TOP13 notikumi kultūrā no 3. līdz 9. oktobrim

4.lapa

Krimināldrāma par 90. gadu Rīgu

Foto: publicitātes

Trešdien, 8. oktobrī, kinoteātrī “Forum Cinemas” notiks “Kriminālās ekselences fonds” radošās komandas jaunā filmas, kriminālās drāmas “Tumšzilais Evaņģēlijs” pirmizrāde.

Pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā filma nonāks no 10. oktobra.

Filmas veidotāji brīdina: tas nebūs nekāds “KEF-2”. “Tumšzilais evaņģēlijs” stāsta par unikālu, pat tumšu periodu Latvijas vēsturē - 90. gadu vidu, kad pēc PSRS sabrukuma vēl pavisam jaunā valsts taustījās un centās pielāgoties pilnīgi jauniem dzīves apstākļiem un noteikumiem.

Latvija kļuva par sava veida Mežonīgajiem austrumiem, kur izdzīvoja stiprākais, un nereti abās likuma pusēs darbojās vieni un tie paši cilvēki.

Publicitātes foto

Un tomēr pat tik tumšos laikos bija cilvēki, kuri dzīvoja un darbojās pēc sirdsapziņas un centās rīkoties taisnīgi.

Jauns kriminālpolicijas izmeklētājs Romāns Skulte sāk strādāt policijas iecirknī Rīgā 90. gadu vidū. Skulte ir entuziasma pilns, bet ātri vien saprot, ka ar ideālismu tālu netiks, un, lai cīnītos gan ar kriminālo pasauli, viņam nāksies pārkāpt šādus tādus noteikumus un principus.

Publicitātes foto

Filmas režisors Oskars Rupenheits plašākai publikai ir pazīstams ar savu iepriekšējo filmu, kriminālkomēdiju “Kriminālās ekselences fonds”, kura kļuva par vienu no 2018.gada skatītāko pašmāju filmu un saņēma divas “Lielais Kristaps” balvas.

“Lai arī filmas tēma ir visai drūma, es tomēr nevaru izvairīties no ironijas un humora, ko redzu dzīvē, un arī vizuāli es cenšos radīt ko acij pievilcīgu.

Publicitātes foto

Kādēļ tieši šis stāsts? Laikam jau tādēļ, ka vēlos apmierināt savu interesi par cilvēka prāta un dvēseles iekšējo darbību.

Es pievēršos tēmām, kas man personīgi ir nozīmīgas. Cenšos ieskatīties sevī un atzīt korupciju un liekulību starp savu sirdi un prātu, starp to, kā sevi projicēju sabiedrībā, un visu to jucekli, kas no tā izriet - tas zināmā mērā atspoguļojas arī mūsu filmā,” stāsta režisors.

Lomās: Raitis Stūrmanis, Viesturs Berkmanis, Elīna Avotiņa, Armands Guļāns un citi. Stāstu veidojis un filmu režisējis Oskars Rupenheits.

Filmas treileris:

Turpinājumu lasi nākamajā lapā