Cik daudz miega vajag kucēniem?

© Foto: pixabay.com

Tāpat kā cilvēku mazuļiem, arī kucēniem visvairāk ir nepieciešams miegs, kad tie ir ļoti mazi, un, kļūstot vecākiem, viņiem tas ir nepieciešams mazāk. Protams, miegu katru dienu var ietekmēt tādas lietas kā fiziskās aktivitātes līmenis, barošana un cilvēka faktori, piemēram, spēles vai treniņi. Uzziniet, cik daudz kucēniem ir jāguļ un kādi ir kucēniem piemērotākie gulētiešanas ieradumi, kas var palīdzēt viņiem izveidot veselīgus miega ieradumus.

Suņi ir diennakts, daudzfāzu gulētāji, kas nozīmē, ka viņi lielāko daļu guļ naktī, bet dienas laikā guļ vismaz divas reizes, raksta Vets4pets.

Pieaugušie suņi guļ vidēji 10-12 stundas 24 stundu periodā. Augošiem kucēniem ir nepieciešams vairāk miega nekā lielākajai daļai pieaugušu suņu, un, kad tie ir ļoti mazi, viņu miegs ir ļoti daudzfāzisks — viņu īsie barošanas un aktivitātes periodi mijas ar miegu visas dienas garumā.

Pārsteidzoši maz ir zināms par kucēnu gulēšanas paradumiem, un ir maz pētījumu, kas palīdzētu tos labi izprast. Tomēr no pagātnes eksperimentiem zināms, ka pietiekami daudz miega ir ļoti svarīgi kucēnu augšanai.

Kāda kucēniem ir laba gulētiešanas rutīna?

Foto: pixabay.com

Kucēni un suņi var labi ievērot rutīnu, un daudziem paredzamība palīdz mazināt stresu un trauksmi. Tas var palīdzēt kucēnam atslābināties un aizmigt, ja pēc iespējas ātrāk sākat mācīt kucēnam gulētiešanas kārtību. Iepazīstiet savu kucēnu un nemēģiniet uzstāt, ka viņš iet gulēt, kad viņš ir tikai īsu brīdi nomodā un joprojām skraida apkārt un jūtas rotaļīgs.

Ir citas lietas, kas var liegt kucēnam vēlēties iekārtoties, kad lūdzat iet gulēt, piemēram, nepieciešamība doties uz tualeti, izsalkuma sajūta, ērtas, drošas gultas trūkums un daudzas citas aktivitātes, kas notiek ap viņu.

Nodrošiniet savam kucēnam ērtu gultu kucēnu būrī vai vietā, kur viņš jūtas droši un no kurienes viņš joprojām var jūs dzirdēt vai redzēt. Rotaļlietas, kas nodrošina komfortu, piemēram, kucēnam drošas mīkstās rotaļlietas vai košļājamās rotaļlietas, var palīdzēt kucēnam pašam iekārtoties, kad jūs to atstājat. Regulāri pārbaudiet rotaļlietas un košļājamās lietas, lai pārliecinātos, ka tās nerada aizrīšanās risku. Ja kucēns atrodas kastē vai kucēnu būrī, iekšpusē jābūt pieejamai ūdens bļodiņai, kas neizšļakstās un neizlīst.

Foto: pixabay.com

Tas ir atkarīgs no personīgās izvēles, kur guļ jūsu kucēns. Daudzi saimnieki savus kucēnus iekārto istabā pie pašiem vai atsevišķi no cilvēku ģimenes. Tas var palīdzēt izvairīties no miega traucējumiem nakts laikā. Citu kucēni sākumā guļ saimnieku guļamistabā, lai viņi varētu reaģēt, ja kucēns naktī pamostas un ir jāizlaiž uz tualeti. Pārcelšanās saimnieka mājās no audzētāja t.i. uz jaunu vidi kucēnam var būt saspringta, tāpēc, iespējams, vēlēsities sniegt viņam pārliecību nakts laikā, ja viņš pamostas, vai nu turot viņu tuvumā vai, ja viņš droši atrodas kastē, netālu.

