Somatikas prakses maina mūsu muskuļu sistēmu - caur nervu sistēmu. Somatika ļauj cilvēkam izmantot smadzenes un ķermeni, lai pārvarētu stresu, traumas, sasprindzinājumu, kā arī novecošanas negatīvo ietekmi.
Tā ļauj skaidrāk sadzirdēt mūsu ķermeņa signālus, lai laikus konstatētu saspringumus, pārpūli, disharmoniju utt. Process notiek caur lēnu, apzinātu, sistemātisku kustību komplektā ar elpu, vizualizāciju + es lieku klāt pašprogrammēšanu - bieži pievienojot arī konkrētas frekvences mūziku.
Hroniski muskuļu kontrakcijas modeļi,kas ir NEAPZINĀTI (līdzīgi kā elpa ikdienā,tu taču vienkārši elpo neapzināti vai ne?) - saglabājas ne tikai no nepareizām pozām, stājas, BET 80% gadījumu no stresa un traumatiskām emocionālām pagātnes pieredzēm (“stored trauma”). Un somatika ir veids, kā šīs traumas “iztīrīt” no sava ķermeņa gan fiziski, gan nervu sistēmas līmenī. Sanāk tāds kārtīgs restarts ķermenim & prātam. Tādeļ bieži pēc šīm praksem mazinās vai pāriet hroniskas sāpes,uzlabojas veselība, miegs un pat sāk krist lielie kilogrami, jo ķermenis sāk strādāt “saskaņā ar sevi”. Protams, līdzīgi kā ar visu - arī somatikai vajag REGULARITĀTI. Es esmu atklājusi, ka pietiek arī ar 5 -15 minūtēm dienā ideālā scenārijā vai 3x nedēļā apmēram 10 minūtes somatikas, lai jau reāli justu efektu.
Muskuļiem, orgāniem…ādai ir sava atmiņa. Kāpēc arvien vairāk terapeiti savas prakses apvieno ar ķermeņa praksēm - dejas, skaņas terapija vai somatiskās metodes - elpa utt. Jo, lai tu izmainītu savus zemapziņas modeļus, atbrīvotos no traumatiskas pieredzes, kas glabājoties ķermenī pārvēršas hroniskās sāpēs, un lai izmainītu nevēlamās prāta pārliecības - tev nepietiks tikai ar mantrām un mērķu sarakstu. Tev ir jāiemieso un jāsajūt jau tagad - ar visām maņām, ko un kā vēlies. Kā tu kusties, tā tu dzīvo, elpo? Kā tu jūti - tā tu jūties. Tāpēc arī somatika tik fantastiski strādā - jo mēs beidzot paliekam apzināti - sajūtam sevi un pārvēršam spriedzi relaksācijā un jaudā.
Galvenai somatikas ieguvums - tu iemācies just…skan viegli, bet, strādājot ar simtiem sieviešu, saskaros, ka daudzas nemaz pa īstam nemāk just…un tas ir nervu sistēmas aizsargmehānisms. Tu baidies just, it kā pasargā sevi…bet īstenībā nereāli apdali sevi, jo dzīvot nejūtot ir milzīgs stress ilgtermiņā tavai nervu sistēmai. Par šo runā Austrijas psihoanalītiķis Vilhelms Raihs ar ķermeņa aizsargbruņu teoriju.
Pēc somatikas praksēm:
View this post on Instagram