Zinātnieki uzskatīja, ka šis auss muskulis ir bezjēdzīgs, taču tas joprojām darbojas

© Foto: Pexels.com

Zārlandes universitātes komanda ir atklājusi, ka vestigiālie ausu muskuļi, kas ir atbildīgi par ausu kustību, tiek aktivizēti, kad cilvēki trokšņa apstākļos mēģina dzirdēt svarīgas skaņas. Pētījums tika publicēts žurnālā “Frontiers in Neuroscience”.

Lai gan ir grūti precīzi pateikt, kāpēc šie muskuļi kļuva niecīgi un nevajadzīgi, viens no ieteikumiem ir tāds, ka evolūcijas spiediens kustināt ausis pazuda, jo cilvēks pilnveidojās redzes un runas lietošanā, saka Andreass Šrērs, pētījuma autors.

Foto: Pexels.com

Lai pārbaudītu, kā šie muskuļi uzvedas reālos apstākļos, zinātnieki veica eksperimentu, kurā piedalījās 20 brīvprātīgie bez dzirdes problēmām. Viņiem tika lūgts klausīties audiogrāmatu dažādos trokšņa līmeņos.

Izrādījās, ka aizmugures auss muskuļu aktivitāte palielinājās, mainoties skaņas avota virzienam, un augšējā auss muskuļa aktivitāte palielinājās, palielinoties uzdevuma sarežģītībai.

Lasi arī: Ķermeņa smarža izpauž svarīgus noslēpumus par veselību

Dzīvesstils

Daudzi cilvēki ir pārliecināti, ka viena vai ne vairāk kā divu bērnu audzināšana nozīmē mierīgāko bērnu audzināšanu un ļaus viņiem gūt panākumus bērnu audzināšanā. Taču tā nav taisnība! Zinātniskās metodes ir pierādījušas, ka ģimenes ar četriem bērniem dzīvo ar vismazāko stresu un ir vislaimīgākās, raksta vietne “Yourtango”.

Svarīgākais