Vērts apmeklēt: Lieldienu koncerti, izrādes, izstādes, sadziedāšanās un rotaļas ar folkloras kopām.

Lieldienu koncerti festivālā “Windstream”

Publicitātes foto

Festivāla “Windstream” programmā gaidāmi divi koncerti Lieldienu laikā: piektdien, 29. martā, plkst.19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs Lielās Piektdienas koncerts, bet Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” gaidāms notikums ģimenēm “Jampadracis Lieldienās” un koncerts ar Orķestra “Rīga” brass ansambli.

Lielās Piektdienas koncertā, kas izskanēs 29. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, programmas centrā ir divu nozīmīgu garīgās mūzikas komponistu vārdi. Skanēs šī gada jubilāra Riharda Dubras mūzika pūtēju orķestrim Adagio appassionato, sacerēta 2012.gadā pēc “American Wind Symphony Orchestra” pasūtījuma, un komponista oriģinālmūzika saksofonu kvartetam “Lux aeterna”, kas sacerēta 2005. gadā un veltīta Rīgas Saksofonu kvartetam.

Latvijas pirmatskaņojumā izskanēs Deivida Maslanka “Koncerts saksofonu kvartetam un pūtēju orķestrim”, kas pasaulē novērtēts kā mūzikas darbs, kas atspoguļo lielu emocionālo un garīgo intensitāti.

Šo mūziku līdzās Orķestrim “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā atskaņos Rīgas Saksofonu kvartets.

Bezmaksas ielūgumi ieejai koncertā saņemami www.bilesuparadize.lv un visās “Biļešu paradīzes” kasēs atbilstoši to darba laikiem.

Otrajās Lieldienās, kas šogad sakrīt ar Starptautisko joku dienu, 1. aprīlī, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” tiek piedāvāta pasākuma programma “Jampadracis Lieldienās”.

Notikuma apmeklēšanai aicināti visu paaudžu interesenti. Interaktīvajā radošajā darbnīcā plkst.14.00 ar bērniem darbosies Dmitrijs Pudovs no Rīgas cirka skolas, bet plkst.15.00 Lielajā zālē koncerta muzikālajā centrā tiks izcelts Orķestra “Rīga” pūšaminstrumentu jeb brass ansamblis (attēlā), kas atskaņos šāda tipa ansamblim raksturīgu, izklaidējošu un dzīvespriecīgu mūziku. Brass ansambļa sagatavošana uzticēta Orķestra “Rīga” trompešu grupas koncertmeistaram Kristianam Kalvam. Koncertu ar pasakām un jokiem caurvīs koncerta vadītājs Raitis Zapackis.

Bezmaksas ielūgumi ieejai koncertā saņemami www.bilesuparadize.lv un visās “Biļešu paradīzes” kasēs atbilstoši to darba laikiem.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā