TEĀTRA AFIŠA novembrim

2.lapa

PIRMIZRĀDE

Cilvēka neziņas pārlaicīgā daba

Foto: publicitātes

Piektdien, 1. novembrī, plkst. 19.00 pirmizrāde Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī - izcilā franču dramaturga Moljēra luga “Tartifs”. 14+. Režisors - Sergejs Golomazovs.

Moljēra spožā komēdija “Tartifs” tiek dēvēta par visu laiku lugu, un tas nav pārspīlēts: lai arī rakstīta 1664. gadā, tā joprojām ar panākumiem tiek iestudēta teātros visā pasaulē un jau astoņas reizes tikusi arī ekranizēta.

Smalkais, vieglais, smieklīgais un tajā pašā laikā dziļais, gudrais un trāpīgais teksts joprojām nav zaudējis ne savu šarmu, ne aktualitāti - tam par iemeslu kalpo arī fakts, ka autoram izdevies radīt pārlaicīgus tēlus un situācijas.

Publicitātes foto

Cienījamā Orgona kunga mājā apmeties kāds Tartifs - svēts cilvēks, pēc saimnieka un viņa mātes domām. Pārējie mājnieki gan nepiekrīt šādam vērtējumam, taču visi mēģinājumi pārliecināt Orgonu ir ne tikai veltīgi, bet arī izraisa viņā patiesas dusmas un stiprina pārliecību par sliktajiem nodomiem, ko perina sieva, bērni un kalpi. Tikmēr viesis ievieš savu kārtību mājā, un Orgons ne tikai visam piekrīt, bet pat gatavojas izprecināt Tartifam savu meitu, lai gan viņa jau sen ir apsolīta citam. Šim plānam nepiekrīt ne meitene, ne viņas īstais līgavainis, ne brālis, ne... Vispār šim plānam gandrīz neviens nepiekrīt, tāpēc skatītāju gaida intrigas, sazvērestības un īstas cīņas... par naudu un jūtām.

Režisors Sergejs Golomazovs šajā iestudējumā iecerējis izpētīt cilvēka neziņas pārlaicīgo dabu, kas ir tikpat komiska, cik bīstama.

Par laimi, šajā stāstā uzvar veselais saprāts un mīlestība!

Publicitātes foto

“Es domāju, ka šī ir izrāde, kurā tiek pētīti cilvēku sociālās un morālās pavedināšanas destruktīvie mehānismi, ko veic tādi varoņi, tādi morāles spekulanti kā Tartifs... Tiek pētīts, kā sabiedrības viedoklis vai kāda indivīda viedoklis, vai kādas kopienas viedoklis kļūst mantrausīgs pret visa veida šaubīgiem cilvēkiem; kļūst neaizsargāts no cilvēkiem, kuri ir apveltīti ar visādu apšaubāmu psiholoģiju, apšaubāmām idejām, apšaubāmām cilvēciskajām īpašībām.

Kā tas notiek, kāds ir mehāninisms, pēc kā notiek “inficēšanās” ar šādiem cilvēkiem - tas tiek aplūkots šajā izrādē,” stāsta Sergejs Golomazovs.

Publicitātes foto

Radošā komanda: režisors - Sergejs Golomazovs, gaismu mākslinieks - Maksims Ustimovs, scenogrāfija un kostīmi - Mihails Kramenko, scenogrāfa asistente - Paraskēva Deikina, kostīmu mākslinieka asistente- Valentīna Začiņajeva.

Izrādē piedalās: Maksims Busels (attēlā), Jakovs Rafalsons, Tatjana Lukašenkova, Veronika Plotņikova, Dmitrijs Jegorovs, Jūlija Berngardte, Igors Čerņavskis, Jekaterina Frolova, Konstantīns Ņikuļins, Rodions Kuzmins, Ņikita Osipov, Mihails Širjajevs un Jevgeņijs Čerkess.

Izrāde krievu valodā ar titriem latviešu un angļu valodā.

Nākamās izrādes: 2. novembrī plkst. 19.00, 3. novembrī plkst. 18.00, 10. novembrī plkst. 18.00, 22. novembrī plkst. 19.00 un 23. novembrī plkst. 12.00.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Kāpēc dažiem cilvēkiem var rasties grūtības zaudēt svaru, neskatoties uz to, ka viņi pareizi ēd un regulāri vingro, zinātniska teorija to izskaidrot. Svara nomešana var būt grūts uzdevums, un bieži vien šķiet, ka neatkarīgi no tā, cik daudz pūļu pieliktu, svars nekrītas.

Svarīgākais