Kā tikt pāri šķiršanās sāpēm?

© Foto: Pexels.com

“Nav svarīgi, vai jūs bijāt tas, kurš ierosināja šķiršanos, vai arī tas, kuram tika paziņots, ka attiecību vairs nebūs. Jebkurā gadījumā, dzirdēt ko tādu, kas apliecina, ka attiecības ir izirušas, ka otrs vairs nav jūsu dzīves sastāvdaļa, var sāpēt un radīt sekas, jo mīlestība tik ātri neizgaist,” raksta extension.usu.edu.

Tāpat atcerieties, ka šķiršanās nebūt nenozīmē, ka ar jums kaut kas nav kārtībā vai ka neesat mīlestības cienīgs. Jūsu sāpes, bēdas un skumjas ir pamatotas. Turklāt laika gaitā brūces sadziedēsies pilnībā.

Viens no iemesliem, kāpēc šķiršanās sāp tik smagi, ir tas, ka tie rada skumjas emocijas. Bēdas rodas, kad piedzīvojam zaudējumu, mainās dzīve, mainās apstākļi vai kad kāds, uz kuru mēs iepriekš paļāvāmies, vairs nav pieejams, lai saņemtu atbalstu un mīlestību.

Šķiršanās gadījumā attiecības, kas bija svarīga jūsu dzīves sastāvdaļa, ir pazudušas, tāpēc jums pietrūkst iepriekšējā dzīves posma, kurā šīs attiecības vēl pastāvēja.

Bēdu pārvarēšana ir process. Lai gan tiek uzskatīts, ka skumjas veicina noliegšanu, dusmas un depresiju, šie posmi ne vienmēr notiek šādā secībā un uzreiz. Bēdu process prasa atšķirīgu laiku un pieredzi. Aplūkojiet stratēģijas, kas var palīdzēt tikt pāri šķiršanās sāpēm.

Praktizējiet uzmanību

Foto: Pexels.com

Koncentrējieties uz tagadni, meditējiet vai izmēģiniet jogu. Sakārtojot savu mentālo veselību, jūsu ķermenis tikai pateiksies.

Izsakiet savas emocijas

Runājiet ar uzticamu personu, pierakstiet savas jūtas vai meditējiet par savām jūtām. Ļaujiet vaļu savām emocijām, neapspiediet tās, jo agri vai vēlu, tās tāpat atgādinās par sevi. Un tad var būt vēl smagāk - gan emocionāli, gan arī fiziski.

Veltiet laiku pašaprūpei

Foto: Pexels.com

Koncentrējieties uz sava miega kvalitāti, dodieties pie dabas, nesēdiet četrās sienās, tas var tikai novest pie depresīvām domām, jaunām atkarīgām, kas nav labvēlīgas veselībai, pat reizēm bīstamām.

Atrodiet jaunu aizraušanos, kas palīdzēs tikt pāri domām par šķiršanos. Tas palīdz, pat tad, ja sākumā liekas, ka nestrādā.

Plānojiet savu laimi

Radiet sev jaunas atmiņas un dodieties piedzīvojumos, kuros jūs līdz pat šodienai neuzdrīkstējāties. Atrodiet ko tādu, kas jums sagādā prieku. Uzdrīkstieties sākt elpot no jauna.

Mērķis pieņemšanai

Un tikai tad, kad varam pieņemt savu jauno dzīves realitāti bez vecajām attiecībām, ka tagad esam vieni, varam labāk tikt galā ar šķiršanās likstām, un atkal sākt atrast prieku ikdienai un dzīvei no jauna, jo tāda dzīve, kāda bija iepriekš ar partneri, vairs nav.

Dzīvesstils

Pēc statistikas datiem sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Kā šo situāciju uzlabot, TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentē RSU profesors, kardiologs, Skrides sirds klīnikas vadītājs Andris Skride.

Svarīgākais