Atpūta

28.jūl 2019
Latvijas iedzīvotāji ceļo biežāk, bet izdevīgāk, un ir atvērtāki spontāniem lēmumiem. Daļa ceļotāju vairs stingri nepieturas pie iepriekš izvēlētiem ārzemju braucienu datumiem, tā vietā «ķerot» pēdējā brīža piedāvājumus, lai atpūstos lētāk. Tomēr kopumā cilvēki ceļojumiem tērē vairāk naudas un aizņemšanās tūrisma brauciena finansēšanai joprojām ir populārs risinājums.
 
13.jūl 2019
Ko dāvāt jaunajam pārim viņu nozīmīgākajā dienā? Mūžīgais jautājums! Lai atvieglotu dāvanu izvēli, tirdzniecības centra "Spice" blogere, ziedu un sajūtu dizainere Santa Kļava dalās padomos par dāvanu izvēli kāzu laikā.
 
30.jun 2019
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pret ceļojuma plānošanu izturas atbildīgi, jau iepriekš rūpīgi plāno maršrutu, rezervē naktsmītnes, tostarp iegādājas apdrošināšanas polisi. Un ne velti - kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati, pagājušajā gadā ceļotājiem atlīdzībās izmaksāti kopumā teju 800 000 eiro. Gan kompāniju piedāvātās apdrošināšanas polises, gan negaidītas situācijas, kurās nokļūst ceļotāji, ir dažādas, tāpēc BALTA apkopojusi svarīgākos jautājumus, ko katram vērts noskaidrot pirms apdrošināšanas polises iegādes un ceļojuma uzsākšanas.
 
30.jun 2019
Klāt vasara, kad nosēdēt iekštelpās kļūst arvien grūtāk. Tāpēc ar idejām un padomiem, kā labāk pavadīt brīvo laiku, dalās kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" vēstneši. Kampaņa aicina ikvienu meklēt savu spēku un pateikt “NĒ!” smēķēšanai un alkohola lietošanai.
 
30.jun 2019
Folklora, klasiskā un populārā mūzika, deju koncerts un vasaras izklaides ģimenēm ar bērniem, fotoizstāde, kas jāapskata un iespēja klavierspēlei brīvā dabā - dažādība kultūras un izklaides norišu piedāvājumā nedēļas nogalē Jūrmalā.
 
11.jun 2019
Latvijā 60% aptaujāto iedzīvotāju visbiežāk ceļojumos dodas kopā ar partneri, pastāstīja risku apdrošinātāja "Gjensidige" Latvijas filiāles pārstāvji.
 
9.jun 2019
Katra ceturtā ģimene izklaides pasākumiem šogad tērējusi vairāk nekā pērn, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
4.jun 2019
Aicinot ikvienu pavadīt vairāk laika pie dabas, Zviedrijas mēbeļu ražošanas uzņēmums IKEA atklājis unikālu glempinga vietu – labiekārtotu telšu pilsētiņu, kur atpūsties un pārnakšņot. Viena nakts divvietīgā teltī, kas iekārtota kā viesnīcas istaba, vienam cilvēkam maksās 10 EUR. Teltis, kur baudīt vasaras naktis, atrodas netālu no Viļņas un ir pieejamas rezervācijai vietnē "Airbnb".
 
23.nov 2018
Gatavošanās valsts simtgades svinībām deva impulsus dažādiem projektiem, un viens no tiem realizējās arī tūrisma jomā – klajā nāca karte Ceļošana Latvijā 100+ gados, kurā fiksēti interesanti fakti, kas saistīti ar ceļošanu šajā teritorijā.
 
7.sep 2018
Kaņepes kultūras centrā šodien plkst.19 notiks ikgadējo Dzejas dienu atklāšanas pasākums "Dzejas frekvence", informēja Dzejas dienu projekta vadītāja Jeļena Budanceva.
 
23.aug 2018
«Savās dejas izrādēs daudz esmu runājusi par pagātni, tāpēc radās doma paskatīties uz nākotni un tad no šīs nākotnes spriest par tagadni. Tas ir daudz brīvāk nekā skatīties atpakaļ,» saka viena no daudzsološākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm Agate Bankava.
 
26.jūl 2018
«Man ļoti spilgti ir palicis atmiņā kāds video, kur bērnudārzniekiem jautāja, kas ir mīlestība. Un viens puika teica, ka mīlestība ir tad, kad meitene tev pasaka, ka tev ir smuks džemperis, un tu vairs nekad nevelc citu. Lai arī tas nav mans viedoklis, es varu tam piekrist,» saka Dailes teātra aktieris Gints Andžāns (31). Viņam tāds džemperis kādu laiku jau katru dienu ir mugurā.
 
17.jūl 2018
Ar operdziedātājas Marinas Rebekas mīlestības tēmai veltītu koncertu Salut d’amour svētdien, 22. jūlijā, tiks atklāts 12. Cēsu Mākslas festivāls.
 
17.jūl 2018
«Annas Brigaderes stāsts ir par to mūžīgo cilvēku «meklēšanos». Nu nevar tas vīrišķis bez sievišķa un otrādi. Un tas celiņš uz otra sirdi ne vienmēr ir rozēm kaisīts,» saka aktieris un režisors Voldemārs Šoriņš, kurš kopā ar režisoru Juri Kalniņu veidojis teātra brīvdabas izrādi – Annas Brigaderes luga Lielais loms.
 
4.jūl 2018
Dziesmu un deju svētku nedēļā Latvijas simtgade šķiet sasniegusi savu epicentru. Vasaras mūzikas un kultūras dzīve vispār šogad ir daudz piesātinātāka nekā citkārt, turklāt līdzās kvantitātei un mērķauditorijas sadalījumam šogad koncertorganizatori augstākajā līgā cīnās arī par kvalitāti.
 
3.jūl 2018
«Ļoti intensīvas emocijas, varētu teikt – pārāk spēcīgas. Patiešām bija aizkustinoši līdz asarām – stāvi uz skatuves, visa publika ar rokām māj un dzied līdzi, kolosāla vienotības sajūta ar savu tautu,» saka izcilā operdziedātāja Marina Rebeka, kas ieradās Rīgā, lai piedalītos atklāšanas koncertā dziesmu un deju svētku dalībniekiem, bet jau nākamajā rītā atgrieztos Itālijā.
 
30.jun 2018
„Runāt par to, kā sauļoties vasarā ir pietiekami sarežģīti, - atzīmē Ludmila Stavro - Freiberga, kosmetoloģe un „Panacea Pro” klīnikas vadītāja. Sarežģīti ne tāpēc, ka sarežģīta ir pati tēma, bet tāpēc, ka visi Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka māk „pareizi” sauļoties. Diemžēl, tas tā nav.
 
21.jun 2018
«Vienmēr ir brīnišķīgi, ja pirms svētkiem ir kāds atbildīgs koncerts, jo tad svētkos jūties nopelnījis sev atpūtu un vari atļauties par darbu vispār nedomāt,» saka pianists Andrejs Osokins. Rītvakar, 22. jūnijā, pulksten 20 Mazajā Mežotnes pilī skanēs latviešu klaviermūzikas zināmie un vēl neatklātie šedevri, un tos izpildīs pianistu Osokinu dinastija – tēvs Sergejs un dēli Andrejs un Georgijs.
 
20.jun 2018
Latvijas iedzīvotāju Līgo svētku galds šogad ir piedzīvojis pārmaiņas un kļuvis veselīgāks. Papildus ierasti populārajam svētku cienastam sieram un šašlikam 70% iedzīvotāju šogad svētku galdā cels svaigus dārzeņus un 60% - dažādus augļus, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.
 
15.jun 2018
Piektdien pēc mēnesi ilgas renovēšanas durvis klientiem vērusi "Lido" ēdināšanas iestāde "Vērmanītis", kuras pirmās kārtas rekonstrukcijā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums "Lido" investējis 830 000 eiro,pavēstīja kompānijā.
 
14.jun 2018
«Šī izrāde varētu būt kā atgādinājums, ka nevajag ļaut attiecībām sarežģīties, bet, ja tomēr tā noticis, vajag ātrāk tās sakārtot, nevis tad, kad klāt pēdējā stundiņa, jo – var nepaspēt,» saka aktrise Ligita Dēvica.
 
14.jun 2018
Tulkotāja profesija ir nepateicīga tajā ziņā, ka viņš allaž paliek ēnā. Lasītāju, lai kādā valodā lasītu grāmatu, interesē tika autors. Tulkotājs šķiet kā pašsaprotams starpnieks, kaut patiesībā tieši no viņa atkarīgs, vai autora radītais teksts tulkojumā kādu spēs aizraut tikpat ļoti, cik oriģinālā. Silvija Brice šajā ziņā ir izņēmums, jo erudīti latviešu lasītāji labi zina – ja grāmatu tulkojusi viņa, tad ir vērts tai pievērst uzmanību. Klasiķa Dzintara Soduma dzimšanas dienā Silvijai Bricei pelnīti tika pasniegta prestižā Dzintara Soduma balva literatūrā, jo viņas attiecības ar tekstu un valodu ir kaut kas īpašs.