Farmaceita rekomendācijas: kādas kļūdas nevajadzētu pieļaut, lietojot medikamentus

© unsplash.com

Lietojot medikamentus, ir ļoti svarīgi ievērot lietošanas instrukcijas. Aptieku tīkla “Benu” farmaceite Astrīda Ūlberga skaidro, kādas ir cilvēku biežāk pieļautās kļūdas, raksta “postimees.ee”.

Ievērojiet norādījumus

Pirmkārt, jums vajadzētu iepazīties ar medikamentu lietošanas pamatiem. "Zāles cilvēkam tiek izrakstītas apzināti un konkrēta iemesla dēļ, vai tas ir ārstniecības kurss kādu simptomu mazināšanai vai ilgstošai lietošanai," skaidroja farmaceite.

Tādēļ zāles jālieto tieši tā, kā noteicis ārsts, un jāievēro noteiktais atbilstošā ārstēšanas kursa ilgums. "Alkoholu nedrīkst lietot kopā ar medikamentiem," viņa uzsvēra.

unsplash.com

Lietojiet medikamentus laicīgi

Pamatojoties uz izplatītāko pieredzi, parasti tiek pieļautas kļūdas, kas saistītas ar zāļu lietošanas laiku. "Pirmkārt, cilvēki mēdz lietot medikamentus tikai tad, kad jūtas slikti," sacīja Ūlberga, kā piemēru minot asinsspiediena medikamentus, kas jālieto katru dienu.

"Daži medikamenti tiek lietoti tikai reizi nedēļā, un tādā gadījumā jums ir jādomā par to, kā jūs tos atcerēsities lietot, īpaši ārstēšanas sākumā," atzīmēja Ūlberga. Tā kā cilvēki var nejust dažu medikamentu tūlītēju iedarbību, tas bieži vien ir iemesls, kāpēc ārstēšana tiek patvaļīgi pārtraukta.

unsplash.com

Dzeriet ūdeni

Tāpat zāles ieteicams uzņemt ar pietiekamu ūdens daudzumu, kas nozīmē, ka ar vienu malku nepietiks. Bet kāpēc zāles jālieto ar ūdeni, nevis kādu citu šķidrumu? "Ūdens nesatur piedevas vai citas sastāvdaļas, kas varētu novērst zāļu sadalīšanos vai uzsūkšanos," atbildēja Ūlberga. Šī iemesla dēļ kafija, tēja vai augļu sula nav piemērota medikamentu norīšanai.

Dažādām zālēm ir atšķirīgi lietošanas noteikumi

Nav vispārpieņemtu noteikumu par zāļu lietošanu: tas galvenokārt ir atkarīgs no pacientam sniegtajām instrukcijām un pašām zālēm. “Lietojot zāles pēc ēdienreizes, tās ilgāk paliek kuņģī un vienlaikus palīdz mazināt kuņģa kairinājumu,” skaidroja farmaceite. "Bet ir zāles, kas jālieto pirms ēšanas: tāpēc šī aktīvā viela uzsūcas daudz labāk, ja to lieto tukšā dūšā."

unsplash.com

Lietošanas instrukcija

Astrīda Ūlberga uzsvēra, ka medikamentus lieto pēc vajadzības: "Miegazāles nedrīkst lietot no rītiem, īpaši, ja nepieciešams vadīt automašīnu. Ja zāles jālieto vienu reizi dienā, tad tas jādara aptuveni vienā un tajā pašā diennakts laikā," viņa skaidroja. "Ja lietojat kādus medikamentus tukšā dūšā, dažkārt var rasties slikta dūša vai vemšana," sacīja Ūlberga.

Alkohols ir izslēgts!

Alkohols un medikamenti noteikti nav savienojami vienkārša iemesla dēļ. "Aknas sadala gan zāles, gan medikamentus. Tāpēc, lietojot kopā alkoholu un medikamentus, aknas saņem dubultu slodzi, kas var izraisīt aknu bojājumus," skaidroja farmaceite.

Turklāt alkoholam ir arī blakusparādības, tāpat kā medikamentiem. "Tas var izraisīt savārgumu, sliktu dūšu, vemšanu un nopietnākos gadījumos nervu sistēmas, nieru un aknu bojājumus," sacīja Ūlberga.

Dzīvesstils

Grieķu mērce, ko tradicionāli gatavo no jogurta, gurķa, ķiploka un piparmētras, ir lieliska kopā ar svaigiem dārzeņiem, maizi, čipsiem, krekeriem un citām uzkodām. Šī “BBC Good Food” recepte tiek slavēta kā "svaiga un vienkārša", un receptes autors Bārnijs Desmazērijs saka, ka to ir "lieliski pasniegt kopā ar grauzdētu pitas maizi vai lēni sutinātu jēra gaļu".

Svarīgākais