5 pazīmes, ka kaķis ir skumjš, pat ja šķiet, ka viss ir kārtībā

© Foto: pixabay.com

Kaķi neraud, nesūdzas un nezvana saviem draugiem. Bet tas nenozīmē, ka viņi vienmēr ir laimīgi. Bieži vien pat vismierīgākais pūkainais draugs cieš klusībā. Ja nevēlaties palaist garām pazīmes, ka mājdzīvnieks jūtas skumjš, pievērsiet uzmanību šīm pazīmēm, raksta RBC.

Kaķi pārtraukuši spēlēties ar savām iecienītākajām rotaļlietām

Ja kaķis, kurš agrāk dzenāja bumbu pa dzīvokli, tagad visu dienu guļ apkārt bez jebkādas aktivitātes, tā ir satraucoša zīme. Intereses zudums par spēlēm bieži norāda uz depresīvu stāvokli vai garlaicību, īpaši, ja tas ilgst vairāk nekā dažas dienas.

Apetītes izmaiņas

Foto: pixabay.com

Kaķi reaģē uz stresu ar saviem ēšanas paradumiem tāpat kā cilvēki. Ja mājdzīvnieks ignorē barību vai, gluži pretēji, pārēdas, tas jāņem vērā. Tas varētu būt emocionālas izdegšanas rezultāts vai fiziskas slimības pazīme.

Neparasta uzvedība tualetē

Ja kaķis pēkšņi sāk iet ārpus tualetes kastes, tas ne vienmēr ir protests vai slimība. Tā varētu būt emocionāla diskomforta izpausme vai lūgums pēc uzmanības. Skumjas vai nemiers bieži vien izjauc ieradumus, kas ir bijuši nemainīgi gadiem ilgi.

Izvairīšanās no kontakta vai pārmērīga pieķeršanās

Foto: pixabay.com

Daži kaķi stresa ietekmē kļūst par vientuļniekiem, bet citi pārvēršas par "velkro" mājdzīvniekiem. Jebkurā gadījumā tā ir uzvedības maiņa. Ja kaķis slēpjas, nereaģē uz saimnieka balsi vai pastāvīgi pieprasa uzmanību, tā varētu būt skumju pazīme.

Klusa atkāpšanās vai pārmērīga ņaudēšana

Ja iepriekš runīgais kaķis kļūst kluss vai kluss kaķis sāk ņaudēt bez iemesla, tas atspoguļo viņa emocionālo stāvokli. Izmaiņas balss uzvedībā ir kaķa runas veids - tās ir jāsadzird laikus.

Lasi arī: 8 populārākās suņu šķirnes, kas apgriezīs māju kājām gaisā

Daudzi kaķu īpašnieki domā, ka ņaudošs kaķis meklē pāri. Bet biežāk dzīvnieks šādi pauž skumjas, nepieciešamību pēc uzmanības vai lūgumu (lai viņu paņem, pabaro, iztīra kaķu tualeti vai lai viņš spēlējas). Dažreiz pārmērīga vokalizācija signalizē arī par sāpēm.

Pārmērīga kopšana

Foto: pixabay.com

Ja kaķis pastāvīgi kopj sevi bez iemesla, tā nav tikai kārtības uzturēšana. Šāda uzvedība bieži palīdz dzīvniekam tikt galā ar trauksmi un garlaicību. Smagos gadījumos kaķis var izplēst spalvas pleķus, norīt tos vai apsēsti meklēt neesošas blusas.

Guļvietas izmaiņas

Foto: pixabay.com

Ja kaķis pēkšņi sāk gulēt starp drēbēm, gultā vai skapī, pievērsiet uzmanību. Ja šī nav normāla uzvedība, tas var liecināt par trauksmi. Kaķi bieži slēpjas vietās, kas smaržo pēc viņu saimnieka, lai nomierinātos.

Destruktīva uzvedība

Vai labi audzinātais kaķis ir sācis apgāzt puķupodus, skrāpēt mēbeles vai kāpt pa skapjiem? Ja šāda uzvedība viņam ir neparasta, tā varētu liecināt par stresu. Tas varētu būt viņa veids, kā gan tikt galā ar grūtībām, gan mēģināt piesaistīt uzmanību.

Foto: pixabay.com

Ko darīt, ja ir aizdomas, ka kaķis ir skumjš

  • Pirmkārt, nesodiet savu kaķi par viņa uzvedību. Tas varētu situāciju pasliktināt.
  • Otrkārt, konsultējieties ar veterinārārstu — ne tikai par fizisko veselību. Padomājiet par visām nesenajām izmaiņām mājās: pārcelšanos, jaunu ģimenes locekli, saimnieka prombūtni, renovāciju. Tas viss var radīt kaķim stresu.

Pievienojiet vairāk mijiedarbības: jaunus plauktus, spēles, pieķeršanos, biežu saziņu un turēšanu rokās. Vērojiet viņu reakcijas.

Ievērojiet stabilu rutīnu: barojiet viņus aptuveni vienā un tajā pašā laikā katru dienu un regulāri veltiet viņiem uzmanību.

Svarīgākais