Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, dziesmu un deju konkursi un kritikas minifestivāls.

Bruno Birmaņa “Starpskate”

Publicitātes foto

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zālē (Alejas ielā 18) atklāta modes mākslinieka un LMMDV izglītības programmas Vizuālā tēla stilists vadītāja Bruno Birmaņa (attēlā) izstāde “Starpskate”.

Izstādē eksponētie darbi būs apskatāmi līdz 24. aprīlim, paredzot arī klātienes tikšanos un sarunas ar mākslinieku (23. aprīlī no plkst. 17.30 līdz 20.00).

Publicitātes foto

Sarunas laikā Bruno Birmanis iepazīstinās un stāstīs par izstādē eksponētajiem darbiem, tāpēc uz tikšanos ar modes mākslinieku tiek aicināti visi, kuriem interesē, kas ir stils un mode.

Publicitātes foto

Bruno Birmanim šī ir pirmā izstāde Liepājā, un tajā ir iekļauti dažādu jomu darbi - fotogrāfijas, tērpi, kā arī video arhīvs no iepriekšējām izstādēm. Interesenti kopumā varēs aplūkot aptuveni 60 dažādu jomu darbus, kas tapuši vairākus desmitus gadus atpakaļ, gan salīdzinoši nesen radītus modes un stila objektus.

“Tie, kuri grib saprast, kas es esmu un ko es daru, laipni aicināti uz izstādi, jo mana misija ir nodot savu pieredzi, savas zināšanas un savu skatījumu. Domāju, ka garlaicīgi nebūs nevienam apmeklētājam,” ar idejas konceptu iepazīstina Bruno Birmanis.

Publicitātes foto

Mākslinieks Bruno Birmanis strādā stila dizaina, alternatīvās modes, valkājamās modes, vides, interjera un komunikāciju dizaina jomās, arī kā ir izstāžu un pasākumu radošais direktors un producents.

Mākslinieks izstādēs piedalās kopš 1986. gada, pirmā tērpu kolekcija radīta 1987. gadā izstādei “Tērps laikabiedram”, savukārt 1988. gadā sadarbībā ar Uģi Rūķīti tika radīta pirmā alternatīvās modes performance “Postbanālisma Balle”, ko demonstrēja vairāk nekā 50 reižu.

Publicitātes foto

Vairāk nekā 30 kolekcijas un performances demonstrētas Rīgā, Tallinā, Viļņā, Maskavā, Kijevā, Pēterburgā, Prāgā, Londonā, Birmingemā, Romā, Florencē, Venēcijā, Berlīnē, Parīzē un citviet pasaulē.

Publicitātes foto

Bruno Birmanis ir lielākā un nozīmīgākā Austrumeiropas alternatīvās (un ne tikai) modes pasākuma idejas autors un organizators.

No salīdzinoši maza pasākuma, Nepieradinātās modes Asambleja (NMA) jau 1994. gadā kļuva par Eiropas nozīmes radošās modes skašu nedēļu. Lielākie modes mediji (”Glamour” un “Officiel”) ierindoja Rīgu modes un stila apskatos līdztekus Londonai, Parīzei un citām pilsētām. NMA kļuva par populārāko Latvijā notiekošo modes pasākumu, un, pateicoties milzīgajai mediju interesei, to vēroja 300 miljoni skatītāju.

Publicitātes foto

Modes mākslinieks ir veidojis Latvijas Olimpiskās izlases formas Albertvillas, Barselonas, Riodežaneiro, Phjončhanas un Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā