Polam Makartnijam pasniegs Francijas goda leģiona ordeni

Slavenajam britu mūziķim, seram Polam Makartnijam piešķirts Francijas augstākais apbalvojums - Goda leģiona ordenis, ziņo aģentūra France -Presse.

Leģendārais mākslinieks mūzikas industrijā aktīvi darbojas jau kopš pusaudža gadiem, kad viņš savā dzimtajā Liverpūlē iepazinās ar citu vietējo puiku Džonu Lenonu un pievienojās viņa grupai The Quarrymen, kas drīz vien nomainīja savu nosaukumu uz The Beatles.

Makartnijam bijusi arī ļoti veiksmīga solokarjera, un viņš turpina izdot ierakstus un sniegt koncertus visā pasaulē, tostarp nesenajā karalienes Elizabetes II Dimanta jubilejas koncertā Londonā.

Viņš vēl joprojām ir visu laiku panākumiem bagātākais komponists un mūziķis, pārdodot albumus un singlus vairāk nekā 100 miljonos eksemplāru.

Ordeni mūziķim svinīgas ceremonijas laikā 8. septembrī pasniegs pats Francijas prezidents Fransuā Ollands.

Goda leģiona ordenis ir Francijas augstākais apbalvojums, ko ieviesa Napoleons Bonaparts. Oficiāli šo apbalvojumu drīkst piešķirt Francijas pilsoņiem par militārajiem un civilajiem sasniegumiem, taču realitātē to pasniedz arī ārzemniekiem. 

Goda leģionā ir ieskaitīti arī tādi ārzemnieki kā amerikāņu aktieris  Džerijs Luiss, komponists, vairākkārtējs Grammy balvu ieguvējs Kvinsijs Džonss, rakstniece Dž.K.Roulinga, režisori Martins Skorsēze, Stīvens Spīlbergs, Emirs Kusturica un dziedātāja Barbara Streizande,aktrise un dziedātāja Laiza Minelli, režisors un kinoaktieris Klints Īstvuds, kurš to saņēmis divreiz- 2009. gadā Francijas prezidents Nikolā Sarkozī apbalvoja 79 gadus veco aktieri, režisoru un producentu ar Goda leģiona komandiera titulu par viņa ieguldījumu kino, bet 2002.gadā toreizējais Francijas prezidents Žaks Širaks piešķīra aktierim Goda leģiona kavaliera titulu.

 Jāatzīmē, ka Francijas goda leģiona ordeni saņēmuši arī vairāki pazīstami Latvijas sabiedriskie un politiskie darbinieki. Savulaik 1920.gadā ar Goda Leģiona krustu apbalvots Latvijas premjers Kārlis Ulmanis, ģenerālis Jānis Balodis, bet mūsdienās - Guntis Ulmanis, Aleksandrs Kiršteins un Anatolijs Jerumanis,Vitālijs Gavrilovs.

Interesanti, ka, saskaņā ar tradīciju, ordeņa saņēmējam pašam ir jāizpērk šī goda zīme no Francijas valdības licencēta juveliera, cena svārstās no 169 līdz 700 eiro.

Svarīgākais