Izkrīt skropstas? Tam varētu būt negaidīts iemesls

© unsplash.com

Ja esat pamanījuši, ka jums pastiprināti izkrīt skropstas, jūs neesat viens - pašlaik mēs atrodamies dabisko skropstu izkrišanas kulminācijas periodā, un tam ir zinātnisks izskaidrojums, tāpēc nav jāuztraucas, raksta “limon.postimees.ee”.

Tāpat kā mati mēdz biežāk izkrist pavasarī un rudenī, arī skropstām ir savs ikgadējais izkrišanas cikls. Tāpēc, ja jūsu skropstu tuša vairs nesniedz ierasto efektu, iemesls tam var būt vienkārši dabisks bioloģisks process.

“Lai gan zinātniskie pētījumi par sezonālu skropstu izkrišanu ir ierobežoti, hormonālās izmaiņas un vides faktori var spēlēt nozīmīgu lomu,” skaidro farmaceite Ana Karolina Gonsalvesa.

“Dienas garuma izmaiņas ietekmē tādu hormonu kā prolaktīna ražošanu, kas ir saistīts ar matu augšanas ciklu. Tā rezultātā skropstas nonāk izkrišanas fāzē.”

unsplash.com

Arī alerģiju ietekmi nevajadzētu novērtēt par zemu - pavasara ziedēšanas periodā acis vieglāk un vairāk iekaist, un āda ap acīm kļūst sausāka. Kairinājums vājina folikulus, kas notur skropstas vietā. Ja cilvēks papildus berzē acis, cenšoties mazināt diskomfortu, skropstas izkrīt vēl aktīvāk.

Dažreiz mēs pašas neapzināti novājinām savas skropstas, mainot ierasto ādas kopšanas veidu vai acu kosmētiku. Pavasarī daudzi cilvēki sāk lietot līdzekļus ar SPF aizsardzību, kas cilvēkiem ar jutīgu ādu var kairināt vai izraisīt alerģiskas reakcijas - tas arī palielina matu izkrišanas risku.

unsplash.com

Atsevišķu skropstu zaudēšana ir pilnīgi normāla, tomēr, ja pamanāt, ka katru dienu izkrīt vairāk nekā piecas skropstas, tas var norādīt uz citu iemeslu. Iespējamie faktori ir šādi:

  • kosmētika, kuras derīguma termiņš beidzies vai kura kairina ādu;
  • skropstu pieaudzēšana;
  • nepietiekami rūpīga grima noņemšana;
  • uztura deficīts.

Ja rodas šaubas, noteikti konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai speciālistu.

Svarīgākais