Iemācīties pateikt “nē” savam bērnam - kāpēc tas ir tik svarīgi? Skaidro psihologs

© Pexels.com

Iemācīties pateikt savam bērnam “nē” ir svarīgs veids, kā parādīt viņam, ka viņa vecāki viņu mīl, raksta “CNBC”.

Šādu viedokli paudusi Kolumbijas universitātes bērnu psiholoģe Bekija Kenedija. Viņa atzīmēja, ka vecāki, kuri saviem bērniem saka "jā" pārāk bieži - vai nu refleksīvi, vai cenšoties izvairīties no dusmu lēkmēm - patiesībā ilgtermiņā nodara viņiem vairāk slikta, nekā laba.

Viņa skaidroja, ka pārāk viegli piekāpjoties, vecākiem zūd robeža, kuru ievērojot, viņi palīdz bērniem apgūt atbilstošu un cieņpilnu uzvedību.

Pexels.com

"Protams, ir svarīgi palīdzēt bērniem sajust, ka viņu vēlmes un vajadzības tiek novērtētas, bet patiesībā bērniem ir bīstami sajaukt to, ka viņš tiek novērtēts ar to, ka viņi var iegūt visu, ko viņi vēlas," sacīja speciāliste.

Diskomforts, ko rada mazais, bet tik svarīgais vārds “nē”, palīdz bērniem iemācīties tikt galā ar vilšanos un attīstīt pacietību, sacīja Kenedija. Bērniem, kuriem trūkst šo īpašību, var būt grūtības attīstīt ambīcijas un motivāciju, kas viņiem būs nepieciešama, lai viņi būtu laimīgi un veiksmīgi kā pieaugušie.

Kenedija iesaka vecākiem būt stingriem un konsekventiem.

"Divi vissvarīgākie uzdevumi jebkuram vecākam ir saprātīgu robežu noteikšana bērniem, lai viņi būtu drošībā un mācītu viņiem svarīgas dzīves prasmes, un viņu jūtu apstiprināšana, lai veidotu uzticību un palīdzētu viņiem iemācīties regulēt savas emocijas," sacīja psiholoģe.

Pexels.com

Uzskatot katru grūto “nē” kā sasniegumu, nevis kaut ko, no kā jābaidās, lietas var kļūt vieglākas, viņa atzīmēja. "Kad jūsu bērns reaģē negatīvi, pārejiet uz savu jūtu apstiprināšanas otro posmu, uzklausot un piedāvājot atbalstu. Šī daļa bieži vien ir trīs vārdi - es tev ticu," sacīja Kenedija.

Pēc tam atgriezieties pirmajā fāzē un nostipriniet robežas. Vienkāršais, atkārtojamais process palīdz veidot uzticību un izvirza cerības bērniem, un tas viss veicina viņu emocionālo attīstību, sacīja Kenedija.

Viņa piebilda, ka process ir "ārkārtīgi svarīgs pieaugušo dzīves prasmēm".

"Mēs nodrošinām savam bērnam godīgu vietu pasaulē, kas ne vienmēr ir tas, ko mēs vēlamies," secināja psiholoģe.

Svarīgākais