Tēva uzvedība lielā mērā nosaka, ar kādām grūtībām sieviete saskarsies personīgajā dzīvē un kādas psiholoģiskas problēmas viņai būs jārisina.
Ir sarakstīti daudzi raksti par mātes nozīmi katra cilvēka dzīvē. Tomēr tēva loma ir ne mazāk nozīmīga. Un mēs nerunājam tikai par bēdīgi slaveno "vīriešu audzināšanu", kas nepieciešama zēniem. Arī katrai meitenei ir nepieciešams gādīgs tētis, uzsver DoctorPiter. Kā tēva uzvedība var ietekmēt sievietes dzīvi jau pieaugušā vecumā.
Attiecības ar tēvu ir pirmā un svarīgākā meitenes mijiedarbības pieredze ar vīriešiem. Tieši komunikācija ar tēvu, viņa uzvedība nosaka reakciju uz ārpasauli un mijiedarbību ar viņu, cik veiksmīga meitene būs sociāli.
Tēvs veido priekšstatu par sevi, vīriešiem un to, kā tiek veidotas attiecības. Viņa mīlestība, atbalsts, cieņa vai tās trūkums nav tikai ģimenes nianses, bet gan sievietes pašcieņas un psihoemocionālās veselības pamats.
Tēva loma ir meitenes pašvērtības pamats. Tēvs parāda meitenei, kā vīrietis var izturēties pret sievieti. Gādīgs, uzmanīgs, pieņemošs tēvs palīdz meitenei justies nozīmīgai, mīlētai, vērtīgai. Tas tieši ietekmē viņas spēju noteikt veselīgas robežas, izvēlēties partnerus, veidot attiecības nākotnē.
Tēvs, kurš pamana meitas panākumus, atbalsta viņas iniciatīvu, ieaudzina ticību saviem spēkiem - ieaudzina savā bērnā pārliecību un neatkarību.
Ir četras tipiskas kļūdas, ko pieļauj tēvs, kas var negatīvi ietekmēt meitas dzīvi.
Emocionāls vēsums vai prombūtne. Ja tēvs ir distancējies, neizrāda interesi par meitas dzīvi, viņa var izaugt ar sajūtu "es neesmu svarīga", "es neesmu mīlestības cienīga". Tas bieži noved pie līdzatkarīgām attiecībām vai atzinības meklēšanas caur upurēšanos.
Kritika un noniecināšana. Pastāvīga neapmierinātība, salīdzināšana ar citiem, perfekcionisma gaidas veido iekšēju kritiķi. Šāda meitene aug ar trauksmi, bailēm kļūdīties, neuzticēšanos sev.
Agresija un vardarbība. Fiziska vai emocionāla vardarbība, kliegšana, pazemošana atstāj dziļu traumu. Meitene var iemācīties, ka sāpes un bailes ir daļa no mīlestības, un atkārtot to nākotnē, iesaistoties toksiskās attiecībās.
Mātes nodošana un krāpšana. Bērni ir jutīgi pret meliem. Ja tēvs maldina vai nodod māti, meitene to uztver kā draudus visai ģimenei. Nākotnē viņai var attīstīties bailes no tuvības un neuzticēšanās vīriešiem.
Viņš ir pasaules spogulis savai meitai. Viņa rīcība nosaka, vai viņa kļūs par pārliecinātu, laimīgu sievieti vai arī visu savu dzīvi meklēs apstiprinājumu savai vērtībai. Pat vienkāršas mīlestības izpausmes - apskāvieni, sirsnīgas sarunas, dalība viņas dzīvē - jau liek stabilu pamatu viņas nākotnei.
Bet ko darīt tām sievietēm, kuru tēvs pieļāva kādu no šīm kļūdām? Tagad mēs esam pieauguši. Un katram no tiem ir spēks garīgi atgriezties bērnībā un mainīt vecāku radīto negatīvo attieksmi.