Kā atšķirt aizdomīgumu no reālas slimības

© Foto: Pexels.com

Daudzi cilvēki mēdz ignorēt sava ķermeņa signālus, savukārt citi uztraucas par katru mazāko kaiti. Kā atšķirt aizdomīgumu no reālas slimības?

Apmēram 20-30% pacientu, kas apmeklē ārstus, nepieciešams psiholoģisks atbalsts, nevis fizisko kaišu ārstēšana.

Bieži vien šādi pacienti nāk ar pietiekamu citu ārstu ziņojumu un izmeklējumu komplektu. Šajā gadījumā, iepazīstoties ar tiem un pārliecinoties, ka nekas nopietns ar veselību nenotiek, jāpievērš uzmanība idejai par iedomātu sliktu veselību, pacienta obsesīvajam un neatlaidīgajam raksturam.

Lasi arī: Ķermeņa smarža izpauž svarīgus noslēpumus par veselību

Šādu pacientu emocijas ir pārspīlētas, un viņu argumentācijā nav loģikas. Viņu reakcija uz pozitīvajām veselības ziņām ir īpaši atklājoša: prieka vietā viņi piedzīvo vilšanos un neuzticēšanos ārstam. Viņiem svarīgs ir slimības atrašanas process, nevis rezultāts.

Dzīvesstils

Grieķu mērce, ko tradicionāli gatavo no jogurta, gurķa, ķiploka un piparmētras, ir lieliska kopā ar svaigiem dārzeņiem, maizi, čipsiem, krekeriem un citām uzkodām. Šī “BBC Good Food” recepte tiek slavēta kā "svaiga un vienkārša", un receptes autors Bārnijs Desmazērijs saka, ka to ir "lieliski pasniegt kopā ar grauzdētu pitas maizi vai lēni sutinātu jēra gaļu".