2.lapa
Ceturtdien, 8. maijā, sezonas pēdējais jauniestudējums Latvijas Leļļu teātrī - pieaugšanas stāsts pusaudžiem un pieaugušajiem “Pirmā jauniete”. 12+. Režisors - Roberts Dauburs.
Kā ir būt visvareno dievu Zeva un Hēras meitai un vienmēr palikt vecāku ēnā? Kā ir būt pirmajai jaunietei pasaules vēsturē un samierināties, ka tāda paliksi vienmēr? Vai cilvēcība, ko uztveram kā vājību, drīzāk nav dievišķa?
Pieaugšana - tas ir ceļojums, kura laikā sākam attālināties no bērnības un uzsākam apzinātu ceļu, lai atklātu savu identitāti.
Tomēr tikai mēs katrs pats zinām, cik grubuļains un nevienmērīgs ir šis ceļš. Tas, ko prezentējam pasaulei, reti kad ir tas, ko jūtam un piedzīvojam patiesībā. Un izšķiršanās, cik daudz realitātes gribam rādīt citiem, ir universāla dilemma. Tik universāla, ka to piedzīvojusi pat pirmā pasaules vēsturē zināmā jauniete, sengrieķu jaunības dieviete - Hēbe.
“Senās Grieķijas kultūras mantojums mums devis milzīgu daudzumu vērtību, ko cienām un novērtējam arī šodien - demokrātiju, teātri, Olimpiskās spēles. Bet visvairāk noslēpumu apvīts ir Senās Grieķijas mitoloģiskais mantojums, ko esam lasījuši, attēlojuši, analizējuši un dekonstruējuši cauri laikiem. Šo gadu tūkstošu laikā nepamatoti vismazāk balsstiesību piešķirtas visjaunākajai no dievēm, kurai šoreiz beidzot ļausim runāt - pusaudzei Hēbei,” stāsta jauniestudējuma autore - dramaturģe Linda Rudene.
Režisors Robers Dauburs savā radošajā komandā aicinājis mākslinieci Justīni Jasjukeviču, kura radījusi scenogrāfiju, telpu, tērpus un izrādes vizuālo tēlu. Muzikālās partitūras radīšana uzticēta komponistam Tomasam Ančam, bet pie gaismu partitūru veidos Māra Aniņa. Vareno dievu lomās iejutušies aktieri Anna Klišāne, Matīss Millers un Baiba Vanaga.
Režisors skatītājiem uzticējis aktīvu līdzdalību - viņi kļūs par fotokorespondentiem, kuri fiksē Hēbes ceļojumu pieaugšanā.
Nākamās izrādes: 10. un 13. maijā.