Kādās pozās guļ kaķi un ko tās nozīmē: veterinārārstu skaidrojums

© Foto: Pexels.com

Ja dzīvojat kopā ar kaķi, iespējams, ne reizi vien esat redzējuši, kā mīlulis miegā dažreiz ieņem diezgan dīvainas pozas. Taču tikai retais zina, ko ūsainie mīluļi patiesībā vēlas pateikt ar savu stāju. Veterinārārstu ieteiktās visizplatītākās kaķu gulēšanas pozas un to nozīme.

Dzīvnieku ķermeņa valoda, lai tos labāk izprastu, raksta TechInsider.

Pirmkārt jāatcerās, ka kaķi ir ļoti elastīgi, tāpēc, ja šķiet, ka viņu poza var radīt tiem diskomfortu, tad jūs maldaties.

Pusmēness poza

Foto: Pexels.com

Kaķi biežāk guļ pusmēness pozā biežāk nekā jebkurā citā. Šī ir visburvīgākā poza, un tieši to kaķi ieņem visbiežāk. Pēc veterinārārstu domām, kaķi saritinās kamoliņā, lai saglabātu ķermeņa siltumu un pasargātu krūtis un vēderu no plēsējiem. Lai gan mājdzīvnieki nekad nav saskārušies ar savvaļas dzīvniekiem un potenciālajiem ienaidniekiem, viņiem joprojām ir instinkts sevi aizsargāt miega laikā.

Kaķa miega poza - maizes klaips

Foto: Pexels.com

Poza, kad kaķis saliec ķepas zem vēdera, nav tikai tāda - tas šādā veidā saglabā siltumu. Šajā pozīcijā kaķi guļ tieši uz vēdera, paliekot zem tā ķepas un asti. Tāpat kā "pusmēness", dzīvnieki saglabā siltumu un aizsargā savu vēderu, kas ir visjutīgākā ķermeņa daļa. Tuvojoties ziemai, var biežāk pamanīt, ka mājdzīvnieks guļ šajā kompaktajā pozā.

Ideāla temperatūra iekštelpu kaķiem ir 18-25 grādi pēc Celsija, tāpēc, ja pamana, ka kaķis pastāvīgi cenšas sasildīties, uzlieciet siltu segu uz viņas iecienītākās vietas.

Kaķis guļ uz sāniem

Foto: Pexels.com

Kaķa atrašanās sāniski nozīmē, ka viņam noteikti ir ērti. Ja kaķis guļ uz sāniem ar izstieptām kājām un pusi atsegtu vēderu, tas nozīmē, ka tas jūtas droši un atviegloti.

Kaķa vēders uz augšu

Foto: Pexels.com

Kaķi guļ ar atvērtu vēderu tikai tad, ja jūt maksimālu uzticību savam saimniekam.

Kā jau minēts, vēders ir kaķa ķermeņa delikātākā daļa, tur atrodas visi dzīvībai svarīgie orgāni. Tātad, ja mājdzīvnieks guļ ar pilnībā atvērtu vēderu, var to uztvert kā zīmi, ka viņš jūtas ļoti ērti saimnieka tuvumā.

Pozīcija vēders uz augšu palīdz kaķim regulēt ķermeņa temperatūru. Ja redzat, ka mājdzīvnieka ūsas vai ķepas raustās miega laikā, tas ir pilnīgi normāli - viņš vienkārši kaut ko sapņo. Tomēr labāk viņu nemodināt. Tāpat kā cilvēki, arī kaķi ne vienmēr ir draudzīgi, kad tiek pamodināti no dziļa miega.

Kliņģera poza

Foto: Pexels.com

Apbrīnojami, cik elastīgi ir kaķi: šie mājdzīvnieki var ērti gulēt kliņģera pozā, nejūtot nekādu diskomfortu. Gulēšanas poza ar vēderu uz augšu arī veicina mākasagriezties. Cilvēkam būtu ārkārtīgi neērti un sāpīgi gulēt šādā pozā - mūsu mugurkauls uz to nav spējīgs. Bet kaķi jūtas diezgan ērti.

Kā atzīmē veterinārārsti, gulēšana dīvainās pozās apgrūtina potenciālajiem plēsējiem paredzēt savu nākamo gājienu. Tas arī palīdz viņiem saglabāt modrību pat miega laikā.

Kaķis guļ strausa pozā

Foto: Pexels.com

Šajā pozīcijā kaķis slēpj savu seju. Tas var notikt vairāku iemeslu dēļ.

  • Lai galva un kakls būtu zemu pie zemes un nebūtu redzami plēsējiem.
  • Lai saglabātu siltumu.
  • Lai signalizētu par savu vēlmi pabūt vienam.

Ja istaba ir pārāk gaiša, tas var arī kairināt mājdzīvnieku. Samaziniet gaismu vai aizvelciet aizkarus, lai kaķis labāk gulētu.

Kaķis guļ ar nokarenu ķepu

Foto: Pexels.com

Kad kaķis miega laikā vicina ķepu, tas parasti guļ uz sāniem, pārējām ekstremitātēm atrodoties zem tās. Šī gulēšanas poza ļauj dzīvniekiem saglabāt siltumu un aizsargāt vēderu no aukstuma un iespējamām briesmām.

Kad kaķis miega laikā vicina ķepu, tas parasti guļ uz sāniem, pārējām ekstremitātēm atrodoties zem tās. Šī gulēšanas poza ļauj dzīvniekiem saglabāt siltumu un aizsargāt vēderus no aukstuma un iespējamām briesmām.

Lasi arī: 8 populārākās suņu šķirnes, kas apgriezīs māju kājām gaisā

Kaķi vienmēr ir modri un gatavi rīcībai, pat guļot. Viņi zina, ka jebkurā brīdī var būt nepieciešams aizstāvēties.

Viņu asie nagi un ātrā reakcija ir pamanāma. Tāpēc, ieņemot pusmiega sardzes pozīciju augstā vietā, viņi spēj ātri pamosties un reaģēt uz jebkādiem draudiem.

Foto: Pexels.com

Turklāt šis ir vēl viens veids, kā parādīt savu varu un dominanci ģimenē. Kaķiem patīk būt noteicējiem un kontrolēt visu, kas notiek apkārt. Varbūt tāpēc tos tik bieži redzam augstos plauktos un skapjos, kur tie var mūs vērot no saviem "dominējošajiem augstumiem".

Gutaperčas jeb "akrobātiskās" kaķa miega poza

Foto: Pexels.com

Kaķi miega laikā var ieņemt neticamas pozas, kurām nav izskaidrojuma. Tie var pārvērsties par kliņģeri vai pakārties otrādi no dīvāna, nejūtot nekādu diskomfortu. Šo radību elastība ir patiesi fascinējoša. Bet nav jāuztraucas par to, ka kaķis aizrīsies vai viņš kaut ko atvems. Pateicoties savai lokanībai, kaķi burtiski var gulēt uz savas galvas - ļaujiet viņiem būt pašiem!

Supermena kaķis

Foto: Pexels.com

Foto: Pexels.com

Kaķis atrodas jocīgā pozā - guļ uz vēdera, izstiepj ķepas uz priekšu un atpakaļ. Tas liecina par dziļu un drošu miegu komfortablā temperatūrā. Mājdzīvnieks ir pilnībā apmierināts un atvieglots.

"Burrito": kaķis guļ, ietinies segā

Foto: Pexels.com

Ja kaķis pastāvīgi slēpjas zem segām vai spilveniem, tas var būt uzmanības trūkuma vai baiļu dēļ. Astes mājdzīvniekiem patīk slēpties, un, ja tas notiek tikai laiku pa laikam, nav pamata uztraukties. Tomēr, ja mājdzīvnieks bieži meklē patvērumu, tas var liecināt, ka viņam trūkst uzmanības vai viņš piedzīvo kaut kādu trauksmi.

Iespējams arī, ka kaķis slēpjas zem segas, lai sasildītos. Sugas pārstāvjiem ir augstāka ķermeņa temperatūra nekā cilvēkiem - no 37,5 līdz 39,2 grādiem.

Lai uzturētu normālu dzīves aktivitāti, tiem nepieciešams siltums, tāpēc tie meklē vietas mājā, kur temperatūra ir augstāka, piemēram, uz palodzes, ko silda saule, vai dīvāna segas krokās.

Ja pamanāt, ka mājdzīvnieks pastāvīgi slēpjas zem segas vai spilveniem, ir svarīgi tam pievērst uzmanību. Varbūt viņam nepieciešama lielāka uzmanība un rūpes. Pamēģini ar viņu spēlēties, tērzēt vai vienkārši apsēsties blakus, lai viņš sajustu tavu klātbūtni. Ja uzvedība nemainās vai pasliktinās, labāk sazināties ar veterinārārstu, lai iegūtu detalizētāku jūsu ūsainā mājdzīvnieka stāvokļa novērtējumu.