Laika apstākļi

30.jūl
Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā kļūs tikai par grādu vai diviem zemāka, prognozē "Global Forecast System".
 
30.jūl
Pirmdienas rītā Latvijā ir pavisam maz mākoņu un teju visā valstī spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija. Kurzemes dienvidrietumos iespējams neliels lietus. Vietām Kurzemē izklīst migla, bet dažviet piekrastē, kur auksts ūdens, migla būs iespējama arī dienas laikā. Galvenokārt pūš viegls austrumu vējš, Kurzemē dominē bezvējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +17..+23 grādi, siltākā nakts tradicionāli aizvadīta Rīgā.
 
27.jūl
Tuvākajās diennaktīs daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss; mākoņu dēļ maksimālā gaisa temperatūra varētu būt zemāka nekā prognozēts iepriekš, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
27.jūl
Piektdienas rītā Latvijā ir pārsvarā skaidrs laiks - vien dažviet manāmi nelieli mākoņi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Pūš lēns ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, vietām saglabājas bezvējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija no +13 grādiem Zosēnos līdz +20,2 grādiem Pāvilostā un galvaspilsētas centrā, lai gan lidostā "Rīga" gaiss atdzisa līdz +16 grādiem. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +20..+25 grādiem.
 
26.jūl
Ceturtdienas rītā Latvijā ir saulains laiks, vien dažās vietās Austrumlatvijā sauli aizsedz mākoņi, liecina meteoroloģiskā informācija. Nokrišņu nav, arī vēja tikpat kā nav. Gaisa temperatūra saullēktā bija +14..+19 grādu, Rīgas centrā +20 grādu.
 
25.jūl
Šogad nevaram sūdzēties un daba mūs lutina ar patiešām vasarai atbilstošiem laikapstākļiem. Tiesa, kamēr sinoptiķi pagaidām izteikuši prognozes vien par gaidāmo laiku tuvākajā nedēļā, tikmēr laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs informē, kā pēc laikapstākļiem tuvākajās dienās varam noteikt, kāds laiks gaidāms atlikušajos vasaras mēnešos, rudenī un pat ziemā.
 
25.jūl
Šīs nedēļas nogalē Latvijā ieplūdīs karstāks gaiss no austrumiem, liecina "Global Forecast System" informācija.
 
25.jūl
Trešdienas rītā Latvijas lielākajā daļā spoži spīd saule, bet vietām valsts austrumos - galvenokārt Latgalē - debesis ir apmākušās, liecina meteoroloģiskā informācija. Nav nokrišņu. Dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš, galvenokārt no ziemeļaustrumiem. Minimālā gaisa temperatūra nakts izskaņā bija +13..+19 grādu. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +19..+24 grādiem.
 
24.jūl
Naktī uz trešdienu vietām Latvijā - lielākoties Kurzemē un Zemgalē - sabiezēs migla, prognozē sinoptiķi.
 
24.jūl
Otrdien dienas vidū Latvijas centrālajā daļā gaidāms pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
24.jūl
Otrdienas rītā teju visā Kurzemē ir skaidras debesis, saule uzspīd arī vietām valsts austrumos, bet Latvijas centrālajā daļā debesis sedz mākoņi, Vidzemes rietumos un Zemgales austrumos līst - galvenokārt mazā intensitātē un īslaicīgi, bet vietām gāzienveidīgi, liecina meteoroloģiskā informācija. Dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš un valda bezvējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija no +11 grādiem Liepājas un Ventspils lidostā līdz pat +21 grādam galvaspilsētas centrālajā un ziemeļu daļā. Starptautiskajā lidostā "Rīga" gaiss bija atdzisis līdz +18 grādiem, bet pēc trijiem naktī arī lidostas termometrs pakāpās līdz +21 grādam.
 
23.jūl
Svētdien Jūrmalā ūdens temperatūra paaugstinājās no +20..+22 grādiem rītā līdz pat +24..+26 grādiem vakarā, liecina pludmales glābšanas dienesta mērījumi.
 
23.jūl
Pirmdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija no +11..+13 grādiem lielā daļā Kurzemes līdz +19..+21 grādam Rīgā un Jūrmalā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Zemākā gaisa temperatūra, +11 grādu, reģistrēta Stendes un Ventspils lidostas novērojumu stacijā. Zem +18 grādiem temperatūra naktī nenoslīdēja vietām valsts vidienē, kā arī Latgales lielākajā daļā.
 
22.jūl
Jau šodien daudzviet Latvijā gaiss iesilis teju līdz +30 grādiem. Šī brīža prognozes liecina, ka arī rīt gaidāms stiprs karstums.
 
22.jūl
No nākamās nedēļas vidus gaisa temperatūra Latvijā brīžiem pakāpsies vēl nedaudz augstāk, turklāt gaiss kļūs mitrāks un sutīgāks, liecina jaunākā "Global Forecast System" prognoze.
 
22.jūl
Visu šo nedēļu Latvijā varam baudīt patiešām vasarīgus laikapstākļus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka arī šodien teju visā valstī gaidāms ļoti karsts laiks.
 
20.jūl
Piektdien, saulei sakarsējot gaisu, Latvijā augs gubu mākoņi, daži no tiem pāraugs negaisa mākoņos, kas atsevišķās vietās atnesīs ļoti intensīvu lietu un lielu vēju, iespējama arī krusa, prognozē sinoptiķi.
 
19.jūl
Ceturtdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +12,9 grādiem Pāvilostā līdz +21,4 grādiem Kolkā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Līdz +13 grādiem gaiss naktī atdzisa arī Zosēnos, savukārt kārtējā tropiskā nakts, kad gaisa temperatūra nenoslīd zem +20 grādiem, aizvadīta ne tikai Kolkā, bet arī Mērsragā, Jūrmalā un Rīgas centrā. Rietumlatvijā debesis ir pārsvarā skaidras, Austrumlatvijā - mākoņainas. Daudzviet Vidzemē, Latgalē un Sēlijā līst - galvenokārt mazā intensitātē un īslaicīgi.
 
18.jūl
Karstums turpināsies gan nedēļas otrajā pusē, gan jaunnedēļ, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
18.jūl
Nedēļas otrajā pusē Latvijā būs vairāk mākoņu, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, karstuma mazināšanos veicinās arī jūras vējš, prognozē sinoptiķi.
 
18.jūl
Trešdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +14,5 grādiem Zosēnos līdz +21,6..+21,8 grādiem Rīgā, Mērsragā un Kolkā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Rīts ir sauss un saulains, debesis pārsvarā skaidras. Pūš lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš. Ūdens temperatūra upēs un ezeros no +17 līdz +25 grādiem. Ventā, Lielupē, Daugavā, Aiviekstē un Salacā ūdens temperatūra nav zemāka par +21 grādu un dažos upju posmos sasniedz +23..+25 grādus.
 
17.jūl
Nakts uz otrdienu jau plašākā valsts daļā bija tropiska - gaisa temperatūra saglabājās virs +20 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Vissiltākā nakts aizvadīta Rīgas centrā un Kolkā, kur gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par +21 grādu. Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra saglabājās virs +17 grādiem, tomēr Pāvilostā un Zosēnos tā pazeminājās attiecīgi līdz +14 un +15 grādiem. Deviņos rītā visā valstī gaidāmi +22..+25 grādi.