Saskaņā ar "Meduza" sniegto informāciju "Apple" bez iepriekšēja brīdinājuma ir noņēmis lielāko daļu Krievijas holdinga VK galveno pakalpojumu no "App Store", tostarp "Odnoklassniki", "Zen" un e-pasta pakalpojumu Mail.ru, vēsta "RBC-Ukraina".
Lietotāji ir apstiprinājuši, ka no meklēšanas rezultātiem un lejupielāžu sarakstiem ir pazuduši šādi produkti:
VK pārstāvji preses relīzē paziņoja, ka "Apple" rīcība esot diskriminējoša pret miljoniem lietotāju.
Viņi arī brīdināja, ka lietotnes turpinās darboties jau instalētās ierīcēs, taču lietotāji zaudēs iespēju saņemt kritiskus push paziņojumus par jauniem notikumiem "Apple" pakalpojumu ierobežojumu dēļ.
VK apgalvo, ka tā juridiskā struktūra nav iekļauta sankciju sarakstos un ka visi attiecīgie starptautisko un ASV juristu juridiskie novērtējumi iepriekš ir sniegti "Apple". Tomēr ASV puse slēdza piekļuvi bez oficiāla paskaidrojuma.
Šī nav pirmā šāda "Apple" rīcība. 2026.gada jūnija sākumā korporatīvais ziņojumapmaiņas pakalpojums "Max" (kas arī pieder VK) līdzīgi pazuda no "App Store".
Toreiz "Apple" šo noņemšanu raksturoja kā pasākumu, lai ievērotu starptautiskās sankcijas un to jurisdikciju likumus, kurās uzņēmums darbojas.
Situācija Krievijas "Android" ierīču lietotājiem paliek nemainīga. Visas no "App Store" noņemtās lietotnes joprojām ir pieejamas lejupielādei un atjauninājumiem alternatīvos veikalos, kā arī tiešai instalēšanai no izstrādātāju oficiālajām vietnēm.