6 lietas, ko interjera dizaineri nekad nedara savās mājās

© Foto: depositphotos.com

Neizvēlieties krāsas, pirms neesat izvēlējies priekšmetus pārējai telpai. Neatkarīgi no tā, vai pārvācaties uz jaunu māju vai uzlabojat savu pašreizējo telpu, var būt grūti izlemt, kā tieši vēlaties to iekārtot un padarīt to par savu. Vai krāsa izskatās pārāk tumša? Vai dzīvojamā istaba ir pārāk pārpildīta? Vai atmosfēra ir pozitīva un viesmīlīga. 

“Labi līdzsvarota telpa ne tikai uzlabo izskatu un sajūtu…, bet arī rada psiholoģisku ietekmi,” sacīja Šeherazade Luna, sertificēta interjeriste un “Lunn Interiors” dibinātāja. “Tāpat kā tīra māja rada miera sajūtu… to pašu var teikt par labi ieplānotu telpu,” raksta Huffpost.

Ko dizaineri izvairās darīt, iekārtojot savas mājas un kāpēc tas ietekmē telpas izveidi, kur viņi jūtas ērti un laimīgi.

1.kļūda: vispirms izvēlieties telpas krāsas toni

Foto: pixabay.com

"Viena [kļūda], ko es vienmēr redzu, ka cilvēki [pieļauj]... ir viņi [izvēlas krāsas] uzreiz," sacīja Nataša Hābermane, interjera dizainere, dekoratore un “Natasha Habermann Studio” īpašniece.

Tam faktiski vajadzētu būt pēdējam solim, iekārtojot māju. Tā kā ir tūkstošiem krāsu iespēju, viņa iesaka vispirms izvēlēties dekoru un aksesuārus, kas patiešām patīk, un pēc tam izvēlēties krāsu, pamatojoties uz to. Piemēram, pat ja zināt, ka vēlaties gaiši zilu istabu, ir vieglāk pieskaņot precīzu toni, ja jau ir gultas veļa, paklāji un citi dekoratīvi priekšmeti, ko vēlaties izmantot telpai.

"[Pretējā gadījumā] vienmēr cīnīsities ar krāsu, nevis piespiedīsit krāsu strādāt ar visu pārējo, ko jau esat izvēlējies," viņa teica. Viņa ne tikai aplūko dekorus un aksesuārus, bet arī iesaka domāt par to, kā plānojat izmantot telpu, ko krāsosit. "Tas patiešām ir par to, kādu atmosfēru mēģināt radīt telpā," viņa piebilda. "Padomājiet par diennakts laiku telpā, kurā dzīvojat."

Iespējams, vēlēsities “spilgtāku un optimistiskāku” krāsu telpai, kur pavadāt dienas stundas, piemēram, virtuvē, un “omulīgāku” krāsu vietai, kur pavadāt laiku vakarā, piemēram, guļamistabā.

2.kļūda: pārāk daudzu tendenču iekļaušana

Foto: pixabay.com

"Es stingri ticu, ka, dekorējot savu māju, priekšroka dodama mūžīgiem priekšmetiem, nevis īslaicīgām tendencēm," stāstīja Luna. "Tendences var būt jautras, taču tām nevajadzētu būt telpas centrālajam punktam."

Iesaka pievienot tendences, izmantojot mazākus priekšmetus, ko vēlāk varat atsvaidzināt, ja nolemjat mainīt, piemēram, dekoratīvos spilvenus, lampas un kafijas galdiņa piederumus.

"Lielākas investīcijas, piemēram, dīvāni, telpā mēdz pievērst ievērojamu uzmanību, tāpēc ir svarīgi izvēlēties tādas mēbeles, kas izturēs laika pārbaudi," viņa paskaidroja. Mūžīgi izstrādājumi parasti ir “klasiski stili ar vēsturisku nozīmi”, savukārt moderniem priekšmetiem var būt unikāls, mūsdienīgs izskats. "Sajaucot mūžīgo dizainu ar moderniem akcentiem, varat izveidot telpu, kas ir gan stilīga, gan izturēs laika pārbaudi," viņa teica.

3.kļūda: telpas pārpildīšana ar mēbelēm un aksesuāriem

Foto: pixabay.com

"Jūs nekad nenovērtēsiet telpas estētiku, ja ir pārāk daudz," sacīja Rons Reners, Starptautiskās sertificēto interjera dekoratoru (C.I.D.) dibinātājs un prezidents. "Saglabājiet to vienkāršu, paturot prātā, ka pārāk daudz dekoru, pat jauku dekoru, var izraisīt stresu un apjukumu."

Lasi arī: No kurienes mājās rodas putekļi un kā ar tiem cīnīties? Padomi tīrai mājai

Tātad, kā zināt, vai vienā telpā ir pārāk daudz lietu? Ja ir grūti pārvietoties, nesaskrienoties ar mēbelēm, vai, ieejot, tā izskatās pārblīvēta, tas ir rādītāji sliktam interjeram, skaidroja Reners.

Svarīgi ir arī izvairīties no telpas pārpildīšanas ar noteiktām krāsām un rakstiem. Piemēram, pārāk daudz tumšu krāsu izmantošana var likt justies nogurušam vai pat nomāktam. Arī daudzu dažādu rakstu sajaukšana var radīt haosu.

Vislabāk ir ierobežot rakstu skaitu un atrast perfektu līdzsvaru starp vienkrāsainām krāsām un jautriem rakstiem. Apsveriet, vai izvēlētās mēbeles patiešām ir funkcionālas cilvēkiem, kuri tās izmantos, un kā tās izmantots.

4.kļūda: priekšmetu funkcionalitātes ignorēšana

Foto: pixabay.com

Ja vēlaties savai mājai pievienot mēbeli vai citu priekšmetu, ir svarīgi ne tikai domāt par to, kā tas izskatīsies, bet arī par to, kādam nolūkam tas kalpos. Margarita Bravo, interjera dizainere, dekoratore un savas dizaina studijas īpašniece, izskaidro savu domāšanas procesu, izvēloties jaunu priekšmetu.

"Piemēram, kaut kam tik vienkāršam kā viesistabas dīvānam... Es vēlos pārliecināties, ka tas ir ērts, vai tam ir pareizais muguras atbalsts [un], lai tas ... der visai ģimenei," viņa teica. "Es arī vēlos, lai tas būtu augstas veiktspējas, tāpēc to būtu viegli tīrīt un tas kalpotu ilgi."

Apsvērusi funkcionalitāti un izturību, dizainere arī pārbauda, ​​vai tas atspoguļo viņas stilu un personību.

5.kļūda: nepārdomāts apgaismojums

Foto: pixabay.com

No gaismas ķermeņiem un stāvlampām līdz svecēm un gaismām - ir tik daudz apgaismojuma iespēju, kad runa ir par telpu un āra telpu dizainēšanu. Rakela Renere, sertificēta interjera dizinere un C.I.D. direktore, sacīja, ka viņa izvairās paļauties tikai uz tradicionālo vai standarta apgaismojumu savās mājās.

"Unikālie apgaismes ķermeņi, līdzīgi kā unikāls mākslas darbs vai mēbeles, piešķir telpas gaisotnei patīkamu estētiku... ne tikai vienkārši nodrošina gaismu," viņa teica. Piemēram, viņai patīk lustras sajūta virtuvē vai vannas istabā vai skaists piekarināms gaismeklis (viens gaismas ķermenis, kas karājas no griestiem) uz naktsskapīša, nevis parasta lampa.

6.kļūda: koncentrēties uz to, kā telpai “vajadzētu izskatīties”

Foto: pixabay.com

Izplatīta kļūda ir tā, ka rīkojieties droši un vienkārši atkārtojiet to, ko esat redzējis draugu mājās, vai tendences, ko esat redzējis tiešsaistē, sacīja Hollija Hikija Mūra, interjera dizainere un Holly Hickey Moore Design īpašniece.

Cilvēki "mēģina ievērot redzētos noteikumus un aizmirst, ka projektēšanas laikā patiešām nav noteikumu," viņa teica. "Šī pieeja bieži paralizē lēmumu pieņemšanu un noved pie izvēles’bez iedvesmas."

Tā vietā iesaka uzticēties saviem instinktiem, nepārdomāt un iekārtot tā, lai patiesi atspoguļotu jūs pašus. "Lai gan mums bieži ir jāģērbjas un jāuzvedas noteiktā veidā sabiedriskās vietās, mājas ir vieta, kur varu patiesi būt es pats un justies pārliecināts un apmierināts ar to, kas mani ieskauj."

Dzīvesstils

Kad pasažieri iekāpj lidmašīnā, stjuarti regulāri veic virkni smalku novērojumu, no potenciālo nemiernieku identificēšanas līdz to personu identificēšanai, kuri varētu būt noderīgi ārkārtas situācijā, taču lidmašīnas apkalpe pievērš uzmanību arī pasažieru veselības stāvoklim, un, ja ir aizdomas par nopietnām problēmām, ceļotājam var atteikt iekāpšanu, sacīja pieredzējusi stjuarte izdevumam “Sun Travel”.

Svarīgākais