Brīdinājuma pazīmes, ka ciešat no nomofobijas

© Foto: pixabay.com

Nomofobija var negatīvi ietekmēt dzīves aspektus. Nomofobija, iespējams, ietekmē dzīvi, jums pat to neapzinoties. Psiholoģisko stāvokli daži ir aprakstījuši kā "traucējumu" un īstu "atkarību". Tiklīdz izrunā vārdu “atkarība”, to saista ar azartspēlēm, narkotikām, alkoholu un smēķēšanu.

Bet ir tik daudz lietu, no kā varam būt atkarīgi, bet tas tiek paslaucīts zem paklāja. Daži cilvēki ir pārāk apsēsti ar savu darbu, līdz pat fiziski noguruši, ietekmējot attiecības, ģimenes un sabiedrisko dzīvi. Citi nevar pārtraukt iepirkšanos tiešsaistē, un tas kļūst par atkarību, kad pērk lietas, kas nav vajadzīgas, vai vēlas radīt rosību, kam ātri seko vainas, kauna vai izmisuma sajūta, secina Inc.

Tomēr bailes palikt bez viedtālruņa ir reāla lieta, un tās ir pazīstamas kā “Nomofobija”, kas ir apzīmēta kā “fobija pret konkrētu lietu”.

Nomofobisku simptomu rezultātā var attīstīties garīgi traucējumi - sociālā fobija, sociālā trauksme - un panikas traucējumi.

"Ir ļoti grūti atšķirt, vai pacients kļūst nomofobs mobilā tālruņa atkarības vai esošu trauksmes traucējumu dēļ, kas izpaužas kā nomofobiski simptomi," liecina pētījums "NOMOPHOBIA: NO MOBILE PHONE PhoBIA".

Foto: pixabay.com

Faktiski 66 procentiem pasaules iedzīvotāju ir nomofobijas pazīmes un ir piecas pazīmes, kas norāda, ka varat ciest no šī stāvokļa, liecina “Time To Log Off”.

1) Jūs jūtaties noraizējies, kad tālruņa akumulators kļūst zems.

2) Jūs nevarat iziet no mājas bez viedtālruņa.

3) Jūs jūtaties īgns, ja nevarat piekļūt savam tālrunim.

4) Jūs pakļaujat savu vai citu dzīvību riskam, lai pārbaudītu savu viedtālruni.

5) Jūs izmantojat tālruni, lai pārbaudītu darba atjauninājumus atvaļinājuma laikā.

Lielākā daļa no mums var attiecināt uz sevi vairāk nekā vienu no šiem simptomiem.

Bet labā ziņa ir tā, ka ir izeja. Tāpat kā jebkura atkarība, ir vairāk nekā viens veids, kā atrisināt problēmu.

Anna Lembke, atkarību eksperte un Stenfordas universitātes psihiatrijas un uzvedības zinātņu profesore, laikrakstam “New York Times” skaidroja, ka "pieaug garīgās veselības speciālistu skaits, kuri atzīst, ka cilvēki var kļūt atkarīgi no viedtālruņiem".

Lasi arī: E-pasta paraksts, kas veicina labsajūtu un plāno darba laika robežas

Noskaidrojot, cik ilgu laiku pavadāt tālrunī, var noskaidrot, kāda ir labākā stratēģija, lai atbrīvotos no atkarības.

"Tas izklausās triviāli, piemēram, vecmodīgais analogais risinājums. Taču no gadu desmitiem ilgas psiholoģijas mēs zinām, ka lietas, kas mums ir vistuvāk fiziskajā telpā, psiholoģiski ietekmē visvairāk,” sacīja Ādams Alters, Ņujorkas Universitātes Sterna biznesa skolas mārketinga un psiholoģijas profesors. “Ja ļausiet savam tālrunim pievienoties katrā notikumā, jūs tas piesaistīs un to izmantosit. Turpretī, ja to fiziski nevarat sasniegt, to izmantosit mazāk.”

Foto: pixabay.com

Lietojumprogrammu ierobežojumu iestatīšana, tālruņa atstāšana citā telpā un vairāk laika pavadīšana ārā ir veidi, kā var pārvarēt atkarību. Taču ir svarīgi atcerēties, ka mūsu mobilie tālruņi ir noderīgs rīks darbā un personīgajā dzīvē, tikai pārliecinieties, ka lietojat to ar mēru.

Vieglāk pateikt nekā izdarīt

"Izmantojiet lietotnes, kas bagātina jūsu dzīvi, kas rada pievienoto vērtību un jēgu vai kas ir nepieciešamas darbam, nevis tās, kas jūs aizved bedrē," saka Anna Lembke.

"Lielais jautājums, kas jāuzdod sev, izmantojot ekrānus, ir:" Ko es vēl varētu darīt šobrīd? Vai ir kaut kas, ko es varētu darīt, kas man būtu labāk?” teica Ādams Alters.

Dzīvesstils

“Koncentrēšanās attiecas uz garīgo piepūli, ko novirzāt uz kādu konkrētu ikdienas uzdevumu. Taču dažreiz to sajauc ar uzmanības noturību, kas attiecas uz laiku, kādā varat koncentrēties uz kaut ko,” raksta healthline.com.