10 dīvainības bērna uzvedībā, kas var liecināt, ka viņš ir ģēnijs

© Pexels.com

Daudziem vecākiem bērnu audzināšana sagādā lielas bažas - vecāki uztraucas par viņu atzīmēm un to, vai viņi iegūst draugus. Vecākiem, kuru bērniem ir grūtības iekļauties, šīs problēmas var saasināties. Izdevums “Tango” raksta, ka šķietami dīvaina bērnu uzvedība patiesībā var norādīt, ka ģimenē aug mazs ģēnijs.

Hiperfokusēšanās

Saskaņā ar rakstu, kas publicēts žurnālā “Psychology Research”, hiperfokusēšanos var raksturot kā "pilnīgu uzsūkšanos uzdevumā". Rakstā atzīmēts, ka hiperfokusam raksturīgs tas, ka cilvēks visu savu uzmanību velta nestandarta aktivitātēm, tik daudz, ka viņa uztvere par apkārtējo pasauli samazinās.

Pexels.com

Sapņošana ar vaļā acīm

Sapņošana var dot jūsu smadzenēm nepieciešamo restartu, atraujoties no pārāk daudziem ārējiem stimuliem. Šī “dīkstāve” bieži vien dod zemapziņai iespēju izdomāt jaunas pieejas sarežģītu problēmu vai ideju risināšanai, par kurām iepriekš nebijām domājuši, kā arī rosina radošumu.

Jautājumi par visu

Bērns var jautāt, kāpēc debesis ir zilas, kāpēc mākoņi izskatās pēc vates bumbiņām, kāpēc mēs redzam Mēnesi dienas laikā. Viņi var uzdot jautājumus, uz kuriem jums nav atbilžu, kas var būt kaitinoši, taču tas arī parāda, cik viņi ir zinātkāri, kas liecina par augstu inteliģenci.

Lietu sadalīšana daļās

Lai gan tā var nebūt vecāku iecienītākā nodarbe, tostera izjaukšana vai “iPhone” iekšpuses apskatīšana parāda, ka viņu bērns vēlas saprast, kā lietas darbojas. Bērnam, kurš izjauc lietas, var būt interese par mehāniku vai inženieriju.

Pexels.com

Paaugstināta jutība pret apkārtējo vidi

Augsta jutība bieži norāda, ka viņi uztver apkārtējo pasauli intensīvāk nekā citi bērni. Kā atzīmē klīniskā psiholoģe pētniece Elīna Ārona savā grāmatā “The Highly Sensitive Child”, 15 līdz 20% bērnu piedzimst ar ļoti jutīgu nervu sistēmu.

Emocionālā intensitāte

Emocionālā intensitāte bieži vien ir saistīta ar augstu jutīgumu, jo bērni ar šīm iezīmēm uztver pasauli dziļākā līmenī. Bērni joprojām mācās apstrādāt savas emocijas, kas nozīmē, ka viņiem ir nepieciešama vecāku palīdzība, lai saprastu un izteiktu savas jūtas. Pēc Gotmena institūta atziņas, bērna sarežģītāku emociju atzīšana palīdz viņam saprast, kā ar tām tikt galā.

Pexels.com

Ekscentriska domāšana

Bērni, kuri domā ārpus rāmjiem, var atrast jaunus risinājumus seniem jautājumiem. Izmantojot radošu problēmu risināšanu, bērni parāda, ka viņu dīvainā uzvedība patiesībā liecina, ka viņu prāts darbojas augstākā līmenī.

Pretošanās miegam

Daudzi bērni izjauc savu miega grafiku, jo vēlas spēlēties vai baidās palaist garām slepenās ballītēm, kuras vecāki rīko pēc aizmigšanas. Tomēr bērni, kuri ir neatzīti ģēniji, pretojas miegam cita iemesla dēļ - viņiem bieži ir grūti nomierināties un “izslēgt” smadzenes. Viņu prāts ir tik aktīvs, ka viņiem ir grūti atslābināties, kas bieži izraisa miega pretestību.

Pexels.com

Iedomātu pasauļu izgudrošana

Bērni var izdomāt paši savas valodas, kas var šķist dīvaini, taču šī nodarbe demonstrē progresīvas valodas prasmes un tieksmi pamanīt un veidot modeļus. Galu galā tas, kas vecākiem šķiet dīvains, ir saprotams viņu radošajiem bērniem.

Dod priekšroku vientulībai

Var šķist dīvaini, ka bērns vairāk vēlētos būt viens, nevis spēlēties ar vienaudžiem. Bērniem, kuri izvēlas būt vieni, ir vajadzīgs laiks, lai domātu, iztēlotos un apstrādātu savu pieredzi par apkārtējo pasauli.

No malas tas var šķist dīvaini, bet bērnam ar bagātu iekšējo pasauli vajag daudz laika, lai pabūtu vienatnē. Tas ne vienmēr nozīmē, ka viņi jūtas vientuļi, bet drīzāk to, ka viņi izbauda savu kompāniju, vienlaikus izpētot sava prāta dziļumus.

Svarīgākais