,5 grādiem Zilupes apkaimē līdz +15,5 grādiem Liepājas ostā un Kolkā. Rīgā neliels mākoņu daudzums un lēns dienvidu vējš. Gaisa temperatūra +13..+15 grādu, lidostā "Rīga" tikai +10 grādu.
 
10.sep
Tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas, pastiprināsies vējš un brīžiem līs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
10.sep
Pirmdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz +9..+14 grādiem, bet dažviet Kurzemē termometra stabiņš noslīdējis līdz +6 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Rucavā, kā arī Liepājas un Ventspils lidostā. Liepājas un Ventspils ostā saglabājas līdz +12 grādiem silts laiks. Rīgā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz +13..+15 grādiem, starptautiskajā lidostā - līdz +11 grādiem. Mākoņi daļēji klāj Latvijas debesis, nav ievērojamu nokrišņu, vietām sabiezējusi migla. Vēja vietā ir bezvējš vai vēsma.
 
9.sep
Lai gan nākamā nedēļa vēl sāksies ar salīdzinoši siltu un vasarīgu laiku, jārēķinās, ka darba nedēļas beigās kļūs krietni vēsāks.
 
9.sep
Pirmdienas rīts daudzviet Latvijā būs dzestrs, bet dienas gaitā saule gaisu sasildīs līdz +20..+25 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
9.sep
Lai gan sestdien Ainažos, Mērsragā, Priekuļos un Skultē pārspēti 8.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi, prognozes liecina, ka jau šīs nedēļas pēdējā dienā visā Latvijā kļūs vēsāks.
 
7.sep
Piektdien līdz plkst.15 četrās novērojumu stacijās labots 7.septembra karstuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.