Barošana tuvu gulētiešanas brīdim var padarīt kucēnu nemierīgu, tāpēc pārliecinieties, vai jūsu kucēnam ir bijis zināms laiks un viņš ir bijis tualetē starp barošanu un gulētiešanas laiku. Kucēniem bieži ir “trakas piecas minūtes”, kad viņi gatavojas iet gulēt, tāpēc jums būs jāļauj viņiem iziet no “trakuma”, pirms mēģināt viņus nomierināt.

Foto: pixabay.com

Lai kur liktu viņu gulēt, ja savam kucēnam izmantosiet to pašu gulēšanas režīmu un, iespējams, pat kādu vārdu vai frāzi pirms gulētiešanas, viņš drīz uzzinās, kas ir gulētiešanas laiks. Ja ir jāceļas naktī, lai aizvestu kucēnu uz tualeti, vislabāk to darīt ar pēc iespējas mazāku satraukumu, lai viņi to neuzskatītu kā pusnakts rotaļu sesijas iespēju.

Iepazīstot savu kucēnu, sāksiet atpazīt, kad viņam ir nepieciešams gulēt. Pārliecinieties, ka viņi guļ tik daudz, cik nepieciešams, un neuztraucieties, ja tas šķiet daudz, it īpaši pirmajās nedēļās. Kamēr kucēns ir rotaļīgs un laimīgs, kad tas ir nomodā, nav jāuztraucas, un varat strādāt pie kucēna gulētiešanas rutīnas, lai viņu sagatavotu.

Kā nomierināt kucēnu pirms gulētiešanas?

Foto: pixabay.com

Iespējams, jau esat novērojuši, ka kucēni pirms gulētiešanas bieži vien piedzīvo “zoomies”. Tas ir pilnīgi normāli, ka viņi vēlas aizrautīgi spēlēties ar rotaļlietām vai sāk čīkstēt un spēlēties, kad jūs domājat viņus likt gulēt. Ja viņiem ir jāatbrīvojas no liekās enerģijas un rotaļīguma, tas viņiem ir vieglākais veids, kā to izdarīt. Saimnieks vēlētos, lai viņi nomierinās un ir pilnīgi gatavi, ka viņi vēlētos iet gulēt.

Foto: pixabay.com

Fiziskie vingrinājumi ir viens no veidiem, kā nogurdināt kucēnu, taču augoša kucēna ķermenim tas ir daudz labāk, ja viņš pats nosaka vingrošanas līmeni, ko viņš spēj, nevis saimnieks pats mēģina to nogurdināt, rosinot fiziskas spēles.

Arī garīgie vingrinājumi un apmācība vai deguna izmantošana lietu atrašanai ir nogurdinoši kucēnam, taču bez ķermeņa nodarbinšānas, un tie var būt ļoti noderīgi, ja vēlaties, lai kucēns nomierinās. Īsa apmācības sesija, izmantojot mazus, garšīgus našķus, var palīdzēt garīgi nogurdināt kucēnu, to neaizraujot. Mierīgai paslēpes spēlei ar kucēna rotaļlietām var būt tāds pats efekts.

Foto: pixabay.com

Neaizmirstiet sava kucēna tualetes pauzes jebkuras spēles vai treniņa laikā un vēlreiz tieši pirms gulēšanas.

Dzīvesstils

Skaistas brīnumpārvērtības veic "Salvijas pārvērtības" Liepājā. Ar meikapa un aksesuāru palīdzību atklāt sievietē skaisto, netveramo, trauslo un īpašo. Nelieli otas pieskārieni spēj darīt brīnumus. Un skaistas esam mēs visas, tikai jāprot to pareizi izcelt un parādīt, sevi raksturo "Salvijas pārvērtības".