Ja neizdodas atbrīvoties no pinnēm, paskatieties apkārt. Ģenerāltīrīšana mājoklī un liela mazgāšana varētu palīdzēt.
Var iztērēt visu algu dārgām skaistumkopšanas procedūrām un dermotologiem, bet, kamēr nepievērsīsiet uzmanību dažām lietām savās mājās, neatbrīvosities no pinnēm.
Jā, ne tikai spilvendrānas var nonākt saskarē ar ādu. Arī palagi un segas pārvalki ir regulāri jāmaina. Gultas veļas audums nakts laikā absorbē mitrumu, eļļas un atmirušās ādas šūnas, radot labvēlīgu vidi baktēriju un sēnīšu augšanai. Un tas viss var nonākt uz sejas un ķermeņa.
Arī dekoratīvie spilveni savāc eļļu, netīrumus un ādas daļiņas. Taču tos reti tīrām, lai gan šādi spilveni saskaras ar seju gandrīz tikpat bieži kā miega spilveni. Dermatologi iesaka regulāri mazgāt dekoratīvos spilvenus un starp mazgāšanas reizēm apstrādāt tos ar speciāliem dezinfekcijas līdzekļiem.
Pēc ārstu domām, dvieļi jūsu vannas istabā ir īsta baktēriju vairošanās vieta. Tajos uzkrājas arī atmirušās ādas, baktēriju un tauku daļiņas. Un, ja patīk pēc mazgāšanas noslaucīt seju ar dvieli, poras var aizsērēt, kas novedīs pie pinnēm.
Turklāt ir ļoti svarīgi pilnībā izžāvēt vannas dvieļus. Baktērijas un sēnītes lieliski jūtas mitrā vidē un aktīvi vairojas. Tāpēc neuzglabājiet dvieļus saburzītus un labi vēdiniet vannas istabu.
Varētu domāt, ka virtuvē neviens neslauku seju ar dvieli, kā tas var izraisīt pinnes? Bet pēc ēdiena gatavošanas noslaukāt ar virtuves dvieļiem savas ne pārāk tīrās rokas un pēc tam ar tām pašām rokām pieskaraties sejai. Tāpēc neaizmirstiet regulāri mazgāt virtuves dvieļus.
Difuzori un sveces palīdz radīt patīkamāku atmosfēru mājās. Taču tie var būt bīstami ādai. Gaisa atsvaidzinātāji un difuzori satur smaržvielas, kas var izraisīt kairinājumu, alerģijas un iekaisumu. Un, degot dažām aromātiskajām svecēm, gaisā izdalās ķīmiskas vielas un kvēpi, kas arī var izraisīt pinnes.
Vērojiet, kā āda reaģē uz gaisa atsvaidzinātāju vai sveci, un pārtrauciet to lietot, ja pamanāt izsitumus vai iekaisumu.
Ir cilvēki, kas izvēlas veļas pulveri, pamatojoties uz principu "Es ņemšu jebkuru ar atlaidi". Tomēr patiesībā daži produkti satur krāsvielas un smaržvielas, kas var kairināt ādu un izraisīt pinnes. Veļas pulvera atliekas vienā vai otrā veidā paliek uz drēbēm un dvieļiem. Ja ir jutīga āda, pirms pirkšanas vislabāk ir izlasīt sastāvdaļas.
Vajadzētu pievērst uzmanību tādām ķīmiskām vielām kā nātrija laurilsulfāts (SLS) un nātrija lauretsulfāts (SLES), kas atstāj uz drēbēm vielas, kas kairina ādu. Vajag atrast produktus, kas nesatur SLS.
Trenējoties mājās, visticamāk, svīstat, un baktērijas un netīrumi nosēdīsies uz paklājiņa. Atcerieties izmazgāt visu, ko lietojat aktīvas vingrošanas laikā. Ja dodaties uz sporta zāli, lai trenētos, neaizmirstiet pēc treniņa nomazgāt seju un pārģērbties tīrās drēbēs.
Ir suņu un kaķu šķirnes, kas ļoti aktīvi met apmatojumu. Netīrumu daļiņas un baktērijas pielīp pie viņu kažoka. Ja tas viss nokļūst uz sejas, pastāv liels izsitumu risks.
Ja ir mājdzīvnieks ar garu spalvu, neaizmirstiet laikus izsukāt tā kažoku. Un centieties vismaz retāk ļaut savam mīlulim sēdēt uz spilvena, raksta Huffpost.
Daudzas sievietes viegli ļauj draudzenēm izmantot vaigu sārtuma otu, un dažas var iztikt nedēļām ilgi, nemazgājot sūkļus un otas. Tomēr uz tiem nosēžas ne tikai grima atliekas, bet arī ādas daļiņas. Ja nerūpēsieties par saviem grima piederumiem, pinnes parādīsies ātri.
Tonālā krēma un korektora otas jāmazgā reizi nedēļā, bet pūdera otas - reizi divās nedēļās. Otu tīrīšanai izmantojiet maigu tīrīšanas līdzekli un pārliecinieties, ka tās ir pilnībā sausas, lai novērstu pelējuma veidošanos.