Kaitīgi zobiem! Zobārsts skaidro, ko nekad neļauj darīt saviem bērniem

© unsplash.com

Zobārsts Marks Burhenns, kurš apgalvo, ka savā dzīvē ir “redzējis visu”, atklāja, kādus ierobežojumus viņš noteicis saviem bērniem, lai nekaitētu viņu zobu veselībai, un viņš mudina arī citus vecākus sekot viņa piemēram, raksta “Yourtango”.

Tīrīt zobus uzreiz pēc vemšanas

Zobu tīrīšana pēc vemšanas ir ierasta prakse, jo cilvēks vēlas pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no nepatīkamās garšas mutē, taču izrādās, ka tas nav labākais, ko varat darīt savu zobu labā - vemšanas laikā zobi tiek pakļauti kuņģa skābei, kas izplatās un tīrot pārklāj vēl lielāku laukumu.

Tā vietā, lai tīrītu zobus, labāk izskalot muti ar ūdeni un dzeramo sodu, un tikai pēc apmēram pusstundas iztīrīt zobus.

unsplash.com

Lēkāt pa batutu bez tīkla

Lēkšana uz batuta patiesībā slēpj daudzas briesmas. Bērnu ortopēdijas ķirurgs Viljams Šonesijs atzina, ka siets novērš savainojumu risku, taču nenovērš to pilnībā. Lēkšana uz batuta var izraisīt traģiskas sekas.

Spēlēties piepūšamajās atrakcijās kopā ar vecākiem bērniem

Piepūšamās atrakcijas var būt bīstamas, īpaši, ja kopā spēlējas dažāda vecuma un lieluma bērni - mazākus bērnus var nejauši ievainot lielākie.

Tāpēc dažādu vecuma grupu bērniem vajadzētu pārmaiņus izklaidēties atrakcijās, lai nodrošinātu vienam otra drošību.

Košļāt ledu vai pildspalvas

Būdams zobārsts, Burhenns teica, ka nedrīkst ļaut bērniem košļāt cietas lietas, piemēram, ledu vai pildspalvas, jo tie var sabojāt emalju, padarot zobus jutīgākus pret kariesu.

unsplash.com

Sportot, neizmantojiet mutes aizsargu

Mutes aizsargi var pasargāt no zobu traumām vai to izsišanas. Lai arī mutes aizsarga nēsāšana var būt nedaudz nepatīkama un neērta, taču tā var glābt jūsu zobus.

Zobu izmantošana kā plēšanas vai griešanas instruments

Ja jums nav pa rokai šķēres, var būt vilinoši to vietā izmantot zobus, tomēr tas var būt ļoti bīstami - tas var nošķelt zobu vai pat sagriezt smaganas.

Tas pats attiecas uz jebkuru citu situāciju, kurā jūsu zobi var tikt izmantoti kā griešanas instruments.

Dzert saldinātos dzērienus, piemēram, limonādi vai sulu

Cukurotie dzērieni veicina emaljas koroziju un kariesa attīstību, tāpēc nav jābrīnās, ka zobārsts šo aizliegumu uzskata par aktuālu.

Pexels.com

Ēst gumjikonfektes-vitamīnus

Šis aizliegums var šķist dīvains, jo vitamīniem vajadzētu sniegt labumu veselībai, tomēr to lietošana košļājamā veidā nav labākā izvēle, jo tie var sabojāt zobus.

Speciālisti uzskata, ka gumijkonfekšu vitamīni ir bīstami gan zobiem, gan smaganām, turklāt cukura daudzuma ziņā tos nereti var pielīdzināt konfektēm.

Dzert no snīpīškrūzītēm

Snīpīškrūzes ir normāla daudzu bērnu dzīves sastāvdaļa, taču daži eksperti uzskata, ka dzeršana no krūzes var apgrūtināt prasmju attīstīšanu, kas nepieciešamas, lai pareizi rītu, kā arī var sabojāt sakodienu.

Ēst krekerus

Šajos pārtikas produktos esošie ogļhidrāti var pārvērsties cukuros, kas, kopā ar baktērijām mutē, veicina zobu bojāšanās attīstību. Krekeru atliekas var iestrēgt starp zobiem un smaganām, apgrūtinot to noņemšanu tīrīšanas laikā.

Dzīvesstils

Žurkas ir izplatīts kaitēklis, ar kuru neviens nevēlas saskarties, taču dārzā ir dažas lietas, kas varētu padarīt to pievilcīgāku grauzējiem. Tikai daži iebilst, ka grauzēju, piemēram, žurku, klātbūtne mājās ir vēlama. Neskatoties uz katru nodomu izvairīties no šīs problēmas, tas tomēr var notikt.

Svarīgākais