2.lapa

VSIA “Latvijas Koncerti” rīkotā festivāla “Eiropas Ziemassvētki” ietvaros 26. decembrī Spīķeru koncertzālē kamermūzikas šarmam aicinās ļauties koncertprogramma “Verdi, Štrauss, Šūberts un latvieši”.
Koncertā uzstāsies “NYX Trio”, kurā muzicē trīs pieredzējušas kamermūziķes - flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja.
Uz skatuves viņām pievienosies jaunais vokālais talants Brigita Reisone (attēlā).
Līdztekus tradicionālajām Ziemassvētku melodijām skanēs lappuses no itāļu opergrandu Gaetāno Doniceti un Džuzepes Verdi sirdssiltās mūzikas, vācieša Riharda Štrausa bezgalkrāsainās vokālās lirikas un austriešu romantiķa Franča Šūberta dziesmotās daiļrades, arī mūsu pašu skaņražu - klasiķu Jāzepa Vītola un Arnolda Šturma un laikabiedru - Imanta Zemzara, Aivara Kalēja un Lolitas Ritmanis un Hellas Milbretas-Holmas - dziļi latviskās skaņumākslas.