Interesanti: kādi ir Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumi?

© F64

Latvijas iedzīvotāji ceļo biežāk, bet izdevīgāk, un ir atvērtāki spontāniem lēmumiem. Daļa ceļotāju vairs stingri nepieturas pie iepriekš izvēlētiem ārzemju braucienu datumiem, tā vietā «ķerot» pēdējā brīža piedāvājumus, lai atpūstos lētāk. Tomēr kopumā cilvēki ceļojumiem tērē vairāk naudas un aizņemšanās tūrisma brauciena finansēšanai joprojām ir populārs risinājums.

Uzkrājuši ceļošanas pieredzi, Latvijas iedzīvotāji iemācās aizvien efektīvāk organizēt savus tūrisma braucienus, lai iztērētu tiem mazāk līdzekļu. Biļetes visbiežāk tiek iegādātas 6-9 mēnešus pirms brauciena, vai pēdējās trīs nedēļās, jo šajos posmos ir izdevīgākās cenas.

«Ķerot pēdējo brīdi, cenas tiešām var būt ļoti labas. Protams, pastāv risks, ka vietas lidmašīnā var beigties jebkurā dienā, vai izvēlētā viesnīca vairs nebūs pieejama, taču vienmēr var atrast pieejamus alternatīvus variantus. Eksotiskie galamērķi gan tiek plānoti laikus, jo izmaksas ir lielākas, līdz ar to pieprasījums ir krietni mazāks,» tendences ieskicē interneta tūrisma platformas Lastmin.lv attīstības direktors Kirils Himičevs.

Viņš norāda, ka vidējais atpūtas brauciena ilgums ir 7 naktis un izvēlētos galamērķus diktē sezonalitāte. Ģimenes ar bērniem galvenokārt ceļo vasarā un skolēnu brīvlaiku nedēļās, izvēloties viesnīcas ar iekļautu ēdināšanu un akvaparku. Vasarā šīs grupas iecienītākais galamērķis ir Grieķijas un Turcijas kūrorti, bet ziemā - Ēģiptes. Savukārt jaunieši ārvalstis apmeklē cauru gadu, cenšoties izvēlēties finansiāli izdevīgākos piedāvājumus. Bez minētajām trīs eksotiskajām zemēm Latvijas iedzīvotāji iecienījuši atpūtu arī Bulgārijā, Albānijā, Horvātijā, Melnkalnē, Spānijā un Itālijā. Tūrisma aģentūrā novērots, ka klientu rindas papildina aizvien jauni ceļotāji, kuri iepriekš nav aizrāvušies ar ceļošanu. Netrūkst arī tādu, kuri pusmūža gados dodas pirmajā ārvalstu atpūtas braucienā.

Vēlēšanās ceļot biežāk atspoguļojas arī aizņemšanās paradumos. Bigbank bankas apkopotā informācija liecina, ka 2018.gadā izsniegto ceļojumam paredzēto patēriņa kredītu summa pieauga par 22%, salīdzinājumā ar gadu iepriekš. 2019.gada pirmajos piecos mēnešos kopējā summa pieauga par vēl 3%.

Svarīgākais