Vai kaķi sajūt sava saimnieka nāvi?

© Foto: Pexels.com

Interesanti, ka šajā jautājumā un apstiprinošajā atbildē ir dzīvnieku īpašnieku pusē. Pastāv dažādas hipotēzes, kas liecina par šīs parādības cēloņiem. Viena no tās būtībām ir tāda, ka nopietnu slimību beigu stadijā cilvēka organisms izdala noteiktas vielas, kuras kaķi un suņi uztver pēc smaržas.

Tas pats attiecas uz krasām cukura līmeņa izmaiņām asinīs cilvēkiem, kuri cieš no cukura diabēta un citiem ķermeņa darbības traucējumiem, kas izraisa nāvi.

Ir pat gadījumi, kad mājdzīvnieki, tuvojoties saimnieka nāvei, sāka uzvesties nemierīgi vai iekrita depresijā. Tālāk ekspertīzes rezultātā īpašniekiem tika konstatēta viena vai otra slimība, kas bez atklāšanas un laikus palīdzības būtu novedusi pie bēdīga iznākuma.

Foto: Pexels.com

Tātad var teikt, ka kaķi (un suņi) ne tikai sajūt nāvi, bet var arī brīdināt saimnieku par draudiem, tas ir, glābt cilvēka dzīvību. Protams, ir jāsaprot, ka kaķu iespējas tik svarīgā jautājumā kā slimību diagnosticēšana joprojām ir ierobežotas, tāpēc vajadzētu uzticēties profesionālam ārstam.

Visi kaķi savā veidā pārdzīvo saimnieka zaudēšanu. Daudz kas ir atkarīgs no kaķa savstarpējās pieķeršanās un rakstura. Vērts ņemt vērā arī to, ka suņi skaidrāk demonstrē savas emocijas citiem, jo ​​pēc būtības ir sabiedriskāki, bet kaķu jūtas nereti slēpjas dziļāk, taču tāpēc tās ir ne mazāk spēcīgas.

Vai kaķi jūt citu dzīvnieku nāvi?

Foto: Pexels.com

Attiecībā uz priekšnojautu, kas saistīts ar letālām izmaiņām citu dzīvnieku ķermenī, secinājums ir līdzīgs tam, kas tika sniegts par cilvēkiem. Cits jautājums ir par to, ka kaķis tādēļ ne vienmēr izrādīs ārēju satraukumu, lai gan tā arī notiek.

Tomēr, kad viens mājdzīvnieks nomirst, otrs, kaķis vai suns, var to palaist garām un neievērot. Zaudējuma sāpes ir pazīstamas daudziem augsti attīstītiem dzīvniekiem. Ziloņi, piemēram, rīko unikālas bēres saviem mirušajiem radiniekiem.

Jo spilgtāk spēcīgas jūtas izpaužas tiem kaķiem, kuri bijuši ļoti draudzīgi. Kādā patversmē brīvprātīgie šos mīluļus sauc par "nešķiramiem", jo šķiet, ka tos saista neredzams pavediens, viņi vienmēr staigā, guļ, spēlējas kopā un ir gatavi viens par otru iestāties.

Varat iedomāties, cik grūti ir zaudēt draugu. Ja tā notiek, kaķis parasti meklē pazudušo draugu pa dzīvokli, aicinoši ņaud un ieskatās katrā stūrī.

Arī cits stāvoklis - depresija - nav nekas neparasts. Tad kaķa saimnieks novēro kaķa apātiju, atteikšanos ēst, letarģiju. Paturiet prātā, ka šim nosacījumam nevajadzētu ievilkties, pretējā gadījumā var rasties veselības problēmas. Pēc pāris dienām mēģiniet spēlēties ar kaķi un pabarojiet to ar īpaši garšīgiem kaķu gardumiem.

Vai kaķi jūt savu nāvi?

Foto: Pexels.com

Noteikti esat dzirdējuši vairāk nekā vienu reizi no draugiem, vai varbūt jūs pats esat teicis, ka kaķis, gaidot savu nāvi, devās mirt. Daži šai parādībai piedēvē īpaša rituāla nozīmi, citi uzskata, ka kaķis vienkārši nevēlas satraukt savus saimniekus. Šādus stāstus dzird bieži, to ir diezgan daudz, un kaķu saimnieku viedokļi ļoti atšķiras. Kas īsti notiek un vai kaķi tiešām izjūt savu nāvi?

Diemžēl kaķiem nepiemīt tālredzības dāvana. Citādi kaķi uz ielas tik bieži nenokļūtu zem automašīnu riteņiem, nenomirtu no indes vai plēsēju rokām, un mājās kaķi izvairītos no priekšmetu norīšanas, vadu graušanas un lēkšanas no atvērtiem logiem. Šāda nāve ir pēkšņa gan cilvēkiem, gan kaķiem.

Bet stāstos par kaķu prognozēto nāvi nerunā par pēkšņu nāvi. Parasti šīs situācijas ir saistītas ar kaķa slikto veselību pirms aiziešanas.

Saimnieki ne vienmēr var saprast, ka viņu kaķi nejūtas labi, jo mājdzīvnieki bieži slēpj savas sāpes no citiem, lai neatklātu savu neaizsargātību. Tas ir evolūcijas mehānisms, kas ļauj dzīvniekiem izdzīvot savvaļā.

Arī tāpēc kaķi bieži pamet māju, ja jūtas īpaši slikti. Un diezgan sagaidāms, ka novājināts kaķis mirst uz ielas, jo ir daudz dzīvībai bīstamu faktoru: aukstums vai karstums, nepieskatīti suņi, agresīvi kaķi, automašīnas, infekcijas, saindētas ēsmas un žurkas, kas nomira no indes. Turklāt tie izrādās liktenīgi slimam mājas kaķim.

Uzvedības modelis, kas ļauj kaķim izdzīvot savvaļā, izrādās slikts risinājums mājas dzīvē. Galu galā tieši saimnieki var palīdzēt, nogādāt veterinārajā klīnikā apskatei un pārbaudēm, ārsta uzraudzībā veikt ārstnieciskos pasākumus, pēc kuriem kaķis jutīsies labāk un varēs dzīvot vēl daudzus gadus.

Foto: Pexels.com

Patiesībā tas ir tieši tas, kas jādara saimniekiem, kuri pamana kaķa slimības simptomus. Nevajadzētu pieļaut kavēšanos ar medicīniskās palīdzības sniegšanu, pretējā gadījumā var tērēt laiku un kaķis vairs nevarēs atveseļoties, neskatoties uz visiem ārstu pūliņiem.

Dzīvesstils

Šis ir īpašs kokteilis no kafijas, baltās šokolādes, kokosriekstu piena un amaretto - receptes autors iedvesmojies no ceļojumiem un mīlestības pret kafiju. Recepti īpaši restorānam Koventgārdenā radījusi “The Gardian” recepšu autore Emīlija Čiperfīlda.

Svarīgākais