Ja plānojat sakārtot savu māju, izmantojot metodi "Out in the Open" (izvilkt ārā). Šis paņēmiens ir noderīgs neatkarīgi no tā, vai telpa ir pārblīvēta, dzīvojat salīdzinoši kārtīgā mājā vai pat esat pārāk sakārtots.
Lūk, kas jādara, raksta lifehacker. Izmēģiniet šo pat tad, ja viss jau sakārtots — varbūt īpaši, ja ir sakārtots.
Šo pārblīvēšanas un organizēšanas paņēmienu, tāpat kā daudzas citas, ir radījuši sakoptu māju guru The Minimalists.
Būtībā izvelkat visu no telpas, ko mēģināt sakārtot, neatkarīgi no tā, vai tas ir skapis, galds vai atvilktne. Patiesi, izvelciet visu laukā un sakraujiet kaudzē. Minimālisti saka, ka šī pieeja ir pretstats vienai no citām viņu metodēm, "iepakošanas ballītei", kas visu, sākot no noteiktas telpas vai vietas, ievieto kategorijās iedalītās kastēs, it kā pārvietotos uz citu dzīves vietu, pēc tam dzīvojiet ar šīm kastēm trīs nedēļas, izmantojot tikai to, kas patiešām nepieciešams.
Trīs nedēļas pēc “iepakošanas ballītes” atbrīvojas no tā, ko neizmanto, un pārējo noliek. Tomēr, atrodoties “Out in the Open”, nav tādas greznības, kā normāli dzīvot trīs nedēļas; visas lietas atrodas lielā kaudzē, un to tīrīšana un sakārtošana kļūst par tūlītēju nepieciešamību, ja dzīves vietā vēlas atkal brīvi pārvietoties.
Lasi arī: Septiņi noslēpumi, lai virtuves galds vienmēr izskatītos perfekti
Kas ir tas, ko darāt? Kad visas lietas ir izvilktas no ierastās vietas, reāli izjūtat to, kas jums ir. Bet tas ir jāsakārto, jo tas ir ceļā. Tas rada zināmu steidzamību, vienlaikus palīdzot tikt galā ar visu jucekli, kas ir izvilkts ārā.
Pēc tam vienkārši ir jāievēro vēlamā kārtošanas tehnika, kā parasti šķirojot glabāšanas, izmešanas, ziedošanas un pārdošanas kaudzēs, pirms glabājat vai atbrīvojieties no lietām. Jādara tā, kā uzskatāt par vajadzīgu.
Tas patiesībā ir viens no labākajiem paņēmieniem, jo tas labi darbojas visiem, pat, jo īpaši, cilvēkiem, kuri jau ir diezgan organizēti. Tas paredz līdzīgu priekšmetu glabāšanu kopā un ka visam ir nepieciešama noteikta vieta.
Visām iecienītākajām organizēšanas metodēm ir jāizmanto konteineri, plaukti, kastes un citi īpaši uzglabāšanas rīki, lai viss būtu kārtībā, kamēr tas ir noglabāts skapjos.
Pat ja stingri ievērojat visus uzglabāšanas un kārtošanas noteikumus, tiklīdz viss ir pazudis no redzesloka un prāta un māja izskatās reprezentabla, šajos skapjos un kastēs joprojām var uzkrāties pārāk daudz nevajadzīgu lietu. Iespējams, jūs pat nedomājat, ka tā ir problēma, jo vismaz tas viss ir sakārtots.
Periodiski mantas izraut ārā un radot tādu nekārtību, no kuras parasti cenšaties izvairīties, ir vajadzīgs diezgan regulāri, ik pēc diviem vai trim mēnešiem, lai varētu nolikt drēbes, ko vairs nevalkā, kas vairs nav vajadzīgas vai kas man vairs nav neder.
Tā ir arī lieliska ideja sīkumu atvilktnēm, garšvielu un zāļu skapjiem (vai jebkam, kas ir pilns ar produktiem, kam var beigties derīguma termiņš), garāžām vai nojumēm, apavu glabātuvēm un pat dzīvojamās istabas plauktiem. Lai arī cik kaitinoši būtu uz laiku veidot šo nekārtību, bet būs tā vērts paturēt tikai to, kas joprojām kalpo, un atlaist lietas, kas aizņēma pārāk daudz organizatoriskās telpas.