Atpūta

26.jūl
«Man ļoti spilgti ir palicis atmiņā kāds video, kur bērnudārzniekiem jautāja, kas ir mīlestība. Un viens puika teica, ka mīlestība ir tad, kad meitene tev pasaka, ka tev ir smuks džemperis, un tu vairs nekad nevelc citu. Lai arī tas nav mans viedoklis, es varu tam piekrist,» saka Dailes teātra aktieris Gints Andžāns (31). Viņam tāds džemperis kādu laiku jau katru dienu ir mugurā.
 
17.jūl
Ar operdziedātājas Marinas Rebekas mīlestības tēmai veltītu koncertu Salut d’amour svētdien, 22. jūlijā, tiks atklāts 12. Cēsu Mākslas festivāls.
 
17.jūl
«Annas Brigaderes stāsts ir par to mūžīgo cilvēku «meklēšanos». Nu nevar tas vīrišķis bez sievišķa un otrādi. Un tas celiņš uz otra sirdi ne vienmēr ir rozēm kaisīts,» saka aktieris un režisors Voldemārs Šoriņš, kurš kopā ar režisoru Juri Kalniņu veidojis teātra brīvdabas izrādi – Annas Brigaderes luga Lielais loms.
 
4.jūl
Dziesmu un deju svētku nedēļā Latvijas simtgade šķiet sasniegusi savu epicentru. Vasaras mūzikas un kultūras dzīve vispār šogad ir daudz piesātinātāka nekā citkārt, turklāt līdzās kvantitātei un mērķauditorijas sadalījumam šogad koncertorganizatori augstākajā līgā cīnās arī par kvalitāti.
 
3.jūl
«Ļoti intensīvas emocijas, varētu teikt – pārāk spēcīgas. Patiešām bija aizkustinoši līdz asarām – stāvi uz skatuves, visa publika ar rokām māj un dzied līdzi, kolosāla vienotības sajūta ar savu tautu,» saka izcilā operdziedātāja Marina Rebeka, kas ieradās Rīgā, lai piedalītos atklāšanas koncertā dziesmu un deju svētku dalībniekiem, bet jau nākamajā rītā atgrieztos Itālijā.
 
30.jun
„Runāt par to, kā sauļoties vasarā ir pietiekami sarežģīti, - atzīmē Ludmila Stavro - Freiberga, kosmetoloģe un „Panacea Pro” klīnikas vadītāja. Sarežģīti ne tāpēc, ka sarežģīta ir pati tēma, bet tāpēc, ka visi Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka māk „pareizi” sauļoties. Diemžēl, tas tā nav.
 
21.jun
«Vienmēr ir brīnišķīgi, ja pirms svētkiem ir kāds atbildīgs koncerts, jo tad svētkos jūties nopelnījis sev atpūtu un vari atļauties par darbu vispār nedomāt,» saka pianists Andrejs Osokins. Rītvakar, 22. jūnijā, pulksten 20 Mazajā Mežotnes pilī skanēs latviešu klaviermūzikas zināmie un vēl neatklātie šedevri, un tos izpildīs pianistu Osokinu dinastija – tēvs Sergejs un dēli Andrejs un Georgijs.
 
20.jun
Latvijas iedzīvotāju Līgo svētku galds šogad ir piedzīvojis pārmaiņas un kļuvis veselīgāks. Papildus ierasti populārajam svētku cienastam sieram un šašlikam 70% iedzīvotāju šogad svētku galdā cels svaigus dārzeņus un 60% - dažādus augļus, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.
 
15.jun
Piektdien pēc mēnesi ilgas renovēšanas durvis klientiem vērusi "Lido" ēdināšanas iestāde "Vērmanītis", kuras pirmās kārtas rekonstrukcijā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums "Lido" investējis 830 000 eiro,pavēstīja kompānijā.
 
14.jun
«Šī izrāde varētu būt kā atgādinājums, ka nevajag ļaut attiecībām sarežģīties, bet, ja tomēr tā noticis, vajag ātrāk tās sakārtot, nevis tad, kad klāt pēdējā stundiņa, jo – var nepaspēt,» saka aktrise Ligita Dēvica.
 
14.jun
Tulkotāja profesija ir nepateicīga tajā ziņā, ka viņš allaž paliek ēnā. Lasītāju, lai kādā valodā lasītu grāmatu, interesē tika autors. Tulkotājs šķiet kā pašsaprotams starpnieks, kaut patiesībā tieši no viņa atkarīgs, vai autora radītais teksts tulkojumā kādu spēs aizraut tikpat ļoti, cik oriģinālā. Silvija Brice šajā ziņā ir izņēmums, jo erudīti latviešu lasītāji labi zina – ja grāmatu tulkojusi viņa, tad ir vērts tai pievērst uzmanību. Klasiķa Dzintara Soduma dzimšanas dienā Silvijai Bricei pelnīti tika pasniegta prestižā Dzintara Soduma balva literatūrā, jo viņas attiecības ar tekstu un valodu ir kaut kas īpašs.
 
13.jun
Līdz ar vasaras iestāšanos, sākas aktīvās atpūtas sezona, kad paši interesantākie mirkļi mēdz ātri paskriet. Ja vēlies iemūžināt strauju notikumu un ieraudzīt tā detaļas, piemērotākais ir kameras īpaši lēnais video režīms.
 
13.jun
Latvijas iedzīvotāji savām vasaras brīvdienām plāno tērēt 67% no ikmēneša ienākumiem, kas ir otrs augstākais rādītājs 18 pasaules valstu vidū. Vēl vairāk par mums (68,5%) šim mērķim ir gatavi atvēlēt bagātās Norvēģijas iedzīvotāji, liecina jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.
 
11.jun
Vairāk nekā 100 pasaules valstīs jūnija otrajā sestdienā tiek atzīmēta Starptautiskā labsajūtas diena (Global Wellness Day). Šogad Labsajūtas diena būs 9.jūnijā, tāpēc pētījumu kompānija Kantar TNS īsi pirms tās veica aptauju par Latvijas iedzīvotāju labsajūtu un to veicinošiem faktoriem.
 
10.jun
Aktīvās atpūtas sezonai uzņemot apgriezienus, Latvijas slavenības kā savu pārvietošanās līdzekli un brīvdienu sabiedroto izvēlas velosipēdu. Lelde un Aivis Ceriņi, Ints Teterovskis, Roberto Meloni, Samanta Tīna, Mārtiņš Sirmais un Andris Kivičs kopā ar velo nomu Sixt atklāj iemīļotākos velo maršrutus un neaizmirstamākos piedzīvojumus uz divriteņa.
 
10.jun
Ne vienmēr "liels" nozīmē "labāks". Reizēm miniatūrisms un kompaktums uzskatāms par pārākumu vai iezīmi, kas piešķir unikalitāti. Uzzini par gadījumiem, kā nelieli izmēri kļūst par pozitīvu iezīmi, bet unikāli "sīkuči" iegūst lielāku popularitāti nekā standarta un lielizmēra.
 
9.jun
Sulīgi izcepta gaļa, zivs vai dārzeņi ir katra grilētāja lepnums, un Santa Maria BBQ skolā apkopoti daudzi knifi, lai pie grila pavadītais laiks tiešām sniegtu gandarījumu un gardu maltīti, iesaka jaunais un talantīgais pavārs Haralds Saušs.
 
9.jun
Samsung Electronics Baltics nesen veiktajā aptaujā par veļas mazgāšanas paradumiem 80% respondentu Baltijā atklāj, ka galvenokārt par veļas mazgāšanu un mājas darbiem atbildīgas ir sievietes. Vīrieši uzņemas atbildību par mājas darbiem 1 līdz 2 stundas nedēļā, turpretī 25% sieviešu norāda, ka tajos pavada 5 un pat vairāk reizes ilgāku laiku nekā vīrieši. Arvien plašāk tiek izstrādātas vairākas inovācijas veļasmašīnu tehnoloģijā, kas ievērojami atvieglo ikdienu un saīsina mājas darbiem veltīto laiku pat līdz divām reizēm.
 
8.jun
Rīt, 9. jūnijā, pulksten 14 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, notiks Andreja Upīša komēdijas Atraitnes vīrs izrāde.
 
7.jun
Daudziem vecākiem un jauniešiem, beidzoties mācībām skolā, nākas saskarties ar lielu izaicinājumu – piemērota izlaiduma tērpa iegādi. Veikalu klāsts tiešām ir plašs un krāsains, piedāvājot dažādākos dizainus, faktūras un materiālus. Bet kādu apģērbu izvēlēties, ja vēlamies to vilkt atkārtoti, un kādi būs mūsu sabiedrotie – aksesuāri? Unikālu apģērba komplektu piemērus gan sievietēm, gan vīriešiem izlaidumu laikā parāda un padomus sniedz tirdzniecības centrs Domina Shopping sadarbībā ar bloga “Parādi modi” autoriem Aneti Ozoliņu un Dāvidu Prolu.
 
7.jun
Pašā vasaras plaukumā – no 14. jūnija līdz 15. jūlijam – astoņās Krievijas Federācijas pilsētās norisināsies FIFA Pasaules kauss futbolā. Nozīmīgāko pasaules futbola turnīru, kas šogad norisināsies jau 21. reizi, klātienē un attālināti vēros tūkstošiem fanu ne tikai visā pasaulē, bet arī Latvijā. Par godu lielākajam sporta notikumam pasaulē jau piekto reizi galvaspilsētas centrā, laukumā pie Rīgas Kongresu nama, Krišjāņa Valdemāra ielā 5, tiek ierīkota OlyBet futbola fanu telts, kurā ikviens ir aicināts bez maksas vērot turnīru un just līdzi pasaules labākajiem futbolistiem.
 
7.jun
Absolūti ekskluzīvi – tikai četros koncertos, šovakar un rītvakar pulksten 19, kā arī sestdien un svētdien pulksten 18 – Dailes teātra aktieri sezonas noslēgumā jau tradicionāli satiksies jautrā ballītē uz Lielās skatuves. Spanovska ballītē, kam šogad jau 4. sērija.