TOP 10 notikumi kultūrā no 2. līdz 8. novembrim

7.lapa

Glezniecisks ceļojums skaņu un kustību pasaulē

Foto: publicitātes

Piektdien, 8. novembrī, plkst.19.00 koncertzālē “Latvija” uz glezniecisku ceļojumu skaņu un kustību pasaulē, kuru rada, veido cilvēka balss un cilvēka ķermenis, aicina Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un dejotāja, horeogrāfe Lilija Lipora.

Līdzīgi kā glezniecībā, kur vērojami visdažādākās intensitātes otas triepieni un krāsu faktūras, arī šīs programmas komponistu mūzikas valodā sastopami visplašākā diapazona izteiksmes veidi, kurus Latvijas Radio kora balsis (attēlā) un Lilijas Liporas kustības un gongu spēle padara par dzīviem mākslas darbiem.

Blīvs slāņainums mijas ar caurspīdīgu skaņukrāsu faktūru, kas rezultējas pārpasaulīgās mūzikas partitūrās. No smalka minimālisma līdz raitam un biezam skaņurakstam, bez striktas formas un laika līniju nogriežņiem, brīvi plūstot un ļaujoties mākslas piedzīvojumam. Tikpat brīvi un plūstoši ir arī mūzikas autoru - Džona Keidža, Riharda Zaļupes, Jāņa Ivanova un Žibokles Martinaitītes - radītie un veidotie teksti, kas virknējas abstraktu patskaņu un zilbju krellēs ar virstoņu dzidrajiem uzplaiksnījumiem.

Komponisti savas partitūras veidojuši kā iluzionisti un faktūru burvji.

Lilija Lipora ir izcila latviešu horeogrāfe un kustību režisore, kas pazīstama ar savu darbu Latvijas teātra un dejas jomā. Viņa piedalījusies dažādos laikmetīgās dejas projektos un festivālos, viņas darbi izceļas ar novatorisku pieeju un spēju apvienot dažādus mākslas žanrus.

“Dejai ir valoda un katra deja ir kā stāsts. Tajā vienai kustībai var būt dažādas nozīmes - viena, ko pamana skatītājs, bet dejotājam tas var būt kaut kas pavisam cits,” pārliecināta ir Lilija Lipore.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

“Seksa atkarība raksturo piespiedu vajadzību pēc seksuālām darbībām. Dažiem cilvēkiem atkarība no seksa var būt ļoti bīstama un radīt ievērojamas grūtības attiecībās. Tāpat kā narkotiku vai alkohola atkarība, tā var negatīvi ietekmēt personas fizisko un garīgo veselību, personiskās attiecības, dzīves kvalitāti un drošību,” raksta healthline.com.

Svarīgākais