Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Vilipsons un Daugule, kino brīnumi, “Anna Kareņina”, “Ērces”, Lielais koncerts, Rīgas festivāls un Teātra festivāls Latgalē.
Piektdien, 31. maijā plkst. 16.00 Aleksandra Čaka muzejā tiks atklāta mākslinieka Aivara Vilipsona (attēlā) jubilejas izstāde “Talanta mirdzēšana”, kurā būs apskatāmi jaunākie mākslinieka darbi.
Godinot mākslinieku, oriģināldarbu izstāde muzejā būs aplūkojama visas vasaras garumā.
Izstādes darbos būs iespēja meklēt un saskatīt mākslinieka vīzijas par nākotnes meklējumiem dzīvē un daiļradē, kā arī atmiņas par pagātnes atziņām un piepildījumu.
A.Čaka muzeja sadarbība ar mākslinieku aizsākās 2002. gadā, kad viņš uzzīmēja pirmo Ziemassvētku apsveikumu, no kura tapa pastkarte visiem muzeja draugiem un sadarbības partneriem.
Vēlāk oriģinālo pastkaršu zīmēšana jau kļuva par tradīciju, kas turpinājās jaunā kvalitātē - grāmatu dizainā.
Mākslinieks ilustrējis vairākas Aleksandra Čaka muzeja grāmatas, kā arī ir A. Čaka piemiņas nozīmītes autors. Nozīmīti pasniedz reizi divos gados par dzejnieka personības un darbu popularizēšanu. Saistībā ar piemiņas nozīmīti izveidotas vairākas muzeja suvenīru līnijas.
2015. gadā, konsultējoties ar muzeja speciālistiem par tēmu izvēli, tapa desmit zīmējumi bērniem ar kopīgu nosaukumu “Reiz dzīvoja Čaks”, kas tika domāti bērnu pacietības un roku veiklību treniņam.
Turpinot sadarbību ar mākslinieku 2021. gadā pie nama Lāčplēša ielā 48 tika atklāts Vilipsona veidots oriģināls piemiņas cilnis A. Čakam, kas nu jau ir iekļāvies Rīgas kultūrtelpā kā neatņemama vēstures sastāvdaļa.
Savas daiļrades laikā mākslinieks Vilipsons ir salīdzināts gan ar Sigismundu Vidbergu kā erotikas un mīlestības atspoguļotājs, gan ar Kārli Padegu kā smalku zīmēšanas tehnikas virtuozu.