TOP 10 notikumi kultūrā no 8. līdz 14. jūnijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Kemlere un Žitluhina, Eņģele un Jansone, Neiburga un Gruntmane, “Kamēr…” un Imany.

Ievas Kemleres jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

Sestdien, 8. jūnijā, plkst.18.00 Dzērbenes Augstā kalna estrādē gaidāms estrādes mākslinieces, horeogrāfes un dejotājas Ievas Kemleres 40 gadu jubilejas koncerts.

Koncerts iecerēts mākslinieces dzimtajā pusē Dzērbenē (Dzērbenes pag., Cēsu nov.), kur izdejoti pirmie deju soļi, un iestudētas pirmās horeogrāfijas.

Kā košs dzimšanas dienas ziedu pušķis, kurā katra puķe ar savu temperamentu, krāsu un formu, koncerta programmā iecerēti Ievas spilgtākie estrādes žanra darbi, kas raksturo mākslinieces radošo dzīvi un šī brīža plaukumu.

Koncertā varēs baudīt mākslinieces radītas oriģinālhoreogrāfijas ar dažādu stilu un ekspresijas elementiem no dažādām dejām gan pie latviešu, gan ārzemju autoru mūzikas, ko izpildīs dziedātājs Daumants Kalniņš, mūziķi Romāns Vendiņš, Kaspars Kurdeko, Toms Poišs un Rihards Goba, dejotāji Kārlis Kemlers, Zane Stūre, Rolands Šteinbergs, Mārtiņš Kagainis un, protams, pati gaviļniece Ieva Kemlere.

Ieva Kemlere plašāk pazīstama kā TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” dalībniece un 3. sezonas uzvarētāja (kopā ar deju partneri aktieri Aināru Ančevski). Mazāk zināms, ka Ieva estrādes žanrā kā horeogrāfe un dejotāja darbojas jau teju 20 gadus, jo nereti horeogrāfs paliek nepamanīts aizskatuvē. Ir daudzi muzikāli iestudējumi, kuros Ieva sadarbojusies ar Latvijā zināmiem skatuves māksliniekiem, tostarp dziedātāju Daumantu Kalniņu, mūziķiem un dejotājiem. Ilgstošas sadarbības rezultātā ir izveidojies kopīgs repertuārs, no kura spilgtākie darbi tiks izdziedāti, izspēlēti un izdejoti jubilejas koncertā.

Koncerta pirmajā daļā varēs baudīt latviešu komponistu mūziku ar latviešu dzejnieku vārdiem, bet otrajā - ārzemju autoru darbus. Pirmajā daļā izskanēs arī Daumanta Kalniņa kompozīcija, kas sarakstīta Dzērbenē.

Publicitātes foto

Ieva ir dzimusi Cēsīs un jau kopš dzimšanas dzīvojusi Dzērbenē. Lai gan skolas gaitas, vēlāk studijas, kā arī profesionālā darba gaitas vairāk pavadītas Rīgā, Dzērbene ir vienmēr bijusi kā dvēseles veldzējuma saliņa, uz kuras atgūties un attīrīties, kur smelties iedvesmu saviem darbiem.

“Dzērbene ir manas mājas. Kā kokam saknes, tā man šī skaistā, mīļā vieta.

Tā ir vieta, kur joprojām dzīvo mana mamma, kur apglabāts mans tētis, kur dzīvo cilvēki, kuri mani atceras kā mazu meiteni ar sapni par dejošanu. Tieši Dzērbenē iemācījos savus pirmos deju soļus un pati organizēju koncertu savā mazajā mūsu ģimenes mājas istabiņā ar četriem skatītājiem, vēl nezinot, kas mani sagaida. Un joprojām šajā mājā tiek radīti jauni mākslas darbi, tikai nu jau rādīti plašākai auditorijai. Man būs neizsakāms prieks un saviļņojums dejot savā dzimtajā vietā,” tā Ieva Kemlere.

Ieva ir pētījusi dejas mākslu no cita rakursa, mēģinot nojaukt uzliktos dejas standartus un rāmjus, tā, ļaujot tai brīvi plūst, un, stāstīt savu stāstu. Tomēr visvairāk viņai patīk veidot horeogrāfijas pāru dejām jeb duetiem, kur spēcīgi savienojas vīrišķā un sievišķā enerģija, kas ir īpaši saistoša arī skatītājiem.

Ne velti lielākā daļa pasaules mākslas darbu ir par mīlestību, par vīrieti un sievieti, par attiecībām, par dzīvības turpinājumu. To arī varēs baudīt koncertā “Pieskārieni”.

Radošā komanda: mākslinieciskā vadītāja Ieva Kemlere, režisors/konsultants Valdis Pavlovskis, gaismu mākslinieks Egils Kupčs, kostīmu mākslinieces Ieva Kemlere un Zane Stūre.

Ieeja Dzērbes Augstā kalna estrādē no plkst.17.00. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais