4 veidi, kā mīlēt savu izskatu un pārtraukt meklēt trūkumus

© Foto: Pexels.com

Ir ļoti grūti pieņemt un mīlēt sevi pēc tam, kad daudzus gadus nepārtraukti  saskatīt savus trūkumus spogulī. Tomēr tas ir ļoti svarīgi sirdsmieram. Daudziem cilvēkiem ir grūti pieņemt savu izskatu.

Ikvienam ir daži trūkumi, un dažreiz tieši viņa paša izskata trūkumi šķiet īpaši pamanāmi un biedējoši. Kā var mīlēt sevi, ja spogulī redzat tikai problēmas?

Nav vai ir iespējams pieņemt

Diemžēl padoms garā “tikai mīli sevi” nedarbojas. Nav iespējams vienkārši mīlēt sevi, ja jums nepatīk redzēt savu atspulgu spogulī. Noraidījums, nosodījums, kauns, riebums nepārvēršas mīlestībā ar vienu klikšķi. Tomēr mīlestību pret sevi var izkopt. Ne visu uzreiz, bet pakāpeniski, maziem soļiem.

  • Iemācieties skatīties uz sevi spogulī bez aizspriedumiem un naidīguma. Izslēdziet "kritisku skatienu" un mēģiniet iejusties "neitrāla novērotāja" lomā. Paskatieties uz sevi, pamaniet detaļas, novērojiet.
  • Apgūstot "novērotāja skatienu", mēģiniet iemācīties skatīties uz sevi ar "mīlošām acīm". Padomājiet par to, kā par vingrinājumu vai spēli. Lai saprastu un sajustu, ko nozīmē “skatīties uz sevi mīlošām acīm”, meklētājā ievadiet vaicājumu “jaukākie dzīvnieku mazuļi” vai “jaukas mazuļu/kaķēnu/kucēnu fotogrāfijas”. Sāciet skatīties uz attēliem un pievērsiet uzmanību savam skatienam. Sajūti to ķermeņa līmenī. Pēc tam dodieties pie spoguļa un mēģiniet vairākas minūtes skatīties uz sevi ar tieši tādu pašu skatienu.

Foto: Pexels.com

  • Izsaki sev komplimentus katru dienu - vismaz 5! Turklāt tiem vajadzētu būt komplimentiem tieši jūsu izskatam un tēlam. Minimāla abstrakcija, maksimāla specifika. Pieņemiet komplimentus no citiem cilvēkiem ar pateicību (nevis “ak, ko tad es…”, bet “paldies, esmu ļoti gandarīts”). Izsakiet komplimentus citiem cilvēkiem (draugiem un svešiniekiem).
  • Dejojiet! Norobežojieties, paslēpieties no ziņkārīgo acīm, ieslēdziet savu iecienīto dziesmu un dejojiet. Necenties atdarināt kādus deju soļus, necenties izskatīties estētiski - dejo ar sevi un sajūti sevi. Nedomājiet par to, kā izskaties no malas. Vienkārši uzticieties savam ķermenim, atlaidiet kontroli un dejojiet.

Sevis pieņemšana ir populāra tēma, kas tikai šķiet vienkārša, taču praksē var paklupt aiz izliktiem slazdiem. Izrādās, ka pieņemt sevi ir grūti. Īpaši grūti to darīt katru dienu, ar un bez grima, labā un sliktā garastāvoklī.

Tomēr tēma ir patiešām svarīga un saistīta ar pozitīvo psihoterapiju, kad, risinot iekšējos konfliktus (tas ir, konfliktus ar sevi), cilvēks atbrīvojas no nevajadzīgiem ierobežojumiem un samazina iekšējās spriedzes līmeni. Sevis nepieņemšana vienmēr ir spriedze.

Mēģinājums izpildīt diktētos skaistuma standartus kļūst par nesasniedzamu mērķi un dažreiz arī misiju.

Reklāmas attēli, skaistas modeles, modes emuāru autori katru dienu paaugstina atbilstības latiņu, un cilvēks ekrāna otrā pusē sāk sevi kritizēt, cenšoties izpildīt šos neizteiktos standartus. Visbiežāk tas izraisa pastiprinātu trauksmi, paaugstinātu iekšējo spriedzi un pakāpeniski attīstošu dziļas sevis nepieņemšanas sajūtu.

Parauga iegūšana

Foto: Pexels.com

Šeit ir svarīgi atcerēties, ka parauga iegūšana nav slikta lieta. Slikti kļūst, ja cilvēks upurē savu unikalitāti, cenšoties panākt atbilstību ideālam. Un ir svarīgi uzdot sev jautājumus: "Kāpēc es domāju, ka tas ir skaisti?" vai "Vai es būšu laimīgs, ja kļūšu tāds kā viņš vai viņa?", vai varbūt "Vai es varu pieņemt sevi un izjust prieku būt unikālam?"

Lasi arī: Vai jūtaties neapmierināts ar dzīvi? Kā tikt galā?

Tāpat jāatzīmē, ka sava izskata nepieņemšana bieži vien ir saistīta ar paškritiku, savu emociju apspiešanu un “nepatīk” pret sevi izpausmi. Nepatika pret sevi izpaužas sīkās detaļās - strādāšana līdz pēdējam brīdim, atpūtas trūkums, disciplīnas un pašaprūpes trūkums. Ja cilvēks nemīl sevi, viņš cenšas atrast citu sakritības ar ideālu, lai kompensētu iekšējo trūkumu.

Lai palīdzētu sev, arī jāsāk ar maziem solīšiem. Piemēram, izsakot sev komplimentus spoguļa priekšā vai vienkārši frāzi, ko ik pa laikam varat sev atkārtot: "Es mīlu sevi."

Bet, protams, vislabākos rezultātus dod darbs ar speciālistu (īpaši bērnības traumu un negatīvas bērnības pieredzes klātbūtnē kopumā) un emocionālās inteliģences vadīšanas prasmju apgūšana. Sevis pieņemšana un mīlestība ir stabils iekšējais atbalsts veselīgai un neievainojamai personībai.

Atceries, kas notika...?

Dzīvesstils

“Mūsu domas, emocijas un uzvedība spilgti izpaužas arī fiziskajā ķermenī. Bieži varam ieraudzīt kopsakarības starp cilvēka pārliecību, izturēšanos un fiziskajām spējām. Piemēram, ir cilvēki, kas ir nelokāmi savā pārliecībā, taču vēlāk izrādās, ka arī ķermeniski trūkst elastības,” skaidro fizioterapeite Madara Sirmace.

Svarīgākais