Ārsti brīdina - šī ziemas aktivitāte var izraisīt sirdslēkmi

© Pexels.com

Saskaņā ar Amerikas Sirds asociācijas datiem, fiziska piepūle, šķūrējot sniegu, var palielināt sirdslēkmes vai pēkšņas sirdsdarbības apstāšanās risku, raksta “Medical Xpress”.

Amerikas Sirds asociācijas paziņojumā norādīts, ka sniega šķūrēšana var apgrūtināt sirdi, īpaši cilvēkiem, kuri ikdienā nenodarbojas ar regulārām fiziskām aktivitātēm. Gadu gaitā veiktie pētījumi apstiprinājuši, ka sniega tīrīšana var būt bīstama gan cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, gan tiem, kuri uzskata sevi par veseliem.

Pexels.com

Asociācijas prezidents un medicīnas profesors Dr. Kīts Čērčvels paskaidroja, ka sniega tīrīšanas ietekme uz sirdi ir salīdzināma ar skrejceliņa stresa testa radīto stresu. Ja pievienojam aukstā gaisa iedarbību, sirds un asinsvadu slimību risks palielinās vēl vairāk. Tas ir īpaši bīstami cilvēkiem ar zemu fiziskās sagatavotības līmeni.

Čērčvels uzsvēra iemeslus, kāpēc sniega tīrīšana var būt nopietna slodze sirdij -

sniega tīrīšana galvenokārt saistīta ar roku kustībām, un šādas slodzes sirdij ir grūtākas nekā darbs ar kājām;

paceļot smagas sniega kupenas, cilvēki bieži aiztur elpu, kas palielina sirdsdarbības ātrumu un asinsspiedienu;

aukstums sašaurina asinsvadus, paaugstina asinsspiedienu un izraisa koronāro artēriju spazmas.

Cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, piemēram, liekais svars, smēķēšana, cukura diabēts, augsts holesterīna vai asinsspiediens, zems fiziskās aktivitātes līmenis vai anamnēzē ir infarkts vai insults, sniega tīrīšanas laikā jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pexels.com

Doktors arī sniedz ieteikumus risku samazināšanai, tīrot sniegu:

ja jums ir sirds slimība vai riska faktori, uzticiet sniega tīrīšanu kādam citam;

ja sniegs jātīra jums, dariet to pakāpeniski un savā tempā. Valkājiet vairāku slāņu apģērbu un aizsedziet muti un degunu;

centieties nevis savākt un mest sniegu, bet gan pārvietot vai slaucīt;

ja iespējams, izmantojiet sniega tīrīšanas aprīkojumu, jo tas izraisa mazāku sirdsdarbības ātruma pieaugumu nekā roku darbs.

Esiet īpaši uzmanīgs aukstā un vējainā laikā, jo tas palielina stresu ķermenim un sirdij!

Dzīvesstils

Lielākā daļa cilvēku parasti izmanto matu suku reizi dienā vai biežā - bet kad jūs pēdējo reizi tīrījāt savu matu suku? Neskatoties uz to, cik bieži tās tiek izmantotas un cik tiešā veidā tās ietekmē mūsu matu veselību un ikdienas izskatu, cilvēki nereti aizmirst par to pareizi kopšanu. Lūk, kas jāzina par matu sukas tīrīšanu un kāpēc tas, iespējams, jādara biežāk, nekā domājat, raksta “Southern Living”.

Svarīgākais