Bērnībā droši vien ikviens no mums ir dzirdējis, cik veselīgi ir katru dienu ēst zupu, taču retais zina, vai šis apgalvojums atbilst patiesībai. Atbildes meklē “postimees.ee”.
Daudzu bērnu nīsto ēdienu - zupu - daudzi uzskata par vienu no veselīgākajiem ēdieniem, pamatojot, cik ļoti organismam ir nepieciešams silts šķidrums kopā ar spēcinošo buljonu. Tomēr, kā izrādās, tas gluži tā nav.
Ārsts Jevgeņijs Komarovskis kliedēja mītu un atbildēja uz jautājumu par nepieciešamību katru dienu ēst zupu. Viņš skaidro, ka ik dienu ēst zupu nebūt nav nepieciešams no medicīniskā viedokļa - šāda tradīcija, visticamāk, ir aizsākusies tāpēc, ka šāds ēdiens ir diezgan lēts un ērts, jo to var pagatavot vairākām dienām.
Cik reizes nedēļā jāēd zupa?
Zupa patiešām var ātri un vienkārši nodrošināt organismu ar daudzām noderīgām uzturvielu un elementiem, tomēr tajā nav nekā tāda, bez kā cilvēka ķermenis nevarētu pilnvērtīgi funkcionēt.
Jau sen ir pierādīts, ka sistemātiska šķidra un silta ēdiena lietošana nav nepieciešama organisma veselībai, un arī tad, ja jūs ikdienā (vai vispār) neēdīsiet zupu, ar jūsu ķermeni nenotiks nekas slikts.
Cilvēka ķermenim ir ļoti svarīgi saņemt šķidrumu un barības vielas. To var izdarīt daudzos dažādos veidos, un zupas nav vienīgā iespēja. Ārsti ir pārliecināti - ja vien jūs ēdat pareizi un dzerat pietiekami daudz ūdens, zupas lietošana nav būtiska. Citādi ir, ja, piemēram, slimošanas laikā slimniekam zūd apetīte - šādā gadījumā zupa vai buljons var kalpot gan kā šķidrums, gan barības vielas.
Un, protams, ja zupas ir jūsu ikdienas ēdienkartes sastāvdaļā, tās pilnīgi noteikti nevajag no tās izslēgt - galu galā mūsu ēdienam ir jābūt sātīgam, veselīgam un, pats galvenais, tieši tādam, kādu esat iecienījuši jūs!