Pirmizrādes, viesizrādes, diplomdarba pirmizrāde un atgriešanās repertuārā.
PIRMIZRĀDE
Piektdien, 10. janvārī, pirmizrāde Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” - tur pirmo reizi strādā režisors Viesturs Roziņš, iestudējot Fila Portera lugu „Divu siržu zēns”, kas tapusi pēc Hameda Amiri romāna ar tādu pašu nosaukumu.
Iestudējums, kuram režisors devis žanrisko apzīmējumu "krimināls ceļojums", balstīts dokumentālā afgāņu bēgļu stāstā.
„Liepājā jūtos ērti - aktieri ir ļoti atdevīgi darba procesam, ieinteresēti, daudz diskutējam, skatāmies filmas, satikāmies arī ar afgāņu puisi, kurš šobrīd dzīvo Latvijā. Process ir mierpilns, Liepāja ir ļoti pateicīga pilsēta mākslas radīšanai,” par savu pirmo darba pieredzi Liepājas teātrī stāsta Viesturs Roziņš.
Taliban kontrolētajās teritorijās darbojas šariata likumi. Aizliegts teātris, mūzika, humors un sieviešu viedoklis. Tas, ko redzēsiet uz Liepājas teātra skatuves - saskaņā ar reliģijas dogmām - ir “grēcīgs” un noved cilvēkus no “pareizā” ceļa.
Šis ir stāsts par ģimeni, kas pārkāpj robežas. Māte, tēvs un trīs dēli, kas sapņo par futbolu un kino. Viņi ir no Afganistānas. Viņi bēg no Taliban. Viņiem priekšā ir piedzīvojumiem bagāts ceļojums. Un viņiem visiem ir lielas sirdis.
„Strādājot pie šī materiāla, ik pa laikam nepamet sajūta, ka tā ir brāļu Grimmu pasaka. Taliban likumi un aizliegumi sievietēm nešķiet reāli, taču tā ir īstenība. Tomēr šis nav politisks darbs, šis ir darbs par ģimeni. Lugā attēlotie notikumi ir dramatiski un šausmu pilni, taču skatītājs tos ieraudzīs bērnu acīm, jo tieši viņi ir galvenie vēstītāji - un par spīti notikumiem - tā ir viņu bērnība, kuru viņi izdzīvo, rotaļājas, spēlē futbolu un piedzīvo, tāpat kā citi bērni,” par lugu saka Viesturs Roziņš.
Varoņu ceļš lidmašīnā, laivā, mašīnā, pāri māju jumtiem, vienā sirdspukstā un sardīņu kamolā, ko viņi veido ļoti ciešā mijiedarbībā viens ar otru, mums “laimīgajiem” paveras drošā distancē. Laikā, kad bailes par drošību kļūst aizvien aktuālākas, arī stāsts par Taliban vairs nav tikai par viņiem, bet arī par mums.
„Bieži vien mēs visus bēgļus uzlūkojam vienādi, taču man gribas parādīt, ka katrs stāsts ir atšķirīgs. Un galu galā arī daudziem no mums ģimenes locekļi ir bijuši bēgļu gaitās,” režisors papildina.
Izrādē lomas atveido aktieri Anete Rimkus, Sandis Pēcis, Valts Skuja, Kārlis Ērglis, Artūrs Irbe.
Kopā ar režisoru strādā mākslinieks Valters Kristbergs, oriģinālmūziku radījis komponists Jēkabs Nīmanis, liekot akcentu uz lugas izteikti ritmiskajām alūzijām. Gaismu partitūru veido Ēriks Gertners. Lugu no angļu valodas tulkojusi Ludmila Roziņa.
Nākamās izrādes: 11. janvārī (pēc šīs izrādes paredzēta tikšanās ar izrādes veidotājiem) un 19. janvārī.