Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, dzejas performance, pasaules latviešu mantojums un Bārbijas dzimšanas diena.
No 9. līdz 24. martam Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva publiskajā zonā un 4. stāva galerijā skatāma latviešu dizaineres un tērpu mākslinieces Evijas Dāboliņas (attēlā) izstāde “lerakstīts latvietībā”, kur aplūkojami tērpi, kas radīti Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un citiem kultūras notikumiem.
Sestdien, 9. martā, plkst. 17.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieci.
“Es šodien rakstu latvietību. To saņēmu paaudžu paaudzēs caur savas dzimtas nodoto dzīvesziņu. Tai dodu pārdzimšanu un jaunradi.
Tautas daiļradē balstītus, es rakstu mūsdienu lietišķās mākslas darbus - godu tērpus. Tos tautas svētkos nes mūsu lielā kopkora diriģenti, dejotāju vadītāji un tos nes tautas kultūras - mūzikas un mākslas - priekšstāvji.
Dziesmusvētki ir mūsu kultūras spilgtākais simbols. Diriģenti ir mūsu nācijas garīgā elite, viņi simbolizē kultūru, kura ir radījusi Latvijas valsti. Viņi turpina veidot pasaules mērogā unikālu procesu - dziesmusvētkus,” izstādi piesaka māksliniece Evija Dāboliņa.
Izstādē skatāmi simtgades Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentu un deju lieluzveduma tērpi, kā arī Evijas 2023. gadā radītie tērpi koncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un noslēguma koncerta “Kopā augšup” virsdiriģentiem, solistiem un koncerta vadītājiem - Ingai Tropai, Jānim Šipkēvicam, trompetistam Jānim Porietim. Īpaši cieša sadarbība ir veidojusies ar diriģentiem no Liepājas - Ilzi Valci, Jēkabu Ozoliņu un Gunti Kuzmu.
Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī rokoperas “Lāčplēsis” 30. jubilejas izrādes tērpus, ērģelnieces Ivetas Apkalnas, mūziķu grupas “Raxtu raxti”, Latgales vēstniecības GORS vadītājas Diānas Zirniņas, horeogrāfa un Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Jāņa Purviņa skatuves tērpus, tērpus no JVLMA Operstudijas “Figaro” iestudējumiem “Dzirnavniece” un “Arlekīns”, un tērpu no dejas uzveduma “Krustdūriens”. Izstādes koncepcijas autors - scenogrāfs: Aigars Ozoliņš.
Izstāde bez ieejas maksas apskatāma koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00.