Laika apstākļi

11.jūl
Šā gada jūlija pirmā dekāde Latvijā bijusi viena no aukstākajām novērojumu vēsturē, turklāt nokrišņu daudzums visā valstī pārsniedzis normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
 
11.jūl
Ceturtdiena Kurzemē paies pārsvarā bez nokrišņiem, bet siltākais laiks gaidāms Zemgalē, kur gaisa temperatūra pakāpsies līdz +21 grādam, prognozē sinoptiķi.
 
10.jūl
Ceturtdien Latvijā debesis brīžiem skaidrosies un gaisa temperatūra pakāpsies mazliet augstāk nekā trešdien, prognozē sinoptiķi.
 
10.jūl
Šīs nedēļas otrajā pusē Latvijā būs mazāk nokrišņu un biežāk spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.
 
9.jūl
Otrdien Latvijā no jauna augs lietus un negaisa mākoņi, kas nesīs īslaicīgu lietu, vietām kopā ar krusu un vēja brāzmām, prognozē sinoptiķi.
 
8.jūl
Pirmdien Latvijā debesis brīžiem skaidrosies, veidosies jauni lietus un negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.
 
7.jūl
Svētdienas rītā Latvijā pārsvarā mākoņainas debesis, saulaināks rīts valsts rietumu daļā, un daudzviet īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām lietus ir stiprs; rīta agrumā vairāk nokrišņu dienvidaustrumu novados. Pūš lēns vējš, Dienvidkurzemes piekrastē - dienvidrietumu vējš brāzmās līdz 12 metriem sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +5..+10 grādi, vietām valsts centrālajā un dienvidrietumu daļā +11..+13 grādi. No rīta gaiss iesilis līdz +10..+15 grādiem.
 
6.jūl
Naktī uz svētdienu Latviju no rietumiem sāks šķērsot lietus mākoņi, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.
 
6.jūl
Lai gan sestdien Latvijā gaidāms saulains laiks, jau svētdien mūsu valsti sasniegs kārtējais ciklons, liecina meteorologa J.Traļļa prognozes.
 
6.jūl
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka arī sestdien gaidāmas stipras vēja brāzmas, kas pierims vien dienas otrajā pusē.
 
5.jūl
Ciklons Baltijas jūrā izraisījis vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 28 metriem sekundē (m/s), un piektdienas pēcpusdienā lielākais vējš ierodas Latvijā, liecina meteoroloģiskā informācija.
 
5.jūl
Sestdien, 6.jūlijā, Latvijā būs jūtama aizejošā ciklona ietekme, savukārt svētdien valsti sasniegs jauns ciklons, prognozē sinoptiķi.
 
5.jūl
Stiprākais vējš Latvijā piektdien un naktī uz sestdienu pūtīs Kurzemes ziemeļos un Vidzemes piekrastē, kur Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē rietumu vēja brāzmas līdz pat 25-28 metriem sekundē un ir spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.
 
4.jūl
Naktī uz piektdienu Latvijā, sākot no rietumiem, apmāksies debesis un līs, prognozē sinoptiķi.
 
4.jūl
Piektdien Baltijas jūrā pastiprināsies ciklons, tā ietekmē Latvijā gaidāmas lietusgāzes un spēcīgs vējš, kas lauzīs simtiem koku, brīdina sinoptiķi.
 
4.jūl
Ceturtdien Latvijā būs daļēji mākoņains laiks, daudzviet īslaicīgi līs, vietām gaidāmas lietusgāzes ar krusu un, iespējams, pērkonu, prognozē sinoptiķi.
 
3.jūl
3.jūlija dienas vidū pērkona negaisa laikā Durbē gaisa temperatūra noslīdēja līdz +9,3 grādiem, līdzīga temperatūra priekšpusdienā bija arī lietū Vidzemē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
 
3.jūl
Trešdien Latvijā gaiss iesils līdz +14..+19 grādiem, nokrišņu laikā vietām gaidāmi tikai +10 grādi, prognozē sinoptiķi.
 
2.jūl
Otrdien Latvijas lielākajā daļā īslaicīgi līs, vietām gaidāms pērkona negaiss un stiprs lietus, lokāli iespējama arī krusa, prognozē sinoptiķi.
 
1.jūl
Lai gan šī vasara sākās ar patiešām karstu un sutīgu laiku un netrūka dienu, kad sasniegti jauni karstuma rekordi, meteorologa Toma Briča prognozes par laikapstākļiem jūlija sākumā nav tik iepriecinošas. Kā liecina speciālista publicētā informācija, tad šī gada jūlija sākums drīzāk būs dēvējams par "zaļo ziemu".
 
1.jūl
Sākot ar jūlija trešo dienu, gaisa temperatūra visā valstī gaidāma zemāka par +20 grādiem, un nākamnedēļ kļūs tikai nedaudz siltāks, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
1.jūl
Pirmdien, 1.jūlijā, visā Latvijā rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 13-18 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.