Mazgāšanās sūklītis dušā jāmaina biežāk, nekā domājat

© Pexels.com

Ja esat lufas vai sintētisko materiālu mazgāšanās sūklīšu lietošanas cienītājs dušā, ir pienācis laiks uzzināt, cik bieži tie jāmaina pēc ārstu teiktā, raksta “Express.co.uk”.

Jūs, iespējams, neapzināties, ka sūklīši ir jāmaina daudz biežāk, lai izvairītos no veselības apdraudējumiem.

Šķietami nekaitīgais sūklītis var slēpt daudz nepatīkamus noslēpumus, tāpēc ir svarīgi to regulāri mainīt.

Pat ja sūklītis nešķiet pārāk nolietots, to iesaka nomainīt reizi sešās līdz astoņās nedēļās.

Pexels.com

Ir arī svarīgi pēc lietošanas ļaut tam izžūt, lai novērstu baktēriju augšanu un neveicinātu slēptā pelējuma veidošanos.

Mazgāšanās sūkļos krājas baktērijas, pelējums un atmirušās ādas šūnas, un, ja tās netiek bieži nomainītas, tās kļūst par augsni infekcijām, kairinājumam un pat sēnīšu izaugšanai.

Sūklis, kas pastāvīgi ir mitrs, ir ideāla vieta mikrobiem, un tā lietošana uz ādas katru dienu nodara vairāk ļauna nekā laba.

Pexels.com

Ar baktērijām piepildīts sūklis, kas katru dienu tiek berzēts gar ķermeni, nedara ādai nekādu labumu, īpaši cilvēkiem ar jutīgu ādu, ekzēmu vai novājinātu imūnsistēmu.

Daži cilvēki lieto sūklīti līdzīgi kā skrubi - kārtīgi berzējot, bet tā vietā viņi tikai atkārtoti ievada baktērijas un atmirušās ādas šūnas savā ādā. Šī uzkrāšanās var izraisīt ādas kairinājumu.

Dzīvesstils

Tiklīdz laiks kļūst siltāks, daudzi no mums priecājas ne tikai par saules stariem, bet arī par skaisto iedegumu, ko tie var sniegt. Saskaņā ar sertificētas dermatoloģes Hallijas Makdonaldas teikto, viņa visbiežāk dzird no pacientiem šajā gada laikā, ka vienīgais, ko viņi vēlas iegūt, ir skaists iedegums jau pirms vasaras sākuma. Par to, cik bīstami tas patiesībā ir un kādu kaitējumu var nodarīt ādai, raksta “realsimple”.

Svarīgākais