Vecāki

25.jun
Stereotips, ka apprecēji ne tikai savu mīļoto cilvēku, savu otro pusīti, bet arī visu viņas vai viņa ģimeni, radu rakstus, draugus un arī kaimiņus, 21. gadsimtā, ir sašūpojis acīm redzamo patiesību, taču diemžēl ir vēl tādi indivīdi, kas dzīvo un dzīvos šajā pārliecībā.
11.jun
CNN žurnālisti izveidojuši labāko nūdistu pludmaļu reitingu. Sarakstā ir arī Latvijas un Lietuvas pludmales.
27.apr
Vecāki, raksturojot ideālo skolu, ir salīdzoši vienisprāt un norāda uz vairākiem būtiskiem kritērijiem.
5.sep 2023
Mīlēšanās grūtniecības laikā ir atļauta un vēlama, protams, ja tev nav veselības problēmu, kas saistītas ar grūtniecības norisi. Primāri sievietei - grūtniecei šajā laikā jājūtas labi, un tas jādara tikai ar tavu vēlmi un piekrišanu.
31.aug 2023
Atgriešanās skolā pusaudžiem nozīmē atkal satikties ar saviem draugiem, iesaistīties jaunos piedzīvojumos un, protams, arī atsākt mācības. Tomēr šī pāreja no laiskās vasaras dzīves uz skolas gadu var radīt arī zināmas grūtības, it īpaši pirmajās nedēļās, uzskata Pusaudžu psihoterapijas centra speciālisti.
29.aug 2023
Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas patrulēšanas laikā Ventspilī sastapa vairākus mazgadīgus bērnus, no kuriem trīs nebija sasnieguši vecumu, lai bez vecāku uzraudzības atrastos vieni paši. Savukārt Ugālē tika saņemts izsaukums, kur vīrietis, būdams alkohola reibumā, uzraudzīja zīdaini. Visiem vecākiem izskaidrots par bērnu aprūpi, no cik gadiem bērns, saskaņā likumu drīkst viens pats atrasties mājās vai ārpus mājām, kā arī no cik gadu vecuma bērns drīkst pieskatīt savu mazāko brāli vai māsu. Visos gadījumos uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.
2.jun 2023
Šodien plkst.14 Vecāķu peldvietā pie glābšanas stacijas svinīgi tiks pacelts Zilais karogs, kas apliecina šīs peldvietas atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
9.mai 2023
Tuvojoties vasaras brīvlaikam, Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērniem, kuri strādā tikai vasaras brīvlaikā, ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē.
27.apr 2023
Bērniem augot un attīstoties, viņi bieži pārbauda robežas un eksperimentē ar savu neatkarības izjūtu. Izplatīta uzvedība, ar kuru vecāki šo eksperimentu rezultātā var saskarties, ir melošana. Lai gan tas ir kaitinoši un parasti izsauc milzu satraukumu, ir svarīgi saprast, ka melošana ir normāla bērna attīstības sastāvdaļa.
1.jan 2023
Šodien stājas spēkā grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas paredz vismaz divus mēnešu ilgu vecāku pabalsta nenododamo periodu attiecināt uz katru no bērna vecākiem.
27.dec 2022
Mūsdienu steidzīgajā ritmā daudzi cilvēki var piedzīvot izdegšanu. Lielam riskam ir pakļauti tieši vecāki. Steidzīgs rīta cēliens ar brokastu gatavošanu, bērnu pucēšanu un vešanu uz mācību iestādēm. Pēc tam daudzie darba pienākumi, kam seko ne mazāk spraigais pēcpusdienas un vakara cēliens – veikala apmeklējumi, bērnu izvadāšana uz pulciņiem, vakariņu gatavošana un virkne citu pienākumu. Tā tas turpinās, līdz kādā rītā saproti - zinot, kas sagaida, negribas nemaz vairs celties. Tu esi izdedzis…
20.okt 2022
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", ar kuru no 30% līdz 50% tiks palielināta vecāku pabalsta daļa saņēmējam, kurš bērna kopšanas laikā ir nodarbināts.
18.okt 2022
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien vienbalsīgi atbalstīja 10 356 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma par vecāku pabalstu indeksēšanu nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai tālākai izskatīšanai.
13.okt 2022
Latvijā nepieciešams īpašs pabalsts viena vecāka ģimenēm un mājsaimniecībām, kur viens vai abi vecāki ir ar invaliditāti, diskusijā "Vai līdzekļi sociālajam atbalstam sasniedz mērķi?" šādu viedokli pauda Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns.
13.okt 2022
Saeima ceturtdien, 13.oktobrī, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus, ar kuriem iecerēts palielināt valsts atbalstu strādājošiem vecāku pabalsta saņēmējiem.
5.okt 2022
Līdz oktobra beigām Rīgas skolās saņemto maltīšu uzskaitei vēl tiks izmantoti taloni, informē dome.
2.okt 2022
Kāds pāris Jelgavā pēc šķiršanās nespēj sadalīt bērnus – strīdu izšķirt palīdzēja bāriņtiesa un tiesa, taču bērnu tēvs nevēlas piekrist instanču vērtējumiem, vēsta “‘Degpunktā”.
30.jūl 2022
Pašreizējā ekonomiskajā situācijā savu bērnu nākotnei iekrājumus nevar atļauties veidot 35 % vecāku Latvijā, kamēr teju katrs desmitais inflācijas dēļ uzkrājuma veidošanu bērniem pagaidām ir atlicis, noskaidrots bankas Citadele jūlijā veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.
14.jūl 2022
Kāda ģimene no Teikas mikrorajona Rīgā nemācās no kļūdām – vīrietis, no kura šķirti jau vairāki bērni, alkohola lietošanas dēļ 11. jūlijā atkal nonāca likumsargu redzeslokā un šķirās arī no savas piecus gadus vecās meitiņas, vēsta “Degpunktā”.
12.jūl 2022
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu, kas paredz mainīt vecāku pabalsta izmantošanas kārtību